Hudobný videoklip 1

Jeoffrey

Pro obyvatele ubytovny Hidamari začal nový školní rok a spolu s ním nám do domu přibyly dvě nové spolubydlící Nori a Nazuna, dívenky sice roztomilé, ale na druhou stranu jsem očekával, že budou nové postavy o něco výraznější a zábavnější, i přesto jsem si je ale dokázal poměrně rychle oblíbit (= jsou fajn, ale mohly by být lepší). Není to ale jediná změna, která se nám v nové sezóně odehrála, došlo i na některé větší úpravy v rámci stylu vyprávění. Nevím, jestli se mi už seriál tak moc okoukal, nebo je tahle sezóna opravdu po vizuální stránce výrazně méně nápaditá, ale prostě mi přijde, že onoho "shaftismu" zde podstatně ubylo a třetí série tak pro mě působí mnohem víc tuctově a obyčejně. Zůstaly jen takové ty nejsilnější prvky, které byly i v předchozích sezónách, ale ubylo střihů, různých náhodných, ale vlastně zcela záměrných, záběrů a detailů. Stejně tak zde najednou máme příběh, jehož hlavní kostra je vyprávěná chronologicky, žádné skákání v rámci školního roku, tady jdeme hezky duben, květen, červen a červenec pouze s nějakými drobnými odbočkami, které jsou ale na hlavní příběhovou linii logicky navázané, například tím, že dívky v první polovině epizody zmíní něco, co loni dělaly a v druhé polovině epizody ono zmíněné máme ukázané. Je tato dějová chronologie pro Hidamairi Sketch lepší? No určitě je to přehlednější, ale opět mám dojem, jako by seriál ztratil kousek ze svého kouzla. Co je naštěstí pořád stejné, je humor, vtípky milé, roztomilé, originální, banální i komplexní, zkrátka tvůrci pořád ví jak, mě rozesmát, dostat do té správné nálady, abych si příběhy obyvatelek ubytovny Hidamari a jejich profesorů náležitě užil. Opět pro mě vše hodně táhne paní učitelka Jošinoja, která se mi snad nikdy neokouká, ale užívám si i energickou a žravou Mijako, baví mě i Hiro se Sae, jejich vzájemná chemie i to, jakou rodičovskou roli zde občas hrají, no a mám rád i Juno, baví mě sledovat, jak se jako charakter drobnými krůčky rozvíjí. Zkrátka i když mi tahle série přišla o něco slabší, i když mi připadá, že Hidamari Sketch zde ztratil část své osobnosti a nové dívenky to příliš nezachránily, i tak jde pořád o nadprůměrný slice of life a komedii. 7,5/10 ()