Ginger a Rosa

• Veľká Británia Ginger & Rosa (viac)

Londýn roku 1962. Dvě nerozlučné dospívající kamarádky Ginger a Rosa spolu chodí za školu, povídají si o lásce, náboženství, politice a snech o budoucnosti, ve kterých se budou rozhodně mít lépe, než jejich matky. Rostoucí hrozba jaderné války však zastíní jejich životy. Ginger to táhne k poezii a protestům, zatímco Rosa Ginger ukazuje, jak kouřit cigarety, líbat se s klukama a modlit se. Obě však vzdorují svým matkám – Rosa Anoushce, svobodné matce, Ginger Natalii, frustrované malířce. Ginger má navíc otce pacifistu, Rolanda, který připadá oběma dívkám romantický a bohémský. Svou dceru povzbuzuje v protiválečných aktivitách, zatímco Rosa se o něj zajímá z úplně jiných důvodů. Vrcholí Kubánská krize, zdá se, že svět spěje ke svému konci a nerozlučné přátelství dvou dívek se zlomí. Ginger se upíná k jediné naději – může zachránit lidstvo před vyhynutím? A přežije zároveň vlastní zkázu? (oficiálny text distribútora)

Marqta

Velice citlivě a emotivně natočené drama. Pojaté hodně syrově, obrazně a vše plyne tak pozvolně až poklidně pokud se to dá vzhledam k ději takhle nazvat. První půlka se mi hodně líbila. Ale potom se to začlo trochu přiostřovat a mě to místy přišlo trochu umělé a možná trochu moc vyhnané do extrému, což bylo dle mého názoru zbytečné.To co bylo asi nejlepší součástí snímku jsou herecké výkony, protože všichni excelovali a Elle byla skvělá. Povedená byla i kamera a hudba- všechno to dohromady tvořilo takovou upřímnou atmosféru. A taky mi film trochu přiblížil politickou situaci v USA v 60. letech a jak byla silná hrozba jaderného útoku. Silnější tři hvězdy. ----" The only life is the one we have now which is why we must seize it and live."---- ()

Persephone9

Ginger&Rosa je film, ktorý naozaj nijak neurazí. Nezaslúži si také kruté hodnotenia, aké všade dostáva. Je pravda, že film je dosť predvídateľný, ale priamosť je fajn. Elle Fanning sa predviedla skutočne krásne a verila som jej každý moment, čo sa o Rose alias Alice Englert povedať nedá. Tej som zasa neverila ni jej vlasy. Vrcholne nesympatická herečka, no ešte len začína, možno sa z nej vykľuje niečo poriadne. Ostatné herecké obsadenia sú ozaj špičkové, pochváliť zvlášť musím Christinu Hendricks, tá ženska je proste úžasná!. Zhĺtla som to celé na jeden šup a páčilo sa mi to. ()

whack

V mnohých filmoch, v ktorých hlavné postavy sú zapojené do nejakého protestného hnutia, väčšinou pochádzajú z nefunkčných rozvrátených rodín, kde jeden extrém strieda druhý. Je to až trochu trápne. Trpia scenáristi na celom svete nejakou fóbiou? Otec hlavnej hrdinky predstavoval tú formu odmietania autorít, ktorú presne nemám rád, sú presne tým dôvodom rozvracania rodín. Takto to nefunguje. Počas Kubánskej krízy, kde v rádiách denne rozprávali o atómovej vojne, ktorá je na spadnutie, tomu nemohlo byť inak, že mladí sa obávali o budúcnosť. Iba dnešní hlupáci sa smejú z tých „smiešnych hipíkov“, čo vtedy protestovali. Lenže v tomto filme sa toho stalo viac ako sa malo stať, a to, čo malo byť viac rozobraté, nebolo. V podstate som si ani žiadnu postavu neobľúbil. ()

Aljak

Vôbec by nezaškodila nejaká poriadnejšia dejová línia, pretože toto bolo naozaj krátkozraké a aj dosť nudné. Jeden z tých filmov, kde človek čaká kedy sa to už konečne rozbehne, a potom keď už to vyzerá, že konečne vznikol nejaký podnet na dramatizáciu filmu, tak nastane plač a ticho. Námetovo to vôbec nebolo bez potenciálu, dokonca aj mladé herečky a ich charaktery boli zaujímavé. Akurát to bolo miestami príliš mĺkavé a predovšetkým nerozvinuté. Aspoň že na Alice Englert sa tak dobre pozeralo, aj keď to bola mrcha. ()

Guzo

Slušné herecké obsazení, zajímavý nápad, ale bohužel to nebylo dotažené do konce (a to myslím i doslovně, protože hloupější konec už jsem dlouho neviděl). A bohužel musím i uznat, že místy jsem se docela nudil, přestože v některých scénách byla atmosféra naopak dobře vykreslená. Celkově to stojí za zhlédnutí jen pro fanoušky Elle Fanning nebo pro někoho, kdo se zajímá o hrozbu z r. 1962. --- 35 % ()

• Elle Fanning (Ginger) zažila v tejto snímke svoj prvý filmový bozk. (Crybaby)
  • Skratka YCND znamená "Youth Campaign for Nuclear Disarmament". (dwdb)