Titanik: Poslední slovo s Jamesem Cameronem

(TV film)
  • USA Titanic: Final Word with James Cameron

V jedné místnosti se sejde skupina vedená Jamesem Cameronem složená z vědců (Parks Stephenson), umělců (Ken Marshall), historiků (Don Lynch) i nadšenců, kteří se léta věnují potopení Titaniku. Místnost nehodlají opustit do té doby, než se jim podaří přesně zrekonstruovat, co se dělo s Titanikem po té, kdy se nad ním uzavřel Atlantik. Opírají se o všechny své letité znalosti a spousty dokumentů, skládajících se z výpovědí svědků, podmořských záběrů vraku či přepisu vyšetřování. Výchozím podkladem se pro ně stává mapa rozmístění trosek lodi na dně oceánu a společnými diskuzemi, či použitím výpočetních modelů se snaží dopracovat k co nejpřesnějšímu popisu zkázy Titaniku. Obstojí Cameronovo filmové ztvárnění ve světle nových zjištění? (bobrux)

Stanislaus

I mistr tesař se někdy utne. Nádherný dokument, ve kterém James Cameron debatuje s "titanikofily" a snaží se vlastně přijít na to, co se stalo poté, když se nad pýchou lidstva definitivně uzavřela vodní hladina. Tento devadesátiminutový film rozhodně stojí za zhlédnutí, pro milovníky Titaniku, jako jsem já, je to dokonce povinnost. Zkrátka zajímavý dokument, ve kterém jsou spíše otázky kladeny, než zodpovídány, což ale ve výsledku vůbec nevadí. ()

Shakers

Rovnako ako predošlé Cameronové dokumenty o Titanicu, tak aj tento je opäť zaujímavý. Ja viem, možno sa pýtate čím, pretože o Titanicu už toho bolo povedané veľa a toto je presne tretí Cameronov dokument o Titanicu, takže to možno vyznie ako už použitá téma, ale v tomto dokumente zistíte, že okolo Titanicu vždy budú niektoré otázky nezodpovedané. A presne na to sa snaží Cameron a jeho tým expertov odpoveď. Potopil sa Titanic skutočne tak ako vo filme a čo je vo filme zle ? Téma na 90 minút a zároveň posledné slová Jamesa Camerona k tomuto vraku a k jeho záhadám. 95% - 5* ()

Marthos

O Titanicu toho bylo řečeno, napsáno i natočeno mnohé, stejně tak panovaly kolem jeho potopení nejrůznější legendy, mýty, omyly i protichůdná tvrzení. Po objevení vraku v polovině osmdesátých let byla vytvořena celá řada vědeckých studií, zkoumající příčiny tragédie. Teprve po sto letech byl však do celé mozaiky vložen poslední kamínek, k němuž dospěli novodobí rytíři kulatého stolu v čele s režisérem Cameronem. Nejnovější dokument je zevrubná a do nejmenších detailů propracovaná počítačová analýza potopení Titanicu takřka minutu po minutě. Dešifruje jednotlivé postavení trosek na mořském dně i techniky samotného dopadu. Klade si otázky deformací vraku a jak k nim došlo. Přináší nové objevy a nová fakta. Škoda jen toho akademického dohadování se. Jinak je to snad skutečně poslední tečka za nejslavnější lodí dvacátého století. I když, kdoví . . . ()

T2

Pôsobivý dokument kde sa preberú všetky rozpory ohľadom potopenia lode od vzniku kino filmu TITANIC(1997), príde na rozbory tejto katastrofy na najmenšie detaily, plus sa nadhodia konšpiračné teórie čo keby..., James Cameron je macher a je vidieť aké je jeho zanietenie pre túto tému. /100%/ ()

Lamiczka

Působivý dokument o zkáze Titanicu, který se na celou událost podíval z úplně jiného úhlu. Pomocí moderního technického vybavení, počítačových simulací a vlastního nasbíraného materiálu se režisér James Cameron v čele týmu odborníků rozhodl zjistit, co se stalo se zaoceánským parníkem poté, co tragicky najel na ledovec. Známá a historicky populární scéna potopení tím dostává naprosto nový nádech autentičnosti a konfrontuje režisérův veleúspěšný komerční trhák. ()