Já, Bruce Lee

(TV film)
  • Kanada I Am Bruce Lee (viac)

Příběh legendy bojových umění a akčních filmů... Ačkoli od smrti tohoto mistra bojových umění nás dělí už půl století, jeho pseudonym zná snad každý. Pokud se ovšem řekne "Lee Jun-fan ze San Franciska", vzpomene si možná hrstka Američanů čínského původu. Bruce byl mužem dvou kontinentů. Narodil se v Americe, ale vyrostl v Asii. Bez disciplíny a umění, v němž se zdokonalil v Hongkongu, by později neprorazil v Hollywoodu. Dokument poutavým a vizuálně ohromujícím způsobem zobrazuje jak jeho život, tak dlouhotrvající obrovský vliv na svět bojových umění a filmový průmysl. (Česká televize)

Brain-D

Naprosto skvělý dokument, který nám představí Bruce Lee takový jaký byl, jeho filosofii a další podrobnosti z jeho života i smrti. Dokument je tvořen záběry z jeho filmů, dokumentů, informací o něm, názorů rodiny, přátel, celebrit a bojovníků. Ke konci krásně emocionální zakončení, které zahřálo na srdci. R.I.P. ()

Martrix

Dokumentů o Bruce Lee vznikla hromada. Některé jen parazitují na člověku, o kterém tvůrci vědí houby a spatlají informace a záběry z několika předchozích dokumentů , jiné jsou nekriticky obdivné, takže se dozvíte že Lee byl sužovaný Bůh, kterého Hollywood utrápil, další se snaší rozluštit proč Lee umřel tak brzy... . I Am Bruce Lee, naštěstí takovým dokumentem není. Film je poskládaný z vyprávění Leeho manželky, jeho přátel, známých obdivovatelů z doby kdy žil, i těch, kteří nebyli v době jeho smrti ještě na světě. Snaží se zaměřit především na myšlenky Bruce Lee, na to jak vnímal martial, na to, co se snažil naučit lidi okolo sebe. Základní idea je prostá a jak sám BL říká: buď pochopíš, nebo ne :o) ()

nessbeal

Don't get set into one form, adapt it and build your own, and let it grow, be like water. Empty your mind, be formless, shapeless — like water. Now you put water in a cup, it becomes the cup; You put water into a bottle it becomes the bottle; You put it in a teapot it becomes the teapot. Now water can flow or it can crash. Be water, my friend. ()

Xmilden

"Vyprázdni svoji mysl!! Buď neforemný, beztvarý! Jako voda. Teď nalij vodu do poháru. A ona se stane pohárem. Nalij vodu do láhve a ona se stane lahví. Nalij jí do konvice na čaj a ona se stane konvicí. Teď, voda může proudit nebo bořit. Buď vodou, můj příteli!" Bruce Lee je dnes již nežijící ikona a modla. Člověk, který toho za svůj krátký život spousty dokázal a dodnes dokáže ovlivňovat lidi na celé planetě. Dokument mohl být určitě zajímavější, nicméně jako připomenutí toho jak moc veliká osobnost tady mezi námi žila svůj účel bezproblému splní. 70% ()

René.girl

“You must be shapeless, formless, like water. When you pour water in a cup, it becomes the cup. When you pour water in a bottle, it becomes the bottle. When you pour water in a teapot, it becomes the teapot. Water can drip and it can crash. Become like water my friend.” - Bruce Lee - !DOPORUČUJI! 95% ()