Marga (Cristina Brondo) nesnáší Buenos Aires a jeho podivné obyvatele. Sama pochází z Barcelony, ale v hlavním argentinském městě její rodina zdědila byt, který se teď pokouší pronajmout. Člověk z realitky stále nepřichází a Marga pomalu ztrácí trpělivost. Navíc má být dnes zatmění slunce a všichni kolem se kvůli tomu chovají jako blázni. Uvnitř domu narazí na muže, který se představí jako Jorge (Berta Muñiz). Je to realitní makléř zastupující movitého klienta nabízejícího čtyřnásobek nájmu a platbu na celý rok dopředu. Věc má jediný háček, smlouvu je třeba podepsat okamžitě a na místě. (dopitak)

ricci.s

Nedopadlo to najhoršie - a to hovorím vzhľadom na fakt, že ma prvá hodina takmer zabila a bol som presvedčený, že to pošlem do odpadu. Vôbec nič sa tam nedialo, s hororom to nemalo nič spoločné (pomaly mi to začalo pripomínať akúsi psychologickú čiernu komédiu) a ak to nebol najukecanejší film za posledné roky, tak už neviem. Pozeral som to len preto, aby som zistil, či je vyšinutá hlavná hrdinka, alebo všetci okolo nej, pričom som si neustále želal, aby ju už konečne niekto zarezal, nech drží hubu. Bol to proste des! Zaujímavý, krvavý záver to síce vyzdvihuje na akú takú znesiteľnú úroveň, to však nič nemení na veci, že od tvorcu parádnych kúskov ako "No moriré sola" či "Sudor frío" som čakal omnoho viac. ()

J*A*S*M

Bogliano mi dělá velkou radost, že se z laciné expoitační škatulky posunuje k čím dál tím zajímavějším projektům a k čím dál tím zajímavějším žánrům. Penumbra už v podstatě skoro ani není horor, Bogliano až rozkošnicky oddaluje moment, kdy se začne "něco dít", takže krvežízniví diváci si na své rozhodně nepřijdou (vlastně jsem se docela smál při představě, jak v průběhu filmu režiséra proklínají a modlí se, aby onen tajuplný pan Salva už proboha konečně přišel :-D). Většina filmu je zkrátka pěkně natočená konverzačka, místy až nečekaně komediální a cynická, svým způsobem mi to připomnělo nedávný Balaguerův úkrok stranou z hororových vod, Mientras duermes. Moc lidem to asi úplně nesedne, takže s doporučením bych váhal, ale u mne 7/10. ()

*CARNIFEX*

Margarita prichádza k svojmu bytu ktorý chce predať. Pred dverami sa spoznáva s mladým mužom, ktorý jej tvrdí, že pracuje pre realitku a uvedený byt prišiel obhliadnuť pre potencionálneho záujemcu. Jeho ponuka je na počudovanie z trhovou cenou niekoľko násobne vyššia. Má len jednu podmienku. Obchod urýchlene uzavrieť ešte dnes. Podarí sa jej kšeft "života"? Úvodných 50 minút stojí za prt. Následne sa síce priebeh filmu zdramatizuje, ale že by ma mal práve tento snímok ohúriť, to ťažko. Až na samotný záver a rozuzlenie, žiadna sláva - 45%. ()

Morholt

Paranoidní záležitost o šílené sektě a bytné, která se stane nedobrovolným svědkem jejich rituálu. Bohužel vše je rozmělněné neúměrným kecáním, které nemá obdoby. Člověk tak musí čekat prakticky hodinu, než se začne něco pořádného dít a vyloženě protrpět bezobsažné žvanění do telefonu. Poslední třetina filmu je slušná, hlavní představitelka má něco do sebe, ale z mého pohledu to prostě nebylo ono. 35% ()

cocrHeLL

Ujeťárna... abych byl upřímný, moc nevim, co si o tom myslet... je to zpočátku strašně podivný, paranoidní a táhlý a později přijde strašně prapodivná akce prapodivných lidí v prapodivných situacích... Což se dá však Bogliana čekat... a k tomu pak Boglianovy ujeťárny (možno vidět v Sudor Frío) jako zpomaleně se tvářící záběry, detaily, že jde pach a teplota cítit aj přes obraz a super výběr hudby, která naprosto uceluje onu podivnou (ano, tohle slovo považuju za stěžejní tohoto komentáře, proto ho používám tak často) atmošku. Samozřejmě pak nelze odepřít perfektní kameru v rukou Ernesta Herrery... Tito pánové ruku v ruce vytvořili další krutej snímek, kterej jen tak nespadne do studny zapomnění. TIP: Nedívejte se na trailer před shlédnutím filmu, naprosto by vám zrušil veškerý dojem a prozradil posledních 10 minut... (to je dobrý důvod nikdy před jakýmkoli filmem nekoukat na trailer!) ()