Rok po misii na Abydos Zem napadne mimozemšťan Apophis. Generál Hammond, velitel základny Cheyenne Mountain, kde je umiestená hviezdna brána, si myslí, že prišiel práve z Abydosu. Plukovník Jack O´Neill mu oznámi, že bombu, ktorú mal odpáliť na Abydose a zničiť tak tamojšiu hviezdnu bránu, neodpálil na planéte, ale na Raovej vesmírnej lodi, ktorá bola na obežnej dráhe a Daniel Jackson zostal žiť na planéte. Hammond rýchlo zostaví nový tím, ktorý má vedca priviesť späť. Apophis medzitým napadne aj Abydos a unesie Danielovu ženu Sha´re a jej brata Skaaru. Na Abydosu Daniel ukáže Jackovi miestnosť, ktorú sa mu podarilo objaviť. Podľa jeho názoru sú na obrazoch v miestnosti adresy ďalších hviezdnych brán, ktoré sa nachádzajú po celej galaxii. Daniel sa vracia späť na Zem spolu s poraneným vojakom, ktorý videl symboly planéty, kam Apophis odišiel a kde sa pravdepodobne nachádza aj jeho manželka... (oficiálny text distribútora)

berg.12

Ambice a velkolepost. Něco, co v průběhu série vybledne poměrně rychle. Humor a nadsázka, něco, co série naopak získává až postupně. Pilotní díl seriálu má bohužel až příliš společného s původním filmem a nastartoval celou sérii jako jeden dlouhý nepřetržitý boj. Výborný díl, do kterého se ovšem promítá mé zklamání coby sci-fi fanouška. ()

Djkoma

Pokračování Emmerichovi Hvězdné brány z roku 1994. Hvězdné herce zde zastoupil McGyver a pár dalších méně známých herců. Příběh je primitivní a je vytvořen přesně tak, aby pasoval jako promo novému seriálů, který bude přímo navazovat. Jinak je to chvílema zajímavé a jindy krutě nudné. ()

Pohrobek

Hodně nadprůměrný "díl" Hvězdné brány. Dokonce se špetičkou "sexuálního sadismu". Stejně však nechápu, co to bylo s bradavkou Vaitiare Bandery. ()

Dan9K

Velmi kvalitní úvod pro (hned po Futuramě) nejkvalitnější sci-fi seriál všech dob :-). Po té, co jsem si dal úvodní dvojdíl v originále, musím zvednout na plné hodnocení, působí to mnohem uvěřitelněji, zejména pak Teal'cova změna týmu. Děti bohů jsou mnohem lepší než Emmerichův film a zároveň si z něho berou to nejlepší. To, co pak v samotném seriálu bylo již opomíjeno. Mimozemšťané tu pořád téměř nemluví anglicky (zásadní chyba seriálu, nebyl žádný důvod, proč to nezařídit jakousi technologií), Daniel má pořád alergii, přenos bránou dělá omrzliny. Všechny tyhle věci pak v seriálu takřka okamžitě zmizely, aniž by to bylo pořádně vysvětleno. Zásadní úlohu v úvodním filmu má hudba. Joel Goldsmith podivuhodným způsobem spojil geniální témata Davida Arnolda a do nich ještě zakomponoval svá vlastní, z nichž bych vypíchnul zejména pochod Gouauldů (respektive Apophisův pochod), který co do působivosti si skoro nezadá s Imperial Marchem, o to víc mě pak mrzelo, když ze seriálu postupně vymizel. Hudba způsobuje to, že Děti bohů vyznívají neskutečně velkolepě. Zejména pak scéna, ve které Apophis rozkáže Teal'covi všechny postřílet a v Teal'covi se to vaří pochybnostmi. Hudba už pak v seriálu nikdy nebyla lepší, lehce se jí kvalitou přiblížil až závěrečný film Ark of Truth. Děti bohů jsou pak také jediným dílem celé Hvězdné brány, kdy se objeví nahé lidské tělo v plné kráse. Jsou také dost možná jediným dílem, kdy jsme svědky mimozemské hudby, alespoň na chvíli na Chulaku, krátce předtím, než se Apophis jde pochlubit svou novou manželkou. Když už jsme u Apophise, ten na mě vždycky působil neuvěřitelně démonicky, zvlášť když byl jeho prvním mužem Teal'c. Hodně za to mohou ty skvělé hadí masky, které za nějaký čas ze seriálu vymizely rovněž. Kdoví, jestli by seriál nebyl ještě lepší, kdyby Teal'c bojoval delší dobu za špatnou stranu. Každopádně nářezový film. Některé díly a dvoudíly jsou možná ještě asi lepší, tenhle díl je ale co scéna, to zásadní zlom pro vývoj Hvězdné brány a já prostě zažíval během sledování těžko popsatelné extatické pocity. ()

Wacoslav1

No na tohle se ještě dalo koukat. Hlavně začátek ušel, pak už jen nevýrazné tv sci-fi v levných kulisách stejně jako celý po něm jdoucí seriál, jehož fanouškem jsem nikdy nebyl a platí, že ani původní film pro mě není žádný velký kult. No aspoň jsem se dozvěděl kde se vzali ti Gualoudi kteří tam pak strašili v každém dílu.40% ()

HellFire

Výborný úvod do Hvězdné brány, který sice může trochu plést hlavu tomu, kdo neviděl film z roku 1994, protože zdejší události na něj přímo navazují a postavy samozřejmě hrají jiní herci (až na výjimky), ale to vůbec nebrání tomu, abyste si sledování užili dosyta. Pilot nám vlastně na ploše celovečerního filmu představí všechny důležité postavy a základní premisu bez jakýchkoliv zbytečných odboček. Bravo. ()

Xeelee

Docela epické přivítání do světa seriálové Hvězdné brány a seznámení s Teal'cem a Goa'uldy. Chování je občas více či míně naivní a ještě se nenaučili krýt se doma před střelbou po návratu, ale WOW efekt byl i po 25 letech od prvního odvysílání.  ⤷ E02 ()

Lucasion

Počátek jedné éry a jednoho kultovního seriálu. Navázání na Emmerichovu Hvězdnou Bránu (1994) je hladké, jednoduché a téměř byste nepoznali, že se jedná o "neplánovaný" sequel, který je vlastně pilotem oné SG-1. Mě na jednu stranu mrzí, že se změnily herci (jasně, logicky), ale na druhou tu máme fantastické a neokoukané herce Richarda Dean Andersona, Michaela Shankse, Christophera Judge a Amandu Tapping. Tady je samozřejmě vidět rozdíl v efektech oproti kultovního filmu (jasně, logicky), ale na druhou stranu je to kouzlo devadesátek. Což nikdy neomrzí. Za mě jsou Děti bohů parádním pilotem, který započal jednu zlatou seriálovou éru. (80 %) ()

Terva

Pilotní film k sérii Stargate, který volně navazuje na celovečerní film Hvězdná brána z roku 1994. CITÁT - Tak že ten muž co vypadal jako Ra přišel jinou branou??.................... Líbí se mi, že masky "vetřelců" nemizí jen tak někde za hlavou, ale prostě se jen otvírají - to je chvalitebné, než nějaké digitální mizení. CITÁT - Mám alergii na cestování bránou............ Vidíme zde i první setkání a seznámení s Tealcem. Protože jsem viděl i tu prodlouženou a přepracovanou režisérskou verzi, měním hodnocení na čtyři. ()

M.Macho

Tomu říkám piloťák... Tento "film" je plný perfektních detailů... Omrzlý vojáci, mimotaurijci nemluví (až na pár výjímek) anglicky, dochází munice... Našel bych tam jeden vroubek...ale není to vada na kráse...O'Neil nekouří a nemluví sprostě...:) Alespoň na začátku... ()

Marek1991

Toto už nie je tak fascinujúce ako prvá Hviezdna brána. Je to pre mňa taká lacná fantasmagória. Už od začiatku som si vravel, čo za trápnosť to je, ako to môže tak naivne a hlúpo začínať a ono sa to tiahlo celý diel. Hudba bola omnoho výraznejšia než celý film. Po púšti prišli hory a pripadal som si, ako keby Egypt striedala Aljaška s akýmsi Stonehengeom. Po tomto pilotnom filme som si povedal, že pokračovanie v nejakom seriáli už vidieť nemusím, teda skôr nechcem, bola by to strata času. ()