Antologický seriál, v němž je každá epizoda samostatným příběhem zasazeným do jiného světa, přičemž všechny příběhy jsou propojeny asteroidem zvaným Metal Hurlant, který prolétává v blízkosti planety, na níž se aktuální epizoda odehrává. (Filmbox)

Lateef

Dovolím si hodnotit na základě shlédnutí první epizody (pokud v dalších Adkins, ani Jai White nehrají, nemám nejmenší důvod se dál dívat). Zaprvé: co tam kurva dělají ti létající Wall-I?? Triky jsou neuvěřitelně směšné a trapné. Zadruhé: trailer obsahoval nejlepší bojové okamžiky, nic jiného nečekejte, není to vůbec nápadité, rány nedopadají, choreografie je podprůměrná!! Souboj Adkins vs Jai White se s tím v Undisputed 2 nedá srovnat ani v tom nejostřejším úhlu pohledu. Zatřetí: český dabing je, ty vole, nehorázně hnusnej a trapnej. Jak může Whitea dabovat sedmdesátikilovej soprán?? Prostě téměř vše tu hraje proti. Zoufalství. Nuda. Lacinost. Výsměch. ()

HAL

Udělalo mi dost radost když jsem narazil na tenhle zapadlý miniseriál (12 půlhodinových dílů), pořádné old school sci-fi seriály typu LEXX, SG1 a Babylon 5 mi hodně chybí. Metal Hurlant Chronicles je sice o dekádu novější, ale typově a úrovní produkce zapadá spíš právě mezi ty seriálové kulty devadesátých a raně nultých let. A je to velice zábavné - když dokážete žít s tím že je to prostě levný francouzský camp, který víc než na vysokou kvalitu sází na stylovost plnou ultradrsných hrdinů a spoře oděných holek.Hodnocení na csfd mě tak nepřekvapuje, ne každý vydýchá tu záměrně brakovou estetiku... a vážně to tehdy přišlo tak o deset let pozdě.Díly jsou na sobě úplně nezávislé, každý je samostatnou sf povídkou, některé stojící víc na dobře vymyšlené pointě, některé víc na akci. Společnou mají hodně dark atmosféru futuristického světa kde se lidem obvykle nedějí moc hezké věci. A ve spoustě z nich hraje i nějaký zajímavý herec (Scott Adkins, Rutger Hauer, Michael Jai White, David Belle, John Rhys-Davies). Celé je to natočené na základě kultovního komiksového magazínu Metal Hurlant co vycházel ve Francii od půlky sedmdesátých let, a pak i v US v anglickém překladu jako Heavy Metal - podle toho už kdysi vznikly dva dospělé animované filmy (první z nich taky stojí za vidění) ()

Lacike

Videl som len prvu a siestu epizodu tohto cyklu nenadväzujucich epizodiek, takze hodnotim len tie: Aj ked maju jednotlive epizody len okolo 20 minut, tak sa dej neskutocne vlecie. Postavy doslova kecaju o nicom, aby sa akotak natiahla stopaz na pozadovanu dlzku. Aj tych 20 minut je pre pouzite zapletky neskutocne vela. V obidvoch epizodach sa tvorcovia snazili prist s prekvapujucou pointov, ktora ma zhodit predchadzajuci dej. Pointa prvej epizody sa mi pacila a dokazala ma rozosmiat. Bohuzial pointa siestej epizody za vela nestoji a bola prilis lahko predvidatelna. Co sa tyka technickej stranky, tak prva epizoda odohravajuca sa v historickych kulisach ponuka bitky. Ich choreografia je jednoducha a prevedenie bitiek je neskutocne ale neskutocne sterilneeeeeee s pouzitim snad triliona spomalovaciek. Vdaka tomu su aspon prehladne ale o to viac vynikne ze je choreografia primitivna, ale aj prekvapivo jej amatersky prevedena. Uplne postrada dynamiku. To by som od borcov ako su Scott Adkins, Michael Jai White a Darren Shahlavi fakt necakal. Siesta epizodka sa odohrava na vesmirnej lodi. Celkom potesi par slusnych trikov. Samozrejme na TV pomery. A to je tak vsetko. Velkym sklamanim je môj oblubenec Dominique Pinon, ktory tu nema co hrat. Rovnako ako ostatne dve hlavny postavy tejto primitivnej zapletky. Takze moje konecne hodnotenie za obidva epizody je 2/10., Rozhodne radim ruky prec od tohto totalneho failu. ()

Heroine

Dovolím si hodnotit jen první epizodu. Je to těžký, protože v první části se to zdá jako naprostý šit. Zdá se to jako slabá zápletka, a má to příšerné dialogy, a pár herců vůbec neumí hrát. Ve druhé třetině je potom výborný souboj, kde se Adkins dokonce předvede v kožených kalhotách a s mečem... A v poslední části potom cynické překvapení na závěr, které tomu dodá trochu jiný rozměr. Za Scotta 100%, za nápad 50%, za zpracování 30%, celkově takových 60%. A počkám si na třetí a čtvrtou epizodu druhé série. ()

korbitch22

Seriál podle brakových komixových povídek od mizerných autorů, natočený jako brak, žádné překvapení.Hrozivá výprava, naprosto příšerné dialogy okořeněné o snad nejhorší český dabing v dějinách, když White promluvil začal jsem se normálně řezat smíchem.Choreografie soubojů jak z 80. let a efekty z adobe after efect a to si myslim, že jsem právě urazil adobe after efect.Pokud jste se těšili na Adkinse a Whitea, nemá cenu vidět další díly, jelikož každá herecká "hvězda" se objeví vždy pouze v jednom díle a Adkins byl pouze marketingový tah narvaný hned do prvního dílu.Slovo pulp se snad ani nedá použít, jelikož tohle ani není brak, to je přísérná sračka komixových honibrků, co bydlí u mámči ve sklepě.1* dávám za orignální a nečekaný konec.Počkám si na díl s Flaniganem a pak už vo tom nechci nikdy slyšet. 20%. ()