Deokingtuheocheu

• Južná Kórea 더킹투허츠 (viac)

V alternativní realitě, kde je Jižní Korea konstituční monarchií, se lehkomyslný princ zaplete s důstojnicí severokorejských speciálních jednotek. (Netflix)

skretik

na zaciatku mi seria liezla hore krkom a pozerala som ju priam na silu... sef Skupiny M posobil ako male rozmaznane decko, ktore dosiahne vsetko, co chce... vztahy severna a juzna korea posobili umelo, nasilu dotvarane... niekde okolo 5.-6. casti sa to vylepsilo az na 5*, vyborne sa to pozeralo... utlm nastal niekde pri 15.-16.ep. (SPOILER:ked doslo k unosu KONIEC SPOILERA)... ale posledne dve casti to zase vylepsili, takze konecne hodnotenie davam priemerne 4*... kiezby aj naozaj sa dokazali sevrena a juzna korea zase otvorit a komunikovat na takej urovni, ako je to v seriali nafilmovane... ()

Zíza

Ze začátku mě to moc nebavilo, nebylo to špatné, ale ani žádný zázrak jsem v tom nespatřovala. Navíc hlavní hrdina mě svým chováním neustále rozčiloval a byl mi nesympatický. Jenomže se to změnilo. Zamiloval se, trpěl a zesílil. Naproti tomu jeho milovanou Severokorejku jsem si zamilovala okamžitě – silná, sebejistá a nefňukala. Nikdy. Ale měla vtipný přízvuk. Vývoj vztahu mezi nimi dvěma byl moc krásně podaný. Moc dobře se na ně koukalo, protože přes začáteční neshody si byli oporou (navíc měli opravdu vztah se vším všudy). Překonali společně spoustu překážek a nakonec to dopadlo, jak to dopadlo. Co ještě přispívalo k mé spokojenosti, byly vedlejší postavy. Nudný, ale nadmíru hodný panáček-vojáček a sourozenci Lee Jae Ha, hlavně starší bratr, ten byl úžasný. Takže co se týče postav a jejich vývoje (a že se opravdu posunou!) bych seriál doporučila. Ale tady doporučení nekončí, příběh totiž také není vůbec špatný. Sbližování Sever a Jižní Korei je sice vcelku ohrané téma, ale tady se mi jeho pojetí opravdu líbilo. A hlavní záporák byl super ubožák (ne ve smyslu, že by stál jako záporák za starou bačkoru). Napínavé až do konce, až se to skoro nedalo vydržet. Samozřejmě mělo nějaké vady na kráse, chvílemi i nudné scény, ale jako celek to hodnotím velmi kladně. Rozhodně přijde den, kdy si to pustím ještě jednou. Velmi silné 4* (ale třeba to po 2. zhlédnutí nebo po stém rozmyslení zvednu). P. S.: Působí to tak jenom na mě, ale vážně Lee Seung Ki každou svou oponentku opravdu donutí, aby se do něj zamilovala? Má vždycky tak pěknou chemii s ostatními a dobře se na to kouká. :-) Přeloženo. Edit. 16.6.2019 - tak jsem koukla znovu a pořád mě to bavilo. Sice jsem tam našla víc kiksů, ale co už, pořád to bylo zábavné, napínavé a ústřední hrdinové mě pořád bavili. I když tedy ta mezinárodní politika mě tahala za moje studia mezinárodních vztahů. :-D ()

Roby

Tenhle seriál je vážně jiný nejen svým zaměřením, ale i tím, jak příběh postupuje. Velmi dobře zahrané od Ha Ji-Won, ale podle mě největší kus práce odvedl Lee Seung-Gi, jenž skvěle zahrál krále a který projde v příběhu skutečně velkým vývojem. Za mě je to nejlepší a hlavně nejkomplexnější k-drama jakou jsem do teď viděl. Moje Jednička mezi korejskými seriály 100%. ()

Ceres

Hlavní plus tohot drama je, že mě udrželo prakticky celých 20 dílů v pozoru. Scénář originální navíc s příměsí konfliktu a vztahů mezi Severem a JIhem. Za další, je tu Ha Ji-won, která mě jako herečka baví, rád se na ní dívám a líbí se mi taky jako žena. Co se mi hodně nelíbí, je nezvládnutost akčních scén, to byl vždy průser, ale to je pro k-dramata typické. Hodně mě i štvala hlavní mužská role a celková délka seriálu. 20. dílů bylo moc, a ti cizinci podali fakt špičkový výkon (to myslím ironicky). Seriál trpí i klasickou nelogičností a idealismem, ale to asi nemá cenu rozebírat. První díly byly nic moc, vrchol přišel kolem 7-8. dílu, ve spojistosti se starším bratrem Jae-ha. Poté i když přituhovalo, tak už seriál ztrácel na zajímavosti a poslední 2 díly už byly prostě moc. Stále ale seriál držel diváka až do konce, což musím ocenit, což nakonec převážilo, že jsem přidal, protože to bylo přesně "mezi". ()

Vavča

Uf, vyplodit komentář na tuto sérii bude možná těžší, než se zdá. Jasně všechny láká hlavní dvojka, ale přiznejme si, tento seriál zasadil schéma typického romantického korejského vztahu do trochu neobvyklých reálií. Alternativní historie, královská rodina v Jižní Koreji?! Mnoho významů a narážek na politiku, historii, o kterých si nejsem jistý, zda byly úmyslné, nebo se tam nějak náhodou připletly. Stejně jako vývoj scénáře. Ten je totiž docela průměrný, do 6. dílu nic moc děj, pak se to rozjíždí a od 10 dílu tempo nabírá větší otáčky. Škoda jen mnohých nelogičností typických (spíše pro anime), kabaretně, směšně divný záporák, co je vždy o krok vepředu, správňáci, co ho nesejmou ostřelačkou, ale chtějí ho zatknout atd. Prostě míra idealismu obsažená v seriálu je větší, než nebezpečná. Jenže na druhou stranu, pro toho, kdo se zajímá o Koreu, mezinárodní vztahy v oblasti, je to seriál velmi výživný, který by se dal dlouho analyzovat a najít se v něm dá celá řada podivuhodných, pozitivních myšlenek se kterými bych i souhlasil (např. že Čína, Rusko, USA, by se mohly starat o někoho jiného taky, tlak mezinárodní zbrojařské lobby atd.) Ale zpět k tomu, jaký seriál je. Ze začátku nic moc, postupně úroveň fórů a kulturních narážek roste(viz. diskuze Girls Generation). Ovšem kromě někdy klopýtavého scénáře sráží seriál dolů hlavně přebytečná délka, asi bych krátil o čtvrtinu, každý díl tak o 15 minut. Naštěstí Ha-ji Won a Lee Seung-Ki svým hereckým uměním a šarmem zachraňují, co se dá. Pokud jste nováčci nebo málo znalí příznivci korejské tvorby klidně si hvěždu přidejte (ale my se srdcem dlouhodobě spáleným korejskými, japonskými, čínskými citovými mrazy asi měnit nebudeme:)) Seriál je rozhodně nadprůměr pro letošek a v Koreji určitě jeden z nejlepších. Konec vyčerpávajícího hlášení. A nevím proč, nějak mi moc neutkvěla v paměti hudba seriálu, byť jsou zde různé známé motivy jako Jízda Valkýr apod. ()

• S hlavní seriálovou rolí bylo v době předprodukce spojováno dokonce i jméno jihokorejského herce Byeong-heon Lee. Ten ale nabídku na úkor nabídky, ztvárnit hlavní roli v historickém snímku Masquerade, odmítl. Stejnou nabídku odmítla také i dvojice dále oslovených herců, In-sung Jo a Je-hoon Lee, který nabídku odmítl na úkor nabídky objevit se v televizní sérii Fashion King vysílané televizní stanicí SBS v  roce 2012. Hlavní role byla seriálovými tvůrci přeobsazena populárním jihokorejským hercem Seung-gi Lee. (Conspi)