Blood

• Veľká Británia Blood - You Can't Bury the Truth

Blood je temný thriller, mapujúci morálny kolaps rodiny policajtov. Príbeh pojednáva o dvoch bratoch policajtoch, ktorí sa rozhodnú vziať spravodlivosť do vlastných rúk a zabijú človeka podozrivého z brutálnej vraždy. Situácia sa zamotáva, keď musia vyšetrovať vraždu, ktorú sami spáchali. To ich uvrhne do chaosu a navyše sa nad celým prípadom vznáša tieň ich otca, ktorý je tiež bývalý policajt.
Režisérom thrilleru je majster gotického hororu Nick Murphy (Awakening). Vo úlohách bratov sa predstavia Stephen Graham (Piráti z Karibiku: V neznámych vodách, This is England) a Paul Bettany (Da Vinciho kód, Dogville). Otca dvoch policajtov si zahrá Brian Cox (Trója, RED) a v úlohe Roberta Seymoura sa predstaví Mark Strong (Kick-Ass, Sherlock Holmes). (ywo666)

kaylin

Britské krimi, které má celkem dobré obsazení a zajímavé východisko. Bratři policajti vezmou spravedlnost do svých rukou a pak sami musejí vyšetřovat zločin. Na první pohled výborné, po zhlédnutí se mohou dostavit rozpaky. Vyhrocené scény vyvěrají z moře klidu, v kterém se snímek plácá. Je to kontroverzní, ale přitom je to celkem nezáživné. Čekáte, až přijde konec, ten se dostaví, a vy na snímek asi celkem rychle a ne až tak neochotně, zapomenete. ()

EvilPhoEniX

Vskutku "temný thriller" !! Pro mě jednoznačně zklamání na plné čáře, s thrillerem to nemělo společné vůbec nic. Jedná se o konverzační Drama/Krimi s velice pomalým tempem bez Atmosféry! Bez napětí ! Bez Gore! Ve filmu nebylo nic, co by mě potěšilo, kdyby se objevil aspoň nějaký TWIST! Takže další triviální,nudná záležitost, na kterou si už zítra nevzpomenu.. ()

gicous

Příběh o vině obou hlavních představitelů testující sílu pout v rámci jedné rodiny. Pravda, námět nanabízí nic nového. Tentokrát ho ale táhnou kupředu dobří herci v čele s Paulem Bettanym a Markem Strongem. Všechno to je zabaleno do mrazivě chladné atmosféry, která vás na duši určitě nepohladí. 6/10 ()

Rob Roy

Solidní psychologické krimi/drama. Dobří herci v až moc přimočarém příběhu, kde všechno směřuje do známých vod. Třeba klasický motiv oběti - našeptávajícího ducha je spíš úsměvný a ubrečené finále nic moc. Bettany je ošem výborný. Jinak Mark Stong by měl změnit agenta, ty jeho vedlejší role "charizmaticky zachmuřeně koukám" už jsou otravné. Pokud máte rádi tuhle chladnou britskou školu, určitě zkuste trochu přehlédnuté Shadow Dancer ()

MartinezZ

Ups, překvápko. ~ Nečekané překvapení. Strong typický, nemusí moc hrát, aby hrál, stačí když se ikonicky nepohybuje, jen sedí nebo stojí, stačí, když je. :) Graham a Cox zahráli taky dobře dobře, ale Pal Bettany si tady výborně vystřihl roli detektiva, který má, bohužel pro něj i své okolí, svědomí. A to ho sžírá a deptá a ničí. o co jednodušší by všechno bylo, kdyby to Ben Crompton fakt udělal... Ale na to se v reálu nehraje a jedna pitka a blbý nápad s vidinou konání a urychlení dobra dokáže posrat i netušené. ~ Překvapivě mrazivý psychothriller, kde vlastně vůbec nejde o úvodní čin. Svědomí je svině a jeho absence není pro každého. ~ Kdyby si tak problémy nestačily rychle svléknout kabát a vítr je odfouknul do moře... ~ 3,5* ()

• Snímek byl natáčen v okolí severozápadního okresu Merseyside, v lokacích britského města Wirral, kde režisér Nick Murphy jako dítě vyrůstal. (Conspi)