Le colt cantarono la morte e fu... tempo di massacro

• USA The Brute and the Beast (viac)

Zlatokop sa musí postaviť sadistickému mužovi a jeho synovi, ktorí obsadili jeho ranč.  Tom Corbett (Franco Nero) je zlatokop v Novom Mexiku v roku 1866. Keď mu starý rodinný priateľ zašle správu, v ktorej ho prosí, aby sa vrátil do jeho rodného mesta Laramie Town v Texase, jeho prosbu okamžite splní. Keď dorazí do mesta, zisťuje, že ho ovláda nemilosrdný a chamtivý gangster známy ako Jason Scott (Giuseppe Addobbati). Ešte horší než Jason je jeho psychopatický syn so sklonmi vraha Junior Scott (Nino Castelnuovo), ktorý mesto riadi s pomocou skupiny hrdlorezov. Tí sú pripravení zabiť každého, kto nesúhlasí s ich obchodnými metódami. Tom sa stretne so svojim bratom Jeffom (George Hilton), opilcom, o ktorého sa stará rodinná slúžka Mercedes (Rina Franchetti). Pokúsi sa ho presvedčiť, aby mu pomohol v boji proti zákerným Scottovcom a spolu s ním oslobodil mesto, ktoré by potom opäť mohlo fungovať v mieri a harmónii. (Incantator)

Cervenak

Fulciho horory neznášam, sú to nekonzistentné scenáristické sračky s pár zaujímavými humusáčinami... ale toto je solídny film. A solídny hlavne vďaka réžii, ktorá to pekne drží pokope. Franco Nero je frajer, Hilton ešte väčší (Hej, džentlmeni!) a finálna prestrelka masívna. Oceňujem aj snahu zobraziť zabíjanie aj s nejakou tou krvičkou - Fulci sa nezaprie. Dobre mi padlo. ()

PetrPan

Italský mistr hrůzy Fulci ( jednou to giallo nakoukám) projevuje svůj talent i ve "špagetách" a mně se zase dostalo parádní porce westernové řezničiny, špinavých hrdinů a famózních grázlů. Franco Nero opět výborný, ovšem netradičně zastíněný, a to naprosto skvělým Georgem Hiltonem v roli věčně nadraného pistolníka s dobrým vychováním. Jeho věta : " Promiňte, gentlemani" následovaná přesně mířenými smrtelnými zásahy byla vtipným osvěžením už tak dobrého filmu. Nino Castelnuovo, nu to byla kapitola sama pro sebe, psychopatičtějšího a úchylnějšího záporáka aby pohledal, navíc to byl možná i první gay v tomhle žánru :), náznaků tam bylo dost , ten blonďáček a jeho pohled.... Zpočátku mírně nedomrlý příběh se nakonec spojí v zajímavém rodinném odhalení a tak jsem byl téměř stoprocentně spokojen. ()

Kubaso

Stylový, zábavný western s obstojnou dávkou násilí a akce bez zbytečných keců. Začátek je spíš průměrný, ovšem jakmile druhý z bratrů ve zbrani zvolá: "Hey, gentlemen!", je z toho skvělá akční jízda až do konce. Podle mě jde o daleko vydařenější film než mnohem slavnější Django a narozdíl od pozdějších Fulciho westernů má i konzistentní příběh. Určitě patří mezi to lepší, co Italové v tomto žánru spáchali. Pokud film něco hyzdí, je tím Nerův absolutně mdlý výkon. Na druhou stranu je tím nejzábavnějším na celém filmu sledovat, s jakou chutí jej přehrává Hilton. ()

giallo

Ze zdejšího hodnocení a názvu filmu jsem očekával velký masakr. Bohužel, jde jen o další ničím nevyčnívající Spagetti western, režírovaný slavný mistrem hnusu. Na snímku není nic vyloženě špatného, Fulci měl v rukou dokonce konzistentní scénář, ale vše je hrozně průměrné a chybí Luciův pozdější rukopis. Malý náznak skýtá snad jen počáteční scéna se psi, která je spolu s výkonem Hiltona to nejlepší z filmu. ()

Slimak

Když jsem to před lety viděl nikdy bych si byl nepomyslel jak může být tento žánr tak nechutně zábavný..plno zastřelenejch,spocenejch a ožralejch..a ta muzika je tu také k nakousnutí...pastva pro uši.Takže když to shrnu je to opravdu hodně dobrý western který nedává prostor nudě.Zvlášť posledních asi 15 minut. ()