Když nejste se sebou spokojeni, nesnažte se být někým jiným, zkuste být opravdu sami sebou! Mladý spisovatel Sam žije v Brooklynu a živí se tím, že přepisuje scénáře již natočených filmů do knižní podoby. Každý den chodí do kavárny přes ulici, kde pracuje půvabná baristka Birdie. Jednoho dne ale Birdie do práce nepřijde a Sam se od jejího nevrlého nástupce dozví, že ji vyhodili. Neváhá, najde si její profil na Facebooku a rozhodne se stát se jejím vysněným princem... (Nova Cinema)

Malarkey

Justin Long a Evan Rachel Wood se tu sice dvakrát moc nepředvedli, což je trošku průser, protože film je hlavně o nich. Vedlejší role ale vytvořili tomuto filmu důstojnost a tak mužem děkovat těm, co do této podprůměrné romanťárny dotáhli jména jako jsou Peter Dinklage, Brendan Fraser, Sam Rockwell nebo Vince Vaughn, protože ti všichni si z filmu evidentně udělali prdel a na okamžik ho trošku vylepšili. ()

JohnCZ

Průměrná nenápaditá romantická komedie, kterou táhnou z podprůměru především zábavné vedlejší postavy. Justin Long hraje opět takového toho ňoumu, Evan Rachel Wood moc nesedí krátký sestřih, ale jako dvojice nemají kdovíjak vysokou úroveň chemie. Škoda, že borci jako Peter Dinklage nebo Sam Rockwell nedostali více prostoru, protože momenty s nimi patří mezi ty nejlepší. ()

Djoker

Velmi slibný námět, velmi nestabilní ústřední dvojice. Evan Rachel Wood s krátkým sestřihem bohužel není vytouženou holkou od vedle a Justin Long je postupně zastiňován nejen přihřátým Dinkligem a vyhuleným Rockwellem, ale dokonce i kravaťákem Vaughnem a vidlákem Fraserem, kteří tam mají pár štěků. Perfektně obsazené vedlejší role tak filmu plní spíše medvědí službu. ()

slunicko2

Další ukňouraná romantická komedie. 1) 35letý Justin Long (spisovatel Sam) s 32letým bráchou Christianem Longem a 35letým Keirem O´Donnellem (spolubydlící Eliot) si napsali scénář a režie se ujala kočkoidní Katherine Cunningham-Evesová zvaná Kat Cairo (jindy také herečka, scénáristka či producentka). 2) Chování hlavního hrdiny odpovídá myšlení a reakcím zpozdilého teenagera a ne třicátníka, který se živí psaním. Chtělo by zkrátit a trochu dodat šťávu. Justinovu přitažlivost bych více ocenil, kdyby omezil svůj kokršpanělí pohled a přidal sebevědomé machovství. 3) Za zmínku stojí ještě 44letý 135 cm vysoký vegetarián Peter Dinklage (gay barman Gerard). 4) Škoda. Snad příště... My name is Birdie.___Oh, hey, I'm Sam. It's like Pam with an S.___So Spam.___No the P is silent, it's confusing. ()

FritoleXx

Ničím vyjímečná romantická komedie, která se zpočátku může zdát jako super zábava a hned mě napadlo, proč to má tak nízke hodnocení, vždyť je to sranda. Po 20 minutách je to bohužel jen šablonovitá romantika. Nápad to má ale super, borec stalkuje holku na facebooku a dle tamních informací se snaží být pro ni idealním partnerem, samozřejmě každému hned dojde jak to celé dopadne, ale i tak. Vtípky mířené spíše na modernější diváky, odkazuje na celebrity a lehce se obuje třeba do hipsterství. Bohužel hlavní dvojice je šíleně nudná a celé to zachraňují vedlejší postavy, které jsou naopak zas excelentní. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 21. dubna 2013 na filmovém festivalu Tribeca v New Yorku. (griph)
  • Scenár napísali herci Justin Long a Keir O'Donnell, ktorí účinkujú aj vo filme, spolu s Justinovým mladším bratom Christianom. (drtickaa)