Sladký dům hrůzy

(TV film)
  • Taliansko La dolce casa degli orrori (viac)
všetky plagáty

Manželé Maria a Roberto jsou po návratu z párty domů brutálně zavražděni. Následně se vrací jako duchové ze záhrobí, aby svým truchlícím dětem pomohli vypátrat vraha a pomstít svou smrt. (Chatterer)

Koly

Jeden z Fulciho nejslabších filmů. Začátek se rozjížděl velice slibně, bohužel zhruba od první půlhodiny filmu se to zvrtne v totální sračku pro mateřské školky. Celému negativnímu pocitu, jaky z tohoto filmu mám, dominuje naprosto odporný anglický dabing. Ten ostatně nikdy nebyl nic moc. Alespoň co se Fulciho filmů týče. To, co ale provedli s dabingem dvou malých dětí, které tvoří ústřední dvojici filmu, je hrozné a ještě teď mě z toho bolí uši. Hodnotím dvěma hvězdama za úvodní masakr rodičů výše zmíněných dětí a za zajímavou hudbu, která tuto scénu doprovází. Co se mě týče, může klidně divák po této scéně film vypnout a o nic zásadního nepříjde. ()

corpsy

Lucio Fulci mal málokedy šťastie na dobrých hercov. A to je vlastne aj taký nejaký trademark celej jeho hororovej filmografie. TV strašidelnosť, ktorá znalého diváka unudí tým, ako sa tu všetci pitvoria a Lucio ich neschopnosť vypĺňa neschopnosťou svojou. Niežeby nevedel nasnímať atmosférické, alebo gore zábery, ale proste sa mu tu akosi veľmi nechce. ()

kaylin

Je to takový tradičně netradiční Fulci. Není to to celkově tak drsné, jak byste si přáli, ale není to ani tak zábavné, jak by se nám tvůrce snažil sdělit. Nejde nakonec ani tak moc o giallo, jako o strašidelný dům, který má možná trochu nečekané vyústění, jež by některým divákům klidně mohlo připadat jako nepříliš uspokojující. Osobně se mi ale spojení drsného hororu s filmem pro celou rodinu zamlouvá, jen to není dotaženo k dokonalosti. ()

drankeryth

Nooo, cim sa nam tentokrat predviedol Mr. Fulci? Dej filmu je nic moc, ale zas to taka hroza nebola. Uvod filmu bol asi zo vsetkeho najlepsi, ked zlodej zmasakroval dvoch manzelov vo vlastnom dome. Bolo sa aj naco pozerat. Pekne do detailov ukazali ako sa pohral vrah s kutacom na muzovej tvari a o jeho zene ani nehovorim. Tato cast bola dost gore. Najstrasidelnejsia cast hororu prisla, ked teta malych sirotkov zacula nejaky podozrivy lomoz a isla sa podivat do podkrovia, co to tam lomozi. Normalne tam boli obesene detske babiky na spagatoch. Skoro som sa posral od strachu, ked to ukazali:) Inac ti mali spratci, tych zavrazdenych rodicov boli pekni parchanti:) Ti boli riadne skodoradostni voci nestastiu ku druhym. Priklad: clovek ktory prisiel ku nim, aby si pozrel ich dom. On spadol na schodoch a oni sa mu smiali, ze je tucny a ze umrie. Dalsi typek bol natierac okennych ramov menom Quido, to bol teda riadne nemehlo. Ved on mal ruky cele od farby a na rame skoro nebolo nic. Troska mi to zacinalo zavanat aj komediou:) On aj bol ten vrah, aj to tam naznacili, ked si pomyslel, ze vidi krvavu handru od jeho obeti. Aj jemu sa ti mali spratci vysmievali, ked sa vystrasil:) Hmm, uz v tejto chvili bol vyzradeny vrah. Co bude nasledovat dalej? Nasho Quida alias Leonarda Da Vinci zrazil nakladak a pekne mu presiel cez brucho a urobil mu hlboku trznu ranu. Toto bol taky mensi gore prvok po dlhsej dobe, ktory sa objavil v tomto filme. Dobry magor bol ten cudny exorcista, ci kto to bol. Ten moc nerozoznal bager od buldozera, ked povedal, nech uhnu z cesty, pretoze im dom ide zburat buldozer a on to bol bager:) Film mi pripadal troska hororovo, postupom plynutia minut sa dostavila komedia s nadychom rodinneho filmu, kde duchovia - rodicia prisli rozdavat lasku ku svojim detom. Mimochodom duchovia rodicov mali tvar dvoch plamienkov a neskor sa zhmotnili do ludskej podoby. To sa skor hodilo do nejakej rozpravky ako do hororu. Hmmm, aj ked to vobec nebol horor podla mna, ale skor nejaky miesanec detskeho filmu s komediou:) Fulci sa musel zblaznit, ked stvoril tento film. To teda urobil riadny ulet, co sa tyka jeho hororovej tvorby. ()

RetroMan

Hrozný duchařský příběh plný nesmyslných dialogů a ještě trapnějších scének. Ty dvě děti mi lezli krkem již od začátku. K tomu klišé, že se jeden nestačí divit. Jediným, co stojí za zmínku jsou gore efekty, ty jsou dost brutální, ale to je bohužel všechno. Postavy, které se mihotají příběhem, jsou podivné - vymítač, realitní agent, rodiče, tetička se strýčkem a ZAČÁTEK SPOILERu vrahem je zahradník KONEC SPOILERu. Původně jsem chtěl dát odpad, protože trapností je zde až zbytečně mnoho. ()