The Truth About Emanuel

• USA Emanuel and the Truth about Fishes (neoficiálny názov)

Problémová dívka Emanuel (Kaya Scodelario-Skins) se stane posedlou svou novou sousedkou, která nápadně připomíná její mrtvou matku. Aby se dostala k sousedce blíž, začne jí hlídat dítě a tak vstoupí do křehkého, fiktivního světa, ze kterého není úniku. (hellstruck)

deathmoon

Už som si zvykla že Kaya má svojské role, no práve preto jej herecké výkony milujem. Ale z tohto snímku mám rozporuplné pocity. Vlastne ma film bavil. Dej ma držal v napätí a zaujímalo ma ako sa to celé skončí. No uspokojivého konca som sa nedočkala. Prišiel mi odfláknutý a tak trocha hlúpy a pokazil mi dobrý dojem z celého filmu. Hodnotím na slabé 3-. ()

Persephone9

Nejak nerozumiem všetkým tým negatívam. Ale je pravda, že to nie je film pre každého. Mňa pohĺtil všetkým a konca som sa nevedela dočkať. Kaya bravúrna, to niet pochýb ale prekvapivo aj Jessica, nakoľko ju až tak nemusím. Príbeh je určite srdca dotýkajúci, no asi skôr pre nežnejšie pohlavie, pretože sa ľahšie a rýchlejšie vieme stotožniť a vcítiť sa do kože či už Emanuel alebo Lindi. Pre mňa jednoznačne veľké prekvapenie, takto na konci roka. ()

le_loulou

Nejspíš chápu, proč má tenhle film tak nízké hodnocení, jednoduše to není snímek pro každého. Každopádně mně přišel docela zajímavý. Dívala jsem se na to především kvůli Kaye, kterou jsem si zamilovala ve Skins, ale nakonec nebyla jediným důvodem, proč jsem na to koukala až do konce. Oproti dvěma dalším komentářům musím říct, že jsem cítila emocí dost a taky hodně napětí. Dějová linka byla něco úplně jiného, neokoukaného... a myslím, že to za zhlédnutí určitě stojí. ;-) Mimochodem, super soundtrack (hlavní důvod, proč jsem se nakonec rozhodla dát 4hvězdičky). ()

Mlle

Vynikající komorní snímek na hranici poetiky nezávislého filmu. Musela jsem se přesvědčit, že film skutečně spatřil světlo světa v roce 2013. Kromě jasně identifikovatelného kontrastu, barev a podobných indicií ničím nepřipomíná obvyklou snůšku nadbytečných efektů, product placementu a další typické nešvary novodobé kinematografie. Obejde se také bez jediné stopy po aktuální tíživé socioekonomické situaci a neodráží ani jiné soudobé problémy. Ještě větším překvapením pro mě byl fakt, že jde o americký snímek. Ale režisérka je Italka a kromě L. A. strávila část života i na anglickém venkově. FIlm se věnuje cele a výlučně vztahům v ženském světě, proto pochopitelně osloví především ženy. Dospívající dívka se z osobních důvodů rozhodne zachovat tajemství tam, kde by dívky s jinou minulostí šokovaně rozbily možnost pokračování příběhu běžnou cestou. A tak vzniká prostor pro zajímavou zápletku, na jejímž pozadí graduje nevyřčené napětí privátních bolestí tří zúčastněných žen, z obvyklých sociálních důvodů dlouho a snaživě zahrabávaných pod koberec. Frances O' Connor, Aneurin Barnard a zejména Kaya Scodelario mě omráčili svými přirozenými hereckými výkony. Poselstvím filmu je mimo jiné i prostý vzkaz, že skutečné přátelství znamená také opravdovou podporu člověka v úzkých, bez ohledu na odsudek společností. Nebýt závěru, který se nedokázal vypořádat s kýčovitostí předpokládaného vývoje, hodnotím plným počtem. ()

hellstruck

Může obsahovat menší spoilery. Podivný film o dívce, která postrádá matku a o ženě, jenž ztratila dceru - obě žijí ve svém vlastním, "lepším" světě. Nemyslím, že by se film setkal s úspěchem anebo pochopením u většiny diváků, protože má vlastní tempo, v podstatě se tam až na jednu scénu (odhalení dítěte) nic neděje a celé je to jen o vyrovnávání se se ztrátou, ale s tím, že do postav blíže nevidíte, nechápete přesně důvod jejich jednání apod. Kaya byla výborná ve Skins, ale myslím, že s tímhle filmem žádné terno neudělá. Její americký akcent byl mimo jiné dobrý - na první pokus. Ale někdo by jí měl lépe pomáhat s výběrem rolí (a stylistky mimochodem.) V podstatě vůbec nevím, co si o filmu jako celku myslet, nebavilo mě to, postavy byly nesympatické, emoce na bodu mrazu. Dvě hvězdičky spíše z milosti. ()