Diablov advokát

• USA 666 Park Avenue
Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Horor / Thriller / Sci-Fi
USA, (2012–2013), 9 h 10 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

David Wilcox

Predloha:

Gabriella Pierce (kniha)

Hudba:

Trevor Morris

Rachael Taylor, Dave Annable, Robert Buckley, Samantha Logan, Mercedes Mason, Erik Palladino, Helena Mattsson, Vanessa Williams, Terry O'Quinn, Lucy Walters (viac)

Mladý pár zo stredozápadu, Jane Van Veen a Henry Martin, prichádzajú do New Yorku pracovať na kariére a snáď aj nájsť lepší život. Obaja sú unesení možnosťou stať sa správcami historickej budovy. Ponuku im dá Gavin Duran, ktorý je spoločne so svojou ženou Olíviou majiteľom domu. Čoskoro je však jasné, že v hre sú úplne iné sily a mladá dvojica to nebude mať ľahké... (TV Markíza)

NinadeL

13/13 Letos mi to přijde mnohem lepší, než American Horror Story. Tajemné domy se základy ve 20. letech, tajemství, nejistá skutečnost, manipulace, děsivá - ale ne laciná - atmosféra. A k tomu velmi dobře rozehrané příběhy jednotlivých partají. Hotové dvojče Rosemary's baby. Závěru jsme se sice dočkali se zpožděním, ale je epochální a nyní již mohu doporučit celou sérii, stejně jako literární předlohu. ()

KevSpa

Pilotní díl je takový trochu jako na houpačce, chvílemi je to hodně zábavné, chvílemi méně. Nicméně i přes možná až příliš rychle rozjetý děj mě dokázal seriál upoutat. I když místy je ta naivita některých postav do očí bijící. Pilot - 70 % ()

TeeAge

|| Scenár: David Wilcox / Predloha: 666 Park Avenue - Gabriella Pierce (novela) | Hudba: Trevor Morris | Produkcia: Mary Rae Thewlis | Distribúcia: ABC | Štúdio: Warner Bros. Television, Alloy Entertainment | Počet sérií: 1 || Nenápadná, ale atmosferická záležitosť s najlepšími digitálnymi trikmy na trhu seriálov. Nebyť naivity a slaboduchosti niektorých postáv, je to naozaj počin, z ktorého číha vášnivosť a démonickosť - trošku samoúčelne, samozrejme. Len preto zatial nižšie hodnotenie, ale pravdepodobne sa to ešte dosť zmení. 70% | HD, EN DTS | ()

hellstruck

Vítejte na 999 (nebo snad 666?) Park Avenue v NY, v luxusním bytovém domě s děsivým tajemstvím. Mladá sympatická dvojice (v čele s Rachael), zajímaví nájemníci a John Locke jako "dábel" sám. Proč ne? Pro náročnější hororové fanoušky to asi nebude, ale já dostala odlehčenou verzi AHS, což jsem taky přesně chtěla. Samotné American Horror Story na mě bylo příliš psycho. Tady bezvadně funguje nejen napětí, ale i dramatické linky. Uvolněnější atmosféra je pro mě úlevou. Co mi ale maličko vadí je to, kam hlavní hrdinka pokaždé naivně vleze. Znáte takové to nechápavé kroutění hlavou u televize a naříkání "kam to ta blbka leze?" - tak tohle je přesně případ 666. Asi tak pětkrát za díl.. Což o to, já to překousnu. Přítel Jane mi ale připadá jako bezduchý blb, který ani vlastní přítelkyni neumí naslouchat. (Hm, zdálo se ti o vraždě, která se vážně stala, ale ještě před tím, než jsi věděla, že se stala? Hm). Když nad tímhle přivřu oči, vychází mi zatím skvělý seriál, kterému prostě chcete přijít na kloub..Škoda jen toho pomateného konce, který vlastně většinu věcí nevysvětlil. Nebýt toho, jdu klidně na plný počet. Oblíbené postavy: Jane (Rachael Taylor), Alexis (Helena Mattsson) ()

Davies182

Na horor málo strachu (i když záblesky jsou) a na solidní drama po pilotu zatím příliš černobílé postavy, ale uvidíme, kam se to posune. Chce to vypilovat scény tipu "Rachael Taylor vstává zkrášlena tunou make-upu" a trochu přitvrdit co se týče atmosféry, a půjde to. Z letošní seriálové nabídky však zatím jednoznačně milé překvapení. ()

IQ Tiqe

Žánrově mi moc nesedí; seriál o nějakym pošahanym začarovanym domě, kde se bude záhada patrně donekonečna natahovat je přesně to, co nemám rád. Pustil jsem si to hlavně kvůli sexy kočkám Rachel Taylor a Heleně Mattsson a zatím seriál sleduju dál víceméně jen kvůli nim, protože zápletka mě až tak nebere; a taky kvůli sympatické Noně – třeba její mládí vdechne seriálu trochu atmosféry z Buffy. ()

6thSun

Vykrádačka Ďáblova advokáta, kterej byl tak dobrej hlavně proto, že byl filmem, nikoli seriálem. Zde je to na ta ho va ný jak volební studio (přitom se stačí podívat večer na výsledky) a napínavý jen minimálně, takže mě vůbec nezajímá, co bude po druhým díle. ()

JohnCZ

Na to, jaký byl okolo tohoto seriálu jeden čas humbuk, je 666 Park Avenue těžce průměrná záležitost. Už rozjezd byl takový hodně nejistý a tempo děsně utahané, což se změnilo někde během šestého či sedmého dílu, kdy naopak tvůrci začali všechno zamotávat, přinášet nová a nová odhalení, která na mě však působila děsně uspěchaně a díky tomu uměle a přeplácaně. Korunu tomu nasadil hloupý konec série, kde se nejspíš tvůrci snažili o cool zakončení, což se ani náhodou nepovedlo. Z množství načrtnutých dějových linek nebyla uspokojivě zakončena ani jedna. Jedno velké pozitivum ale tenhle seriál má a tím je Terry O'Quinn, který je co se hereckého projevu týče oproti svým kolegům úplně někde jinde. ()

Kryton

Nespojujte 666 Park Avenue s American Horror Story! Nemá to nic společného. AHS se odehrává jinde, jinak a jindy. 666 PA je více drama s občasným hororovým okénkem. Bohužel takový potenciál jako staré domy/hotely je zde nevyužit. Po šesti dílech se jen odehrává citové vydírání a variace na téma "mocný muž si vybere mladšího bojovníka proti jeho nepřátelům". Celé se to odehrává jen kolem dvou párů a zbylé postavy jsou epizodní. Jediné plus - všichni jsou krásní, mladí a neklidní. Další seriálové zklamaní! ()

MATADOR

666 Park Avenue je názorným příkladem toho, že se dá podělat vše, co je "potřeba" přenést do seriálové podoby. Samotné dílo Gabrielly Pierce určitě má větší potenciál. Jenže seriálové podobě strašně trvá, než se rozjede a prakticky nemotivuje ke sledování dalších dílů. Být to delší, tak na to ani nekoukám, ono i 13 epizod je více než dost, protože se skoro nic neděje a závěrečné cliffhangery jsou spíše úsměvné. Vše se mění se závěrečnými díly, kdy je atmosféra minimálně zajímavá. Škoda, že se tvůrci nepopasírovali s nahuštěním atmosféry a nevytvořili tak méně epizod. Herecké obsazení ... mno, přesně tady jde vidět, jak byl scénář děravý, na hercích jde vidět, že se v samotných rolích topili a nebo to jsou absolutní žabaři a skoro nic jsem jim nevěřil. I Terry O'Quinn měl občas co dělat a jeho postava je asi nejvíce zahalena tajemstvím podobně jako jeho John Locke z Lost. Na seriál se dá dívat, ale osobně druhou řadu - pokud bude - vyhledávat nebudu, jedna série mi tak nějak stačila k utvrzení, že existují lepší varianty! ()

O´Neill

Rozjezd, jak už to poslední dobou bývá, je slabší, ale po třech-čtyřech dílech dostáváme hodně solidní mysteriózní nášup s poměrně dobrou atmosférou. Výborné postavy, skvělá hudba a řada dosud nezjištěných záhad. Bohužel se však dojetí série díky sledovanosti dočkáme až v létě, a další díly nebudou...A tak se pravděpodobně nikdy nedozvíme všechny otazníky a další skvělý seriál skončí neukončeně :/ ()

Rodriguez

Jeden z mála seriálů, který si mě dostal na svoji stranu a s přibývajícími díly jsem jen čekal jak tvůrci zakončí. Nezklamali a možna dobře, že další řady nejsou, protože by kvalita příběhů šla asi rapidně dolu. 90% ()

Lopic

No po pilotu musim rict, ze sem dost zklamanej. Takovydle namety obecne nemam moc rad a tady se to potvrdilo. Nic moc zajimavyho, mozna jeste zkusim druhej dil, ale nevidim to nadejne. ()

Pajky3

666 je jeden ze seriálů na které jsem se v úvodu sezóny těšil, než jsem se k němu však stihnul propracovat, tak už bylo víceméně jasno o jeho osudu a tak jsem ho nechal v klidu uležet a pustil jsem se do něj až teď po sezóně, když už je kompletně venku. Přímo se nabízí srovnání s AHS. Přesto je 666 spíš tajemná soapka s příjemnou atmosférou, kde musel někdo psát roli na tělo Terry O´Quinnovi. Nedovedu se představit v jeho roli nikoho jiného. K tomu se vybrala sympatická skupinka hereček a herců a obsazení se dá považovat za zdařilé. Příběh hlavně v závěru působí dost uspěchaně, jak jinak si vysvětlit, tak jednoduché odstraňování postav, které jdou po krku Gavinovi. Za mě si svých 70 % zaslouží, protože je to příjemná jednohubka. ()