Subjektiv

Pekař Rick peče housky, uždibuje kousky, pekařka Airy, pekařka Amil a pekařka Neris mu pomáhá, uždibují všichni čtyři... Dekandentní země kýče jménem Windaria, v níž by českého zahradního trpaslíka považovali za groteskně avantgardní umění, si zajišťuje populační přírůstek vyplavováním lidí na pobřeží. Vyplavit se nechal Rick, vyplavit se nechala Airy, Amil, Neris a věřte mi, že nebudou v seriálu poslední. Po vymazání paměti (zatím těžko říct jak a kdo to dělá) se trosečníci rekvalifikují a stanou se platnými členy feudální společnosti. +++++ Pro Ricka byla pekařina jasná volba, holky mu dělají dealerky. Všichni široko daleko se usmívají, radují a přiblble culí. Domnívám se, že za to může nějaká droga rozptýlená v královském ovzduší, leč krom všeprostupujícího štěstí seriál nic takového nenaznačuje, tudíž si nejsem jist. Minimum jedinců však si zřejmě vypěstovalo imunitu a trpí záchvaty mračení. Chmury se však snadno rozpouští ve vůni Rickova chleba, neboť do něj jistě dává ještě silnější fet. Nešťastným nečiní člověka braní drog, ale jejich nebraní. +++++ Divíte se, že jsem vydržel sledovat seriál bez invence, bez deje, s postavami bez starostí i minulosti, slaďounce a standardizovaně kreslený a přetékající prázdnou radostí? Víte... byl jsem podveden. Každý díl mi Chleba štěstí naznačuje, že idyla bude svržena do hlubiny zoufalství nebo že vše je pouhý nátěr na temné skutečnosti. Pevný hrad nad městečkem, desítky ozbrojenců, obří obrněná loď, mechanická dívka bez emocí, nepřístupní elfové, ničivá bouře, čarodějka za městem... Tisíce náznaků, že "od příště už to bude faakt temný". Nikdy není. Možná Shining hearts (hrozný název) dospějí k nějakému dobrodružství, ale dříve dostanu cukrovku. Nechci. Končím po 8 dílech. ()

Gogo333

Anime podle videohry, nevím co se děje ve videohře, ale v anime pekařky vždy upečou pečivo a odnesou ho někomu a a přitom zažijou dobrodružství. Animace je pěkná a celé je to takové lehké a jemné a tak bych řekl, že je to spíše určené pro dívky. 45% ()

• Seriál vychází z úspěšné japonské RPG videohry "Shining Hearts" japonské videoherní společnosti Sega.  Pro konzoli PlayStation Portable hra, jejíž postavy vytvořil japonský manga spisovatel a ilustrátor Tony Taka, vyšla v roce 2010. (Conspi)
  • Seriálové postavy jsou dabované stejnými herci, jejichž hlasy mohou hráči zaslechnout během hraní samotné videohry. Jediný rozdíl nastal v případě herce a dabéra  Kanae Itōa. Ten již nedabuje tři postavy, nýbrž jedinou, Amil. Seriálové postavy Neris s Airy si rozdělila herecká dvojice Mai Aizawa a Shiori Mikami. (Conspi)