Tasogare otome x Amnesia

• Japonsko 黄昏乙女xアムネジア (viac)

Pred 60 rokmi v budove školy Seikyou academy zomrela mladá žena. Nikto nevie prečo; nikto nevie, ako. Desivá rozprávka a legenda o smrti tejto ženy sa však stala veľmi známou a traduje sa až do dnešného dňa. Preto nie je veľmi prekvapujúce, že študenti tejto akadémie majú možnosť vstúpiť do klubu, ktorý sa zaoberá nadprirodzenými javmi. Čo však môže zježiť chĺpky na rukách je fakt, že zakladateľom klubu je duch mŕtvej ženy. Nemôže si spomenúť, ako zomrela, a preto je uväznená v šedej krajine medzi životom a smrťou. Teiichi Niiya, nováčik, ktorý môže z nevysvetliteľných dôvodov Yuuko vidieť, začne spolu s ostatnými nič netušiacimi členmi klubu rozpletať veľa temných tajomstiev, skrývajúcich sa v Seikyou academy. Oslobodí Yuuki vyriešenie prípadu jej záhadného úmrtia? Alebo bude jej spojenie so študentom mať ešte väčší dopad na ich existenciu? (Carol Pifková)

SonGokussj

Tak jsem se konečně donutil se na to dokoukat. Napřed jsem skončil na nějakém 7. dílu, kdy už to bylo k nezvládnutí, ale když jsem to viděl ležet na disku, proč se do toho nepustit, což? :-) || Příběh: || Yuuko je duch. Resp polovina. || Postavy: || A Keichi je gay. Protože se snaží všemi způsoby vyhnout se jakékoli sexuální aktivity. Holka se žlutýma vlasama je naprosto zbytečná postava, která je tam jen proto, aby děj nepůsobil tak nudně, jakým opravdu je. Holka s fialovýma vlasama je naprosto zbytečná postava, která je tam jen proto, aby děj nepůsobil tak nemysteriózně, jakým opravdu je. Duch Yuuko by zmršil celý seriál, kdyby to byl chlap a ještě k tomu nehezký, takže je to žena a ještě k tomu hezký. Keichi je gay. Ano. Dvojnásobný.|| Hudba: || Ze začátku super. Po druhé episodě stále se opakující.|| Animace: || Ze začátku super, po třetí episodě se stále opakující. || Závěr: || Naprosto bezpáteřní nic o ničem, které přehrává, nemá to nic zajímavého a jestli chcete pravý horor, koukněte spíš na Higurashi no Naku Koro Ni, (někdo by mohl doporučit Another, nevím, neviděl jsem), Elfen Lied (ale to spíše mangu) či něco jiného. I Akira je větší horor než toto. Nebo drama. Nebo fantasy. Nebo romanťárna. Nulová znovu-koukatelnost a tedy hodnocení: 25% ()

animaxis

Další úžasné anime, které jsem měl tu možnost shlédnout. Nejdříve mě hlavně zaujali barvy podzimu. Normálně nemá roční období, ve kterém se film, seriál, nebo anime odehrává žádný vliv, ale tady to je rozhodně naopak. To listí se sem krásně hodilo a už jen to přivodilo skvělou atmosféru. Atmosféru tu dělá skvělou i škola, ve které se děj odehrává. A děj jako takový je také dost dobrý. Musím se přiznat, že první polovina prvního dílu na mě tak dobře nezapůsobila. Druhá polovina tak nějak omluvila první, ale pořád nic extra, i když už tu byly náznaky dobrého děje. Od druhého dílu ale Amnesia už jede jak má a a máte problém se od ní odtrhnout. Hlavních postav je tu celkem málo, ale každá má svůj charakter a do děje pasují. Třeba Yuuko a Teiichi byli skvělý. Dál už se tu nemůžu moc rozepisovat, abych něco neprozradil, takže jen řeknu, že to jak se děj postupně vyvjíjel a do jakého bodu to zašlo bylo úžasné. Poslední díl byl dokonce skoro nejhezčí konec u anime, jaké jsem zatím viděl. Hudba tu je taky dobrá, ale opravdu dobrá mi přišlo až nějak od čtvrtého dílu, ale i to je dobré. Takže nakonec dávám pět hvězdiček za dobrý zážitek. ()

daGGos

Tasogare otome x Amnesia rozhodně patří k jedněm z nejlépe vizuálně vypadajících anime současnosti. Ne snad ve směru nějaké technologické nadřazenosti, kvalita kresby i animace je přesně na úrovni současné produkce , ale seriál se často uchyluje ke značně stylizovaným záběrům - deformacím, pohledu z první osoby, roztřesené kamery, nejrůznějším filtrům atd. Přidejme k tomu i slušný hudební doprovod a jedna věc je jistá - když tvůrci chtějí, dokáží vytvořit velice slušnou atmosféru (povětšinou hororového charakteru, ale objeví se i pár scén jak vystřižených z červené knihovny). Jenže i ty nejkrásnější plody bývají občas shnilé. Výborné audiovizuální zpracování nemůže samo o sobě vynahradit nezajímavý obsah seriálu, který je takovým křížencem mezi komediální harémovkou a lacinou duchařinou, přičemž nabízí pouze předvídatelné dějové twisty, stereotypní charaktery a sem tam i nějaký (lehce nekrofilní) fanservice. Názornější příklad kýče by člověk těžko pohledal. ** ()

Chinese Ashio

Nakoniec som tomuto anime dala ešte šancu (po presviedčaní istej osoby ;) čo aj mení moje počiatočné hodnotenie ako aj komentár. Toto anime by som klasifikovala ako fantasy (predsa len - duchovia) príbeh s ľahkým nádychom ecchi, ale naozaj slabím. Mne na tomto anime najviac vadila blondína Okonogi a len čo som ju tam videla, alebo začula jej "Niiya-san" mala som chuť chytiť pištoľ a zavŕtať si guľku do hlavy ;) (isteže to nemyslím vážne, ale neskutočne ma vytáčala) Opening bol naozaj dobrý, čo je u mňa veľkým plus, páčil sa mi. Animácia tá ma nijako neoslnila, ale ani mi nejak nevadila. Ja s týmto anime končím po 3 epizódach, nijak extra ma už netrápi ako to bude pokračovať, ale kto vie, možno sa raz budem veľmi nudiť a o5 sa doňho pustím. Nuže, dúfajme, že hodnotenie bude ešte lepšie... ()

Subjektiv

Tasogare otome x Amnesia započalo jako lehčí, mírně komediální anime s decentní erotikou a sympatickými postavami, které se druží v "duchařském" kroužku. Klubu předsedá dívka jménem Júko, shodou okolností duch. Klub však vede spíše formálně, s návrhy průzkumu různých školních tajemství přichází především hyperaktivní Okonogi, jež ovšem jediná z klubu Júko nedokáže vidět, z čehož vyplývá nejedna komická situace. Jediný hoch v klubu Teiiči má s Júko jiný problém. Není jiného muže, který Júko vidí a jenž se jí může dotknout a tak očividně sexuálně frustrovaná ektoplazma využívá své jediné příležitosti na sex post mortem a svádí Teiičiho poněkud těsným "tělesným" kontaktem. To nelibě nese poslední členka klubu Kirie, kterou Teiiči též přitahuje. +++++ Tím je řečeno téměř vše, máme zdroj humoru, ecchi i epizodických zápletek, známe postavy i jejich jednoduché motivace, neznáme jen okolnosti smrti Júko a nezná je ani ona sama, neboť trpí ztrátou paměti. Lze očekávat, že pátrání tímto směrem se povine seriálem jak pověstná červená nit v laně anglického námočnictva. Zdá se, že rozuzlení nebude příliš výživné (ale kdo ví, že) a indicie se nám budou předkládat tehdy, když zájem o anime (či mangu) začne opadat. Do té doby se může kroužek poflakovat, velmi mírně rozvíjet své vztahy a nezávazně a opatrně bavit. Nezatracuji je proto, neplivu na ně, ale sledovat je dále nebudu. Viděny díly 1-5. ()