Kuroko no basket

• Japonsko 黒子のバスケ (viac)
Animovaný / Dráma / Komédia / Športový
Japonsko, (2012–2015), 31 h 15 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Tadatoši Fudžimaki (komiks)

Kamera:

Eidži Arai

Júki Ono, Kenšó Ono, Jošimasa Hosoja, Čiwa Saitó, Takuja Eguči, Gó Inoue, Džun'iči Suwabe, Fumiko Orikasa, Kazuja Nakai, Ken'iči Suzumura, Šin'ičiró Miki (viac)

Pět basketbalových hvězd ze základky jde studovat na různé střední školy. Tetsuya Kuroko a seirinská střední se teď snaží vydobýt si slávu. (Netflix)

Recenzie používateľa SonGokussj k tomuto seriálu (3)

Kuroko no basket (2012)

Subjektivovi vyšla předpověď a z Kuroko no Baske se stalo nej sport anime roku 2012. Musím říci, že mne vtáhlo prozatím málo sportovních, hlavně baseballových, basket byl poprvé. A stálo to za to. Nejvíce bych vyvýšil rozmanitost postav. Nenuceným způsobem je nám více představeno kolem 20-30 postav, které si po shlédnutí série i dost dobře pamatujete, nepletou se vám a za jednu z méně výrazných bych viděl právě ústřední dvojici Kuroka a Kagamiho. Co víc, posledních 5 dílů se děj vůbec netočí kolem nich, ale kolem jiných dvou hvězd. Krásná hudba, akce, animace, vtip! Radost se zde zasmát. Nejsou trapné ani vtipy opakující se dokola. Pomalý rozjezd k 6 dílu, poté nástup akce až do 18, dva díly útlumu a poté hvězdný zápas mezi blonďákem a modráskem. Možná to nadhodnocuji, ale 5* je zde zasloužených. 90% ()

Season 2 (2013) (S02)

Líbila se vám první série (proč taky začínat s druhou, pokud jsem neviděl první, že)? Bude se vám líbit i druhá. Na stylu DBZ tu máme klasické powerupy. Kagami i Kuroko získají nové síly a kouzla, kráčející hora Teppei také, ostatní ... myslím, že o nich to taky bylo, ale mohu se mýlit. || Co bych vytknul je asi přehnanost některých "technik". Týpek vezme balón zvrchu a je to "orlí chřán", týpek vezme balón ze spoda a je to "hadí extáze", týpek vezme balón zprava a je to ""Poslední slova před smrtí. "Zprava dobrý"". Chápete, kam tím mířím. Ke konci série se vše začne točit opravdu jen okolo Kagamiho (ten červený velikán), což je vcelku škoda, protože v první sérii to byl hlavně týmový zápas. A pokud nastane "Kagami-pinch!", je tu neviditelný a poté extrémně viditelný a poté extrémně nebezpečný mírný stínový Kuroko. || Co bych pochválil: snad vše ostatní :-) Je to nabouchané akcí, je to napínavé, jsou tam zvraty, některé se dokonce nedají ani předpovědět, i přes spoustu logických chyb a blbostí je to show, kterou si člověk užije, ať už basket rád má, nebo ne. Tohle těm japoncům prostě nejde vytknout. Sporty zpracovat prostě umí. Ale jo, proč ne: 70% ()

Season 3 (2015) (S03)

Prostě musím komentovat po 3 episodách :-) || 1. série - basket, hra, super, příběh, parádní postavy || 2. série - prakticky jen basket, ten se však vcelu vytrail, nahradily ho jen "techniky" s různými názvy a kdo neměl "techniku", nezahrál si || 3. série - technicky jen technik, tech te techna techne techniky, technikiki te tech "techniky". Prozatím to o ničem jiném není! :-D Hrozně mě to mrzí a doufám, že se to ještě obrátí. Zatím je to dost směšné. Na to, jak jsem 1. sérku miloval, tady se jen směji a přemýšlím, jaký 50-tý název dají tomu, že člověk vyskočí, natáhne ruku a hodí baskeťák do koše :-D P.S. Sorry, ale pokud 5 let trénuji to, že umím z 15 metrů dát 100% koš, pak mi někdo řekl, že mi tu techniku ukradl, vylepšil a proto to už v životě nemohu svést, mi přijde absurdní :-D Ale stále! stále ještě chovám naděje a vřele doufám, že tento komentář totálně přepíšu :-) [Edit 15.4.2015] Ale jo. Zlepšili to. Začala tam Kurokova a Kiseho minulost, víme i něco o Akashim a dalšími... Ze záplavy absurdních technik tu máme opět normální, vysoce zábavný basketbal :-) ()