Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiálny text distribútora)

AdamesWWE

[7/10] Aj ked´ Čas pomsty určite nieje perfketktný akčný film, ale určite patrí medzi lepšie Lundgrenové akčné filmy, ktoré natočil. V rámci celkovo akčných filmov je to takisto podarený a dobrý akčný film. Takéto námety mám najradšej, Lundgren tu hrá presne tú rolu, ktorá sa mu hodí. Z ostatných hercov sa mi najviac páčili Lewis a Alfonso. Veľa sa tu striela, veľa sa tu zabíja. Strelba na ledisku kde Lundgren likviduje veľa nepriateľov sa mi páčila najviac z celého filmu, ale aj ostatná akcia je vydarená. Videl som film niekoľko krát a aj tak sa pri nom nenudím. ()

Schlierkamp

Americký akční film, v němž je bývalý automobilový závodník Santee nespravedlivě obžalován z vraždy policisty a na útěku musí odhalit skutečného vraha a prokázat tak svou nevinu. V hlavní roli v tomto filmu se představil D. Lundgren, který předvedl svůj tradiční výkon, bohužel však své bojové umění ukázal až v závěru, kdy si ne úplně snadno poradil se zkorumpovaným policejním důstojníkem Severancem (G. Segal). Společnici při jeho útěku v pouštní oblasti tvoří rukojmí, které zajal na jedné benzince, a o níž švédský kulturista netuší, že je ve skutečnosti policistka (K. Alfonso). Jak už to v podobných typech filmů obvykle chodí, je divákovi ihned zřejmé, že po počátečních antipatiích mezi únoscem Santeem a jeho pohlednou rukojmí vznikne citové pouto, což dokazuje i milostná scéna, která je nečekaně přerušena, ale která prostě v béčkových akčních filmech nemůže chybět. Největšího hrdinského kousku se D. Lundgren dopustí v okamžiku, kdy v opuštěném skladišti klouže po zádech hlavou dolů po šikmé rampě a neomylně střílí nepřátele z revolveru a také v podobné scéně, kdy je ve stejné budově položen na zádech na malém vozíčku a kosí asijské protivníky pohozenými zbraněmi, které dokáže za pohybu sbírat ze země. Nepříliš výrazný snímek s očekávaným koncem hodně oživily legendární sportovní vozy, které měl Severance zaparkované v garáži a pomocí jednoho z nich, Ferrari F40, Santee uniká i po nezpevněných pouštních komunikacích, zatímco je pronásledován nepřáteli v Lamborghini Countach. Čas pomsty, neboli v originále Army of One od Vica Armstronga nabízí očekávanou akční zábavu s málomluvným drsným hrdinou a s mnohokrát opakovaným scénářem a předvídatelným příběhem, a přece však tyto filmy z počátku 90. let mají něco do sebe a koukat se na ně dá se zalíbením i po mnoha letech. ()

Paldiny

Prvýkrát mi film takmer pokazil dabing z roku 0, druhýkrát som tú istú chybu už nespravil a čuduj sa svetu ono to malo aj hudbu. A síce opojný hodokvas z garáží naďalej zostáva najpríťažlivejšou pasážou, ja som z tej HD kvality nevedel odtrhnúť zrak od príťažlivej sexi amazonky v džínsoch. Človek jednoducho musel Dolphovi odpustiť všetky tie romantické srandičky s kaktusovou miazgou kdesi v púšti. Tento film ale na nej nestojí, i keď v tej kúpeľni.. ale nechajme to. Stojí na zásadovom Lundgrenovi a akcii, ktorá si odsýpa, ktorú krášlia početné vystrieľané nábojnice, pästné súboje, kde nechýbajú masívne explózie a hlášky tipu (Na pápeža kandidovať nebudem). Veľmi ma potešila prítomnosť nablískaných fár, ktoré sa časom neboja zaprášiť si karosériu. A maximálne naplnila tá béčková úprimnosť, ktorú si raz za čas pripomeniem a vygumujem ňou všetko škodlivé z reálneho sveta * * * * * Existuje tiež režisérska verzia, ktorá mení veci k horšiemu. Za prvé vynecháva scénu odhalenia videopásky, z akej sa majitelia odznaku dozvedajú, kto ten odznak špiní a za druhé sa nám dostáva iný záver, kde film končí happyendom. V pôvodnej verzii je síce hlavný parkhant hodený do želiez, ale Santee za početný lajster priestupkov s ním. Kino zostrih výnimočne teraz ten lepší. ()

DruidKarel

855. hodnocený film: Co si budeme povídat. Filmům tohoto žánru už dávno odzvonilo a je to jen taková malá a hezká vzpomínka na dobu, kdy mi bylo 7-8 let a já hltal Dolpha Lundgrena. Fajn příběh, dobrá akce a trocha americkej trapnej erotiky. 90. léta jako vyšitá. Nakonec to všechno dobře dopadlo a Santee všechny zlikvidoval. 3* a musím pochválit toho urostlého Švéda za jeden z nejlepších výkonů, který kdy podal. 3* ()

Enšpígl

Když jsem viděl Čas pomsty v devadesátkách poprvé, docela jsem si ho nevážil. Dneska musím konstatovat, že v mládí člověk prostě blbne. Dolphovi jeho role zásadového nemluvného polozáporáka neskutečně sedí a i když příběh je danej ještě dřív než skončí úvodní titulky, tak se rozhodně nekoná žádná nuda. Ve filmu je víc akce než dialogů a to filmu a "hereckému umu" Dolpha jen prospělo. Kroěm Dolpha je potřeba ještě pochválit kameru, protože ať už "výškový" záběry nebo bitky jsou natočený poměrně lahůdkově. Hlavní představitelka byla sice trošku legrační, ale i tak jsme jí nepřal nic špatnýho, taková neherecká šmudlina co si z přehlídkového mola odskočila do akčního filmu. ()

• V pôvodnej verzii scenára mal Santee (Dolph Lundgren) zabiť v sklade len piatich protivníkov, ale kvôli väčšej akčnosti sa ich počet niekoľkonásobne navýšil. (beso74)
  • Herec Beau Starr (Rudy) tvrdil, že počas filmovania videl preletieť ponad púšťou UFO. (beso74)