Učú kjódai

• Japonsko 宇宙兄弟 (viac)
Japonsko, (2012–2014), 39 h 32 min (Minutáž: 23–24 min)

Predloha:

Čúja Kojama (komiks)

Mijuki Sawaširo, Majumi Tanaka, Akio Ócuka, Kendžiró Cuda, Masako Ikeda, Šinpači Cudži, Fumihiko Tačiki, Anri Kacu, Kódži Takeda, Marija Ise, Júko Sanpei (viac)

V dětství, když bratři Mutta a Hibito spatřili UFO, slíbili si, že se stanou astronauty. V dospělosti je Hibito už krůček od cesty na měsíc s NASA, ale Mutta je po fyzickém útoku na svého šéfa v automobilce bez práce. Při poslechu starých nahrávek z dětství, dávného slibu a touze porazit mladšího bratra se Mutta přihlásí jako kandidát do japonského vesmírného programu JAXA, ale narozdíl od Hibita se Mutta chce vydat až na Mars. Obstojí Mutta v těžkých zkouškách JAXY a stane se astronautem? (ptsd)

ptsd

Jedna z těch anime sérií která chytí a nepustí. Kdo rád něco vážnějšího a realističtějšího s dobrou dávkou humoru - určitě neváhat. ()

Subjektiv

Vesmír je prý nekonečný a proto by se měl o letech do něj natočit nekonečný seriál a napsat nekonečná manga. Věnoval jsem se mu 45 dílů a během nich vlastně ani nezačal. Nakonec mě zvládl jen předávkovat a umořit pohodovostí, z níž jedině a pouze se skládá. +++++ Ve světě vesmírných bratrů není místo pro nářek, vejdou se do něj pouze úsměvy. Kdyby se seriál točil kolem očekávajících novomanželů nebo dětí na táboře, snad bych to i chápal. Při zobrazování reálně nebezpečných, stresujících situací, při nichž se rozhoduje o životních snech, mi takový přístup zůstává záhadný. Copak se lze v takovém seriálu bát o hlavní postavu, která podstupuje zkoušku ba dokonce jí "hrozí" smrt? Copak lze soucítit s těmi, kteří neprojdou výběrovým řízením na kosmonauty, ale v okamžení se s tím smíří poučí a posune je to blíže k dokonalé bytosti? +++++ Kýžené napětí se nedostavuje, ale řešení krizových situací a další rozhodující okamžiky, jejichž výsledek divák předem zná, se odkládá do dalšího dílu a ještě dalšího dílu a ještě dalšího dílu... Člověku nezbývá, než rezignovat na snahu nechat se strhnout plazivým dějem, který udělá krok vpřed a dva flashbacky vzad, a divák se nakonec jen snaží volně vznášet v tom polostojatém vyprávění na vlnkách všeobecně pozitivního přístupu k životu. Ocitá se na jakési párty, co chvíli na něj jukají různé rozverné postavy, každá s malinko jiným přístupem k diváckému rozesmívání. Přiznávám, že jsou to vcelku sympaťáci, ale krom rozpustilosti vcelku ploší. Nebýt občas podařeného vtipu a jakéhos takéhos zobrazení metod a techniky vesmírných agentur, byl bych skončil s tímto přerozněžňujícím nikamspěním podstatně dříve. ()

SonGokussj

Vesmír je prý nekonečný, jak praví Subjektiv, a tak šel čas i s Kosmickými Bratry. Člověk se ani nenadál a 99. episoda vše zakončila. Vcelku škoda, opravdu se mi to líbilo. Člověk si zvykne každou neděli ráno vstát, stáhnout si tento povedený dospělácký příběh s mnoha nápady a málo chybami (realitě se to samozřejmě neblíží tak, jak by si autoři jistě přáli). Všechny postavy jsou sympatické, mají své nesnáze, problémy a vůbec... Subjektiv to tu opravdu vcelku dobře popsat. Pokud se ale dostane přes tyto negativa, respektive je nebudete brát jako negativa, show si užijete tak, jak jako já. Vřele doufám v další pokračování za pár měsíců či let. Jen ať si ta manga dál běží. Chci vidět Muttu na měsíci. Bude mi chybět. Zasloužilých 80% ()

DaeGurth

Spousta lidských i humorných chvilek se střídá se poněkud rozvleklým výprávěním. Navíc se objevují občasné chyby a neločinosti. ()