Tara Adamsová je uzavřená prvačka na střední, která se za nic na světě nepřiměje k tomu, aby ve třídě nahlas promluvila, a už vůbec ne když je u toho populární rocker Gavin. Pro Taru není nic trapnějšího, než když ji učitelka na dramaťáku dá během hodiny do skupiny s Gavinem a Stacy, školní královnou, se kterou šel Gavin na ples. Bez ohledu na svou plachost ve škole si sama ve svém pokoji Tara hraje na Rádio Rebela, a jakožto moderátorka nočního vysílání ukazuje svou vášeň pro hudbu a touhu po sebevyjádření. Posluchačům předává jasnou zprávu – opusťte klišé a oslavujte individualitu. Rádio Rebel brzy ve škole získá spoustu fanoušků – a to hlavně ve chvíli, kdy se její pořad vysílá na velké lokální rozhlasové stanici – k velkému zklamání ředitele školy, který bere Rádio Rebel a její poselství jako vzdor školní politice nerozptylování se. Mezitím Gavi sní o té tajuplné moderátorce a jejím hudebním vkusu, stydlivá Tara – nyní hodně závidící svému alter egu – před ním i nadále sotva dokončí větu. Spolužáci touží odhalit identitu Rádio Rebela a popularita pořadu se rozšíří po celém Seattlu. V tuto chvíli se Tařiny dva světy pomalu potkávají, což dosahuje vrcholu ve chvíli, kdy je Rádio Rebel nominovaná na královnu školního plesu. Proti tomu se postaví škola a ples zakáže, což způsobí odliv jejích fanoušků. Tara teď pracuje se dvěma ještě odvážnějšími plány – zorganizovat alternativní ples a odhalit, že ona je Rádio Rebel. (oficiálny text distribútora)

suzanne1997

Když jsem začala psát tenhle komentář, nevěděla jsem, jaké dám tomuto filmu hodnocení, byl tak osobní, rádio rebel byla vlastně holka, která se styděla, chtěla být někým jiným a když se jím stala, alespoň na pár desítek minut denně, tak získala sebevědomí a možná i proto se mi tenhle film líbil, měl záměr a poslání, šel za určitým cílem, některé situace sice byly zdlouhavé a šlo je přeskočit, moc jich však nebylo, proto tenhle film vřele doporučuji, myslím, že té ''mladší'' generaci by se mohl líbit. ()

anousek

Tady už jasně kvalita upadá. Nic pěkného. Ředitelka byla zřejmě bachař a ta úhlavní zloduška vypadá jako kdyby si přežehlila obličej žehličkou a taky moc rozumu nepobrala. Navíc Debby Ryan vypadá vážně divně a myslím si, že dny kdy mohla hrát takové role už dávno zmizely. Myslím si, že by měla hrát jiné filmy. Do komedie už nepatří, protože sama už je k smíchu. Neuvěřitelně se změnila. ()

Sany33

Príbeh: Zakríknutá teenegerka sa rozhodne ukázať svoje názory prostredníctvom alter ega v rádiu. Môže sa to ale dosť zvrtnúť, keď sa rady značne dotýkajú školy... a plesu. Herecké obsadenie: Americké nízkorozpočtové filmy sú prevažne obsadzované neznámymi ale na druhú stranu sympatickými hercami. Inak to nie je ani v tomto prípade. Prevedenie: Bohužiaľ z filmu je strašne cítiť lacnosť. Od školy cez rádio až po finálny ples. Kamera tiež pripomína skôr študentský film ako televízny. Pocity: Film určite cieli na trocha inú vekovú skupinu ako som ja. Ak by som mal povedať môj názor. Je to veľmi lacné a veľmi chabo zahrané a veľmi zle natočené. Ale také proste tieto americké komédie, ktoré si pustíte v nedeľu doobeda na Markíze proste sú a určite sa s nimi dá dobre zabiť čas pri umývaní riadu alebo inej činnosti pri ktorej nie je zas tak potrebný mozog. Pridaná hodnota: Americký teenege psueudo romantická komédia, ktorá ničím nenadchne. 27% ()

blackrain odpad!

Na tenhle film jsem narazila omylem. Hledala jsem něco jednoduchého, přičemž by člověk nemusel přemýšlet, ale že se mi dostatene do ruky něco takového, tak to jsem fakt nečekala. Nejsem ta správná cílová skupina, pro kterou je právě tento snímek určen. Deset let mi bylo ještě v minulém tisiciletí. Takže tohle považuju za pořádnou stupiditu. ()

Todd_Hewitt

Jááj. Disney Channel by vážně měl přestat točit filmy pro desetiletý nány. Těšil jsem se na to hlavně proto, protože tam hraje Debby a tu já nesmírně miluju, nejen z Disney Channelu. Klasický příběh,nic novéhol. Doufal, jsem, že to bude úplně něco jiného, ale jak jsem zjistil, Disney Channel už ničím nepřekvapí. 15% ()

• Film sa po celom svete vysielal na Disney Channel. (Scraffy)
  • Film bol natočený na motívy románu "Shrinking Violet" od Danielle Joseph. (Melios)