Božie dieťa

(festivalový názov)
  • Česko Boží stvoření (viac)

Child of God je příběhem násilníka a vyvrhele společnosti Lestera Ballarda, jež se odehrává na úpatí Apalačských hor v Tennessee na začátku šedesátých let dvacátého století. Ballard se rozhodl pro zničující život mimo civilizaci a společenské konvence. Přišel o rodiče, bydlení i sebeúctu. Žije v jeskyni a díky krutým zločinům a vlastní degradaci klesl na samotné dno společnosti. (Cinemax)

666Carnage

Lester Ballard (Boží stvoření) = Nekrofil, blázen a vidlák. Film je drsný a nebojí se ukázat svojí nechutnou stránku. Hlavní představitel hraje dobře ale to je skoro jediný dobrý na filmu. Příběh je nudný a tupý a rozhodně si mě nijak nezískal. A zbytečně dlouhý, posledních 15 minut leze jeskyní a pak běhá po louce to bylo zbytečný. 30% ()

The Viper

Zkrácená verze: Chlapík co neumí mluvit chodí s puškou po lese, sem tam něco najde, znásilní mrtvolu holky, vyhoní si ho u auta, vytřelí si plyšáka na pouti, chodí, chodí a chodí a pak se rozhodne zastřelit nějakýho starce, nedřív mu zabije dceru, které nádherně odřízne vlasy. Jediné plus je ta nechutnost nad některými scénami, které jsou i tak nudné. ()

SOLOM.

Zajímavý film, ale zas až taková zvrhlá prasárna jak tu někteří popisovali, to nebyla. Jsem zvyklý na ještě větší úchylárny. Hlavní hrdina byl správný magor a když už ho společnost zavrhla, přeskočilo mu ještě víc – příležitostný prc s mrtvou holkou v něm probudil novou touhu a pak už nedokázal přestat. No nekrofílii určitě nefandím – ale nejvíc mě rozsekala ta stará ožralá ženská, co ho obvinila ze znásilnění – do tohohle koštěte by nešel ani takový magor zvrhlé prase, jako byl Ballard. Konec se vůbec nepovedl a vyloženě mě zklamal. Obyčejný průměr a nic, co bych musel vidět znovu. Když si budu chtít zas někdy pustit nějakou prasárnu, tak se raději mrknu na něco z Asie. ()

Pavlínka9

Absolutně nechutný Scott Haze - jak tu bylo několikrát zmiňováno - ten film je zapamatovatelný právě tou syrovostí i surovostí, kterou postava tohoto herce "přežívá". Jako hlavní vyvrhel společnosti to má těžké, ale já se mu ani nedivila...Původně jsem si myslela, že film se odehrává v mnohem starším období - styl mluvy i oblečení a stále bezproblémové chozenjí s puškou po městě mi to vnukl a proto jsem poté byla v šoku, když jsem si všimla, že to zase až tak hodně dávno není :) Ten film není pro každého, jelikož Lester není ten, kterého byste chtěli mít za souseda...ale postupem času se to božsky stupňovalo a při scéně blonďatých vlasů a dámských šatů...už jsem si byla jista, že se to ubírá hodně špatným směrem....Jasný důkaz toho, co se může stát, když žena vstoupí do života muže :D :D Fajn - žerty stranou. Neznamená to, že to podporuji či že se v tom nějakým způsobem vyžívám, ale kamera je prostě skvělá a když někdo dokáže tak skvěle znázornit syrovost života lidí na okraji společnosti - smekám. ()

honajz2

Bohužel je to jenom samoúčelné šokování a znechucování diváka bez většího smyslu, nic víc. Přitom jsem celou dobu doufal, že Franco tam právě to "něco navíc" rozjede a ukáže, ale nic naplat, už potřetí v řadě mě zklamal. Nepříjemně natočené a skvěle zahrané to sice je, Scott Haze v roli postiženého zvrhlého vyděděnce naprosto válí a jeho výkon byl skutečně famózní, některé scény se do paměti člověku prostě zarýt musí (vyjmenoval bych je, ale vzhledem k tomu, že jsou to přesně ty, které zde vypisují i ostatní, tak to nepovažuji důležité...), furt se tu řve a nadává, takže to umí zanechat ten pocit který má, ale k čemu to, když to stojí jen na tom. Navíc to ještě automaticky neznamená, že to díky tomu má silnou atmosféru, to právě naopak, díky té naprosté nedějovitosti a absenci jakéhokoli hlubšího záměru to nemá čím jiným zaujmout, takže to časem začne být celkem nuda, když už teda člověk ví, oč půjde. Lester si za veškeré problémy mohl jen a jen sám, není v tom žádná kritika společnosti, žádný náznak toho, že by ho takhle mohlo zničit okolí a prostředí ve kterém vyrůstá, po psychologii ani stopy, je to prostě strašně prázdné a tím pádem i zbytečné. Teda jo, dalo by se v tom - v souvislosti s názvem - najít jakési nihilistické podobenství o tom, že všichni jsme naprostý a opovrženíhodný odpad, ale to už chce pořádnou dávku vlastního domyšlení a navíc dost pochybuji o tom, že o něco takového Francovi šlo. Ale zase musím uznat, že pořád lepší podat jenom tohle takhle, než aby se to zvrtlo v nějaký přeplácaný, zbytečně vyhrocený horor. Za to Franca celkem cením, že ten námět po celou dobu udržel takhle realisticky a "vkusně", takže tomu tu slabou třetí hvězdu dodatečně dám. Slabé 3* ()

• James Franco chtěl původně natočit adaptaci McCarthyho románu „Krvavý poledník“. Z důvodu nedostatku času musel od projektu odstoupit. (Pria)
  • Film je adaptací stejnojmenného románu Cormaca McCarthyho, který prozradil, že postava Lestera Ballarda (Scott Haze) je inspirována skutečnou osobou. (Pria)
  • Příběh se odehrává v Tennessee, natáčení však probíhalo v Západní Virginii. (Pria)

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy