Honba na ponorku

• Česko Poslední základna (viac)
USA, (2012–2013), 9 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Hudba:

Robert Duncan

Andre Braugher, Scott Speedman, Daisy Betts, Camille De Pazzis, Dichen Lachman, Daniel Lissing, Sahr Ngaujah, Autumn Reeser, Jessy Schram, Robert Patrick (viac)

Posádka americké atomové ponorky se nechce nechat zatáhnout do neoprávněné atomové války s Pákistánem. Proto se vzbouří a na osamělém tichomořském ostrově hledá nový domov. Nebude to mít však lehké, proti ní stojí jak americké námořnictvo, tak místní drogový mafián. (oficiálny text distribútora)

Don82

Řekl bych, že z letošního podzimního výběru nových seriálů, bude Last Resort asi tím nejzajímavějším. Ne že by to byla nějaká bomba (doslova :D) ale jak se říká: Mezi slepými jednooký králem. Každopádně, pilotní díl poměrně slušně otvírá děj a zhruba v polovině dramaticky graduje. Neříkám, že některá heroická klišé mi nevadila, ale na druhou stranu tak nějak pasovala do celkového pojetí. Na hodnocení charakterů je ještě brzo, ale na konci je naznačeno co nás asi tak čeká a já osobně jsem docela zvědav jak se správní chlapi a ženy od námořnictva vypořádají s nastalou šlamastikou. //// EDIT: Po prvních 10 dílech: Děj se slušně rozjel, některé dějové větve jsou poměrně originální a divák je příjemně napnut, co bude dál. Dávám ***. // EDIT2: Tak dokoukáno. Je docela škoda, že byl Last Resort poměrně brzo ukončen a poslední 13. epizoda je taková nějaká ne moc vygradovaná. Ono celkově u posledních několik epizod už viditelně tvůrcům docházel dech a jako by se nemohli rozhodnout kam s dějem dál. Nakonec je možná dobře, že finále bylo sice komorní, ale důstojně zakončené. Pořád lepší toto než natahované, nudné seriály. ()

O´Neill

V dnešní době je opravdu těžké najít nový seriál, který má opravdu konec. Každým začátkem seriálové sezóny máme dalších X nových seriálů, většina z nich však "končí" neukončeně, protože nejsou finance, potažmo sledovanost. Last Resort je ale naplánovaný na 13. dílů a s opravdovým koncem - za to dávám velké plus. Celkově jsem si za těch 13 dílů seriál oblíbil, má řadu fajn postav, není to náročná podívaná, ba naopak, a celkově je to hodně dobrá odreágovačka. Díly jsou +- všechny stejné, ale lehce stoupavá tendce tam rozhodně je. Není to bůhví jaká špička, ale slabší 4 hvězdy si ode mě odnáší. ()

slovan1

Škoda, že se tento konspirační seriál nepodařilo natáhnout alespoň do 3 sérii. Od začátku se mi námět a celý příběh zalíbil a byl jsem zvědavý, jak nakonec posádka USS Colorado a politici v D.C. dopadnou. Samozřejmě i některé osudy ostrovanů mohly být více rozvedeny a poté řádně ukončeny. Herecké obsazení nemělo chybu. I samotné role byly zahrány se vší vážnosti a uvěřitelnosti. Škoda docela málo akce s ponorkou samotnou a samozřejmě i její posádkou na ostrově a v neposlední řadě samotných SEALu nebo Serratových kumpánu. Myslím si, že k točení by ještě bylo co a docela mě zklamalo ukončení seriálu. Hodnotím ale kladně protože mě táhnul a tešil jsem se na nové díly. ()

sunfreedom

Zatím přidám koment bez hodnocení, to asi nechám na konec první série, pokud k němu vůbec dojdu. Upozorňuju, že tu asi bude malý spoiler. První díl mě mile překvapil. Reálností "původu problému" to sice trochu připomíná Jericho, ale v tomhle to úplná blbost není. Na prvním díle mi vadily asi dvě věci. Zaprvé - příliš rychlý obrat kapitána z obyčejného námořníka ve führera před kamerou. Za druhé je to již klasika všech jaderných filmů a seriálů... prostě když točíte o atomovkách, chtělo by to trochu více smyslu pro realitu. Čili, to že hodíte atomovku 200 mil od pobřeží DC neznamená to, že je všechno ok. Věta "Kapitáne, dopadlo to 200 mil od pobřeží, nezpůsobí to žádné škody" mi okažitě zapíná odpověď "až na ty lodě a ryby". Pro někoho je to asi prkotina, ale já už delší dobu čekám, kdy někdo pojme atom trochu realisticky... když už z toho dělá hlavní motiv. První díl za 3 hvězdy. ()

DaViD´82

Shawn Ryan se tradičně vytasil s námětem, který je nosný jako máloco jiného. Jenže namísto některé z kabelovek, které se nebojí kopnout do vosího hnízda, se toho ujmula na jistotu hrající komerční ABC. A vše "třaskavé a nosné" z tématu se tak naprosto zazdívá na vedlejší kolej. Když se k tomu přičte i otřesně neherecké obsazení a recyklace kulis po Lostech, tak vlastně již vůbec nepřekvapí, že tohle je béčko se vším všudy. A navzdory všemu výše zmíněnému vlastně až překvapivě dobré béčko. ()