Folklórny festival Východná

• Slovensko Východná zostrihy
všetky plagáty
Hudobný
Slovensko, 2010, 28-90 min

1.-Ako deti Haničke sníček hľadali - záznam 56. ročníka FF Východná 2010 - program detských folklórnych súborov
2.-Z dediny na javisko - záznam 57. ročníka FF Východná 2011
3.-"Ďakujeme..." - záznam 57. ročníka FF Východná 2011
4.-Kapurková - záznam galaprogramu 57. Folklórneho festivalu Východná 2011
5.-Balada v soche - záznam 58. ročníka FF Východná 2012
6.-Málo nás, málo nás, poďte všetci medzi nás... - záznam 58. ročníka FF Východná 2012
7.-"...Raz, dva, tri, a! – čo tu ešte nebolo" - záznam 58. ročníka FF Východná 2012
8.-Zbojníckym chodníčkom - záznam z 59. ročníka FF Východná 2013
9.-Veselie, veselie... - záznam z 59. ročníka FF Východná 2013
10.-Od vrkoča pod čepiec i čiernu šatku - záznam z 59. ročníka FF Východná 2013
11.-Čardáš ! Tango z východu - záznam z 59. ročníka FF Východná 2013
12.-Nazbíjanô... - galaprogram 59. Folklórneho festivalu Východná 2013
13.-Z najlepších... v stopách Cyrila Zálešáka - záznam 59. ročníka FF Východná 2013
14.-Spev zeme - galaprogram 60. Folklórneho festivalu Východná 2014
15.-Východná, Východná - multimediálny scénický program vytvorený z dokumentov a spomienok aktérov šesťdesiatročnej  Východnej (2014)
16.-Liptáci Slovensku - záznam 60. ročníka Folklórneho festivalu  Východná 2014
17.-Takto my tu žijeme - záznam 60. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2014
18. Naše poklady - záznam 60. ročníka Folklórneho festivalu  Východná 2014
19. Handrová bábika, drevená šablička a píšťalka vŕbená - záznam 60. ročníka Folklórneho festivalu  Východná 2014
20. Bohatstvo krásy - galaprogram 61. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2015
21. Z iného sveta - záznam 61. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2015
22. Pozdrav z Hrona - záznam 61. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2015
23. Pozdrav spod Poľany - záznam 61. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2015
24. Duša goralských predkov - záznam 61. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2015
25. Najlepšie " Z iného sveta" - záznam 61. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2015
26. Každý chvíľku ťahá pílku - galaprogram 62. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2016
27. Príbehy od Čierneho mora - záznam 62. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2016
28. Tváre - záznam 62. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2016
29. Krása nevídaná - záznam 62. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2016
30. Je Blaho tu? - záznam 62. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2016
31. Dolu važinami - záznam 62. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2016
32. Pomôžte nám chvíľu oslobodiť vílu - záznam 63. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2017
33. S prúdom rieky Olzy - záznam 63. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2017
34. Tanečná rapsódia - záznam 63. ročníka Folklórneho festivalu  Východná 2017
35. Zemplín, ľubojsc moja - záznam 63. ročníka Folklórneho festivalu  Východná 2017
36. Keď ja pôjdem, povandrujem... - záznam 63. ročníka Folklórneho festivalu  Východná 2017
37. Hlávku sťať? - galaprogram 64. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2018
38. Turčianska záhradka nepoznaná, prebudená, ospievaná... - záznam 64. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2018
39. Na koho to slovo padne - záznam 64. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2018
40. Ján Ambróz z Telgártu 70 - záznam 64. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2018
41. Slovenský mravec z Kokavy - záznam 64. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2018
42. "TOP 5ka" - záznam 64. ročníka Folklórneho festivalu  Východná 2018
43. Obrazy z Dolnej zeme - záznam 64. ročníka Folklórneho festivalu  Východná 2018
44. Julianna, zlatá panna... - galaprogram 65. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2019
45. Z najlepších - záznam 65. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2019
46. Na jarmoku - záznam 65. ročníka Folklórneho festivalu  Východná 2019
47. Vtedy vo Východnej - záznam 65. ročníka Folklórneho festivalu  Východná 2019
48. #enikibeniki - záznam 65. ročníka Folklórneho festivalu  Východná 2019
49. Tanec bez hraníc - záznam 65. ročníka Folklórneho festivalu  Východná 2019
50. Cez plot - Program folklórnych skupín (2021). Strihový program Nositeľov tradícií zostavený z archívnych tanečných záznamov, z archívnych materiálov RTVS zo zaznamenaných programov Folklórneho festivalu Východná a dokumentácie Národného osvetového centra – Slovenské ľudové tance a Koledovanie a vianočné hry.
51. Tance z kotúčov - Program prezentujúci archívne pramenné videozáznamy ľudového tanca (2021). Tance z kotúčov ponúkajú pohľad do starého sveta, dotvárajú obraz o tanečnej tradícii a sú podnetom na odbornú diskusiu. V programe sa predstavia osobnosti z čias minulých, ale aj tanečníci a zoskupenia, ktoré sa filmovým materiálom v súčasnosti inšpirujú, motivujú a vzdelávajú.
52. retroKolo - Program detských folklórnych súborov (2021). Program prezentuje vývoj detského folklórneho hnutia od povojnového obdobia až po súčasnosť. Predstavuje vybrané reprezentatívne programové čísla detských folklórnych súborov z jednotlivých etáp vývoja, ktoré boli uvedené na FF Východná a v rámci hnutia Pri prameňoch krásy od 70. rokov 20. storočia.
53. Zo sveta - Hudobno-spevácky program (2021).
54. Letokruhy tradícií - Galaprogram 67. ročníka Folklórneho festivalu Východná (2022).
55. Vážení a zatratení - Záznam 67. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2022.
56. 1-2-3 A NON - Záznam 67. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2022.
57. Letokruhy tanca - Záznam 67. ročníka Folklórneho festivalu  Východná 2022.
58. Jedna krajina - Priamy prenos zo 68. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2023.
59. Po meči a po praslici - Záznam 68. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2023.
60. Čľovek - Záznam 68. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2023.
61. Z troch chotárov - Záznam 68. ročníka Folklórneho festivalu Východná 2023.
62. Ján Ambróz - Záznam 68. ročníka Folklórneho festivalu  Východná 2023. (oficiálny text distribútora)

Marze

Pekne zpevy.V Praze byvaly pred pandemii jednou mesicne Folklorni mejdla ve Studiu Alta v Holesovicich,kde bylo narvano tancujicimi studentkami a mladymi pracujicimi.Zde dost senioru.Tzv. Boomeri velmi radi mluvi o tom, jak skvela byla devadesata leta.Pouzivaji pritom vyraz divoka, vyznamne na sebe pomrkavaji "jo, to byly parby, to uz vy mladi dneska neznate,to byste nezvladli".Boomer totiz opravdu neni schopen pochopit,ze nekdo v osmnacti misto toho, aby se sel opit do baru, radeji travi vecer na diskusnim foru o pocitech lidi uvazujicich o zmene pohlavi. ()

slunicko2

Tento koncert by mě k folklóru nepřitáhl. 1)  Galaprogram 67. ročníku Folklórního festivalu Východná v roce 2022 nese hrdé jméno Letokruhy tradícií. No nevím..._____ 2)  První, co mě na televizním záznamu doslova bouchlo do očí, byly poloprázdné divácké tribuny. Takhle dnes vypadá nejslavnější slovenský folklórní festival? Vzpomínám si, že za komunistů byl areál narvaný, že by nepropadla chlapská kabanica, čuha, halena, širica či guba. A totéž bylo možné říci i o ženském rubáši, oplecku či obrušteku. Holt folklór už tolik netáhne, je spousta jiných možností, jak trávit volný čas._____ 3)  Úpadku diváckého zájmu odpovídá i očividný pokles kvality vystoupení. Ve srovnání s Lúčnicou (ta tu nebyla) mi většina souborů přišla až vyloženě amatérská (v tom špatném slova smyslu). Slova galaprogram a tradice u mě evokují jiné zážitky, než jakých se mi u televizní obrazovky dostalo._____ 4)  Komentář se vztahuje výlučně k uvedenému koncertu. ()