seth82

Film Strike Witches považujem za celkom dôstojné ukončenie (teda aspoň nateraz) ukončenie prvej a druhej série seriálu, podrobnejší komentár som už zanechal pod Season 1, k filmu snáď doplním hádam iba to, že ma mierne prekvapil opakujúci sa hudobný doprovod, avšak to sa prepáčiť dá. Teším sa na pokračovanie, ak nejaké vôbec bude. ()

Prometheus69

Od dávných časů lidstvo vždy bojovalo proti monstrům. Ty Jenž nalezneme uprostřed této bitvy, jedni z mála kteří jsou schopni se jim postavit. Jsou mladé dívky Witches, nadané kouzelnými schopnostmi. V průběhu moderní doby a stálému zdokonalování bojových postupů... byli staré metody nahrazeny moderním přístupem a zbraněmi, až do roku 1939. Na Evropu udeřil velmi silný nepřítel který přišel z dalekých hlubin vesmíru. Lidstvo je nazvalo Neuroi. Nikdo nevěděl od kut přišli a co chtěli, ale faktem zůstává, že hořely města i celé národy. K poražení Neuroi bylo zapotřebí tyto prastaré síly znovu povolat do boje. Též byla vymyšlena kouzelná zařízení, jenž rozšířily síly Witches a umožnily jim i létat. byli založeny nové bojové jednotky, Nazvány Striker. Zdánlivě křehké Dívky cvičeni k zacházení v těžkých palných zbraní. Silné Witches z celého světa se nyní stávají jedinou nadějí lidstva proti nepřemožitelnému a krutému nepříteli. O trochu lepší než celá první série, kde se opět nic nějak zvlášť nevysvětluje a rovnou do akce... mimo jiné, o trochu méně hentai, což se z mého pohledu může zdát možná lepší než by kdo od toho čekal. Film sám pak působí takovou víc dospělejší formou. Dokonce dojde i na hrdinskou krev... :) Jediný co mi tak nějak opět vadilo... bylo to že se tvůrci opět nijak zvlášť nezabývali samotnou tématikou čarodějek. Prostě tu jsou, vždy tu byli a už od pradávných časů bojují svůj věčný boj o osud tohoto světa a basta... Co víc si přát vědět že? No co třeba... kde se tyhle magický holky vzali, už se tak rodí nebo se to někde vyučuje? Dědí se to? a proč se proboha mění na ty roztomilá zvířátka? (nejen kočky, psi, zajíce) O_o :3 V podstatě by to všechno vydalo na určitě další film... který by se sice nemusel být tak úplně k tématu 2SV, ale tím že by šel hluboko dál do minulosti... kde to údajně všechno začalo. by se mohlo i mnohé vysvětlit... Člověk by pak nemusel trochu improvizovat a dedukovat jako já ve svém textu... leč vycházím ze sledování a toho co jsem pochytil. Mám v tom stále jisté díry. :) Proto jednu hvězdu uberu a stáhnu to tak na úroveň série. Ale i tak... k filmu samotnému zaujímám velmi dobré hodnocení. dobrých 67% :) ()

Palisander

Yoshika to opať dokázala! Na tú sa snáď nechytá ani Bruce Willis ;-). Kreslená kombinácia Ramba, Gandalfa a matky Terezy... Má to však spád, primeranú dĺžku a aj pár nových nápadov pre prípadné ďalšie pokračovania. A páči sa mi dôraz na to, že rešpektovanie pravidiel nie je vždy práve najlepšie riešenie. Takže: Vitaj späť vo vzduchu, Yoshika! :-)). PS: Stále som sa nedozvedel nič o nepriateľoch. Možno v poslednej sérii ;-). ()

Gogo333

Série jsem neviděl, tak jsem nevěděl do čeho jdu a podle hodnocení jaký tady maj, jsem o moc asi nepřišel. Film začne akcí a docela mě hned chytne, ale po pár minutách akce končí a holky si začínají hrát se zvířátky, zavodit na lodích a povídat si a je to docela nuda. Ke konci naštěstí zase příjde akce a docela to ujde. Vůbec mi nesedli ti emzáci, vypadají docela divně. Taky mi tam vadili neustálý záběry na kalhotky, radši víc akce místo těch kalhotek a hned by to bylo povedenější. Samotné hrdinky jsou nějaké čarodějky, které jsou normální holky chodící v tričku a kalhotkách. Před akcí si vlezou do robotických bot (vzhledem připomínají staré letouny - Spitfire, Messerschmitt,...) s vrtulema (zajímavý, že se jimi nikdy nepořezali, když byly u sebe), na hlavě jim vyrostou ouška a na zadku ocásek (různá zvířata), popadnou velkou bouchačku a vytvoří pod sebou nějaký ornament a můžou letět do akce. 55% ()