Sarangbi

V sedmdesátých letech minulého století se na univerzitě potkali dva mladí lidé, ale nebylo jim přáno. Sdílení jejich lásky jim bylo odepřeno. V současné době se stane něco neuvěřitelného – jejich děti se potkávají a vypadá to, že i u nich nebude o něžné city nouze. Jenomže nestane se jim to samé, co jejich rodičům? Nebude jim jejich láska odepřena? (Zíza)

lioncel

Dvě časové linie, obě s výborným obsazením ve všech rolích .. Dva krásné portréty na zdi, na které už asi nikdy nezapomenu .. Moje sedmé korejské dorama /seriál/ - až teprve tady si poprvé uvědomuji tu sílu a důležitost opakující ho se nosného songu / melodie ( tedy jedné z typických charakteristik opravdu kvalitního JK Dorama ) .. Nádhera ... Yoon-Hee + Ha-Na / Yoona ()

Pethushka

I když se snažím brát tohle dorama jako celek, pořád mám tendenci dělit ho na dvě části. První čtyři díly ze 70. let se mi strašně moc líbily. Celá ta doba je taková kouzelná, svěží a smyslná. Hlavním hrdinům šlo na očích vidět, že tahle láska je ta pravá. Do toho mé oblíbené "tři vteřiny", několik nádherných gest a citátů. Na přechod do současné doby jsem si chvíli musela zvykat, ale po nějaké době jsem tomu také podlehla. Jelikož měl příběh dospělých moc dobrý základ, jejich setkání mě dojalo více než prvotní oťukávání mladých. Je fakt, že Yoona nepatří mezi TOP herečky, ale Geun-suk to se svým talentem utáhl za oba. Celým seriálem hraje nádherná hudba, kterou si budu do uší pouštět ještě dlouho. Není to dokonalé, ale slabších 5* si to ode mě prostě zaslouží. ()

Mikah

Když jsem viděla, že se zde objevil nový seriál s Jang Geun-seokem, bylo mi jasné, na co se podívám, až zase jednou budu mít čas. Nelituji toho, že jsem zvolila právě Sa-rang-bi, ale přesto ho řadím mezi ty slabší korejské seriály, které jsem zatím zhlédla. První čtyři epizody, odehrávající se v minulosti, mě nudily – sice obsahovaly několik originálních nápadů, ale především jsem se pozastavovala nad jednáním postav. Při skoku do přítomnosti se to naštěstí zlepšilo a od té doby už mě to jakž takž bavilo, i když několik scén by se klidně dalo vypustit a celý seriál zkrátit o nudné chvíle. Nad jednáním postav jsem však žasla stále, protože se snad každá několikrát zachovala nepochopitelně a zejména ženy se zde mnohdy chovaly vážně pitomě. Také mi vadila nemožně zvolená hudba, tedy nudné slaďáky, obsahující nejméně desetkrát slovo sarang. Přesto však alespoň nějakou dobu budu na seriál vzpomínat ráda, zejména na sladkého Geun-seoka a Si-hua, hezké zahrady a květiny a Diamond Snow. ()

Zelilu007

Nikdy nezapomenu na můj první Jihokorejský seriál. A tím je Sarang-bi nebo-li Love Rain. Líbilo se mi tu hodně věcí jako například kamera, prostředí, HUDBA a co je nejdůležitější - herci. Do Jang Geuna Suka jsem se prostě zamilovala :) . Shlédla jsem s ním snad všechny filmy i seriály, začala jsem poslouchat K-POP atd................ Nesmím opomenout ani Yoonu tu mám také moc ráda a k JKS se vážně moc hodila. Tu lásku jsem jim věřila a i při opakovaném sledování jsem byla stále vtahována do pocitů hlavních představitelů. Dospěláky jsem ze začátku dost přeskakovala, ale taky nejsou úplně marní. Pokaždé když prší vzpomenu si na Lásku a Déšť a to je asi jedna z nejdůležitějších věcí u Doramat. Některé jsou nezapomenutelné. :)................ ()

Tyckin

Hm, velká škoda, že se první dějová linie více nenatáhla, ta mne opravdu velmi chytla, zejména Yoona zde byla tak ukrutně elegantní, romantická a okouzlující, že by bych nepotřeboval ani ty tři vteřiny, stačila by jedna :-) Nicméně i zde se oba dva chovají trochu jako pitomci a situace skončí jak skončí. Ale celý seriál až do poloviny působí velmi mile a zábavně, hudba je opravdu krásná (sice kýčovitá, ale fakt sedne k zpracování) a celkově zejména v první lince jde o romantiku toho nejtěžšího kalibru. V druhé rovině už se pak Yoona s nevinné křehké krásky promění na živelnou holku s rozdrbanou hlavou, což mi úplně nesedlo, ale díky odvázanějšímu stylu zábavnost přetrvává. Bohužel, od 11. části to celé zabředává do telenovelového stylu, postavy se v tom začínají jen nekonečně plácat, vedlejší role nejsou většinou příliš zdařilé a hlavně, rodiče vůbec nepůsobí jako pár, zkrátka k sobě nesedí. Takže ač bych první půlku hodnotil plným počtem, druhá už získává s bídou tři hvězdičky, tudíž ve výsledku jsou to čtyři a to zejména kvůli skvělé hlavní dvojce. Yoona ze 70. let mi prostě nedává spát... ()

andiek05

Drama opravdu s hvězdným obsazením, ale začátek mě nebavil. Samozřejmě vím, že bez takovéhoto vývoje by to mohlo rovnou skončit, ale nějak jsem s nimi nedokázala sympatizovat. Hrozně jsem si přála, aby se to už přesunulo do přítomnosti. Děj v přítomnosti se mi moc líbil a bavil mě, ale ke konci už to bylo moc dlouhé, a pak mi to přišlo i jako taková houpačka, chvilku tak, pak zase tak, pak zase tak. Ale musím ještě poznamenat, že celkově vývoj děje se mi zdál opravdu originální, nebo to spíše bylo rozhodnutí některých lidí, ale nebudu konkrétní, abych nic neprozradila a nezkazila překvapení :-) ()

Ivuse

Od začátku jsem se těšila na skok do přítomnosti, protože upřímně první díly na mě byly přeslazené (nejsem zrovna romantikou posedlá osoba :-D ). Skok mě vůbec nezklamal, očekávaná změna hlavního hrdiny na arogantního, namyšleného a sebestředného frajera (který místo, aby dívce nabídl oblečení, tak jí vysleče, aby nebyla zima jemu :-) ) se opravdu konala. Jang-geun suk krásně ztvárnil mladého otce i syna, velmi pěkně se na něj kouká ;-). Ale vůbec by neuškodilo, kdyby byl seriál kratší. Zbytečné natahování - stejně každý věděl hned na začátku, jak to s mladými dopadne. Za mě 3* ()

Ceres

Docela obyčejné drama, které vyniká snad jen hvězdným obsazením. První 4 díly i když byly většinou o ničem, tak se mi líbily, po přesunu do součastnosti to nebylo úplně zlé, ale přišlo mi, že spousta věcí bylo úplně zbytečných. Totálně jsem nevěřil tomu jak se po 30. letech mohli dva zamilovaní poznat, to bylo už dost mimo. Co mě dále zarazilo tak Yoona je docela nehezká, zvláště v těch prvních 4 dílech, navíc tu předváděla i "standardní výkon", co se týče chování korejských děvčat. Yoona není žádná krasavice, bohužel Korejci mají zvrácený vkus, takže jsem musel spoustu scén s ní protrpět. Příběh není nic moc, i když některé prvky byly ok. Překvapil mě soundtrack, ten byl hodně povedený, takže velké plus. Celkově však nemá tento seriál šanci na jiné top drama, bohužel. Ta nuda, která byla velmi natahovaná díky 20. dílům byla už moc. Seriál si zaslouží pozornost pro fanoušky Geun-suka či nehezké Yoony. Za mě však to je čistý průměr, a to jsem ještě moc optimistický. ()

Georgiana

První díly, odehrávající se v minulosti, mě ve sledování udržely zejména jenom díky vizuální stránce, jelikož byly poměrně hloupé a spočívaly v dost primitivní zápletce, která se u Korejců bohužel dost často opakuje, SPOILER: "dva chalani mají rádi jednu dívku - ten pravý jí získá - nemoc dívky - aby mu nebyla na obtíž, řekne, že ho nechce...". Na čtyři díly to opravdu stačilo, takže jsem byla ráda, že se začíná znova, tentokrát už v přítomnosti a následně mě příběh zaujal už mnohem víc, jelikož zde krásně shodili "třísekundovou lásku" na "třísekundového baliče" XD. Seriál nabral rychlejšího spádu, což velmi prospělo... poté ubylo vtipu a osudy dětí prvotních hrdinů se začaly míjet s jejich rodiči. Bohužel to zase upadlo do málouvěřitelných nevlezlých problémů a kolem 16-tého dílu už mě to dost vytáčelo.. a to je škoda. OST není špatný, docela jsem si ho i zalíbila, zejména instrumentální písně, ale v samotném seriálu byla hudba místy zbytečně překombinovaná s množstvím zamilovaných songů. Je to takové dobré klišé, takže za 3 hvězdy. ()

Moiraine

Ke korejským čistě romantickým serálům přistupuji obezřetně. Nemám ráda, když se mě někdo snaží citově vydírat. Ale když tam hraje Jang Geun Seok, tak jsem se rozhodla tomu dát šanci. Ze začátku mi hlavní postavy mírně lezly na nervy. Jejich pasivita mě vytáčela. Stačilo, aby jeden z nich hned na začátku otevřel pusu a vše se mohlo vyvíjet jinak. Ovšem v okamžiku, kdy se děj přesunul do přítomnosti, vše se obrátilo. Střídání melodramatu pokračujícího z minulosti a vtipného dávání se dohromady mladého páru drželo mou pozornost, až najednou se vše zlomilo. Od určitého okamžiku jsem nad nějakým melodramatem a ani ničím podobným nepřemýšlela a začala tu nespravedlnost osudu prožívat s hlavními hrdiny. Celkově mě tento seriál příjemně překvapil. Lepší čtyři, ale na plný počet to není. ()

Krysap

Obsahuje spoilery! Jako romantika rozhodně nadprůměr. První díly ze starších dob byly poněkud nudné, na druhou stranu to zase bylo také pěkné retro a pro mě pár nových informací (věděli jste, že i v Koreji se v určité době mladým mužům zakazovaly dlouhé vlasy a existovaly zakázané revoluční písničky?). Moderní část začíná neuvěřitelně zábavně, JGS je v roli nafrněných floutků prostě nepřekonatelný. Od určitého dílu se ovšem opět začne dostavovat lehká nuda a hlavně celá ta dramatická situace mi prostě nějak nedávala smysl. Proč vlastně byly ty vztahy takový problém? Asi se na určité rodinné věci v Koreji prostě nahlíží jinak. Nastává několik dílů na téma "rozejdeme se anebo ne", na kterých je ale docela pěkně ukázáno, jak je těžký se nějak jasně rozhodovat, když je člověk beznadějně zamilovaný. No a pak naprosto luxusní poslední díl. Doteď mi sice není úplně jasné, jak se mohl celý problém vyřešit tím, že se někdo odstěhoval do USA, ale budiž. Celkově pozitivně hodnotím herecké obsazení, Jang Geun-Seok hraje svojí klasiku, při níž si jeho fanynky po každém úsměvu musí měnit plenky, i Yoona hraje docela slušně. Výborní jsou představitelé rodičů, což mě přivádí i k pochvale za casting - na většině starší generace je opravdu patrná určitá podoba s jejich mladšími verzemi. Pokud bych měla vybrat nejkrásnější okamžiky seriálu, jsou to za prvé setkání rodičů na ulici po dlouhé dlouhé době (to jsem řvala jako želva), a potom dokonalý vyznání šeptaný do vlasů. Nejhorší okamžiky byly všechny, kde se objevoval ten dementní rocker (proč tam ta postava vlastně byla?). Pro romatické duše je tenhle seriál naprostá povinnost. ()

Hagu

No jak už je zmiňováno, tak jako celek se tohle dorama bere těžko. 70 léta měla své kouzlo, své problémy, svoje téma svoji specifickou hudbu v pozadí a proto přechod do "součastnosti" 2012 byl poněkud ze začátku uěžký, ale pak se člověk zamiluje do děje celkového, líbí se mi že se každá skupina má svoji specifickou hudbu v pozadí. Yoona i Jang Keun Suk byli skvělý. ()

Curlyen

Nejkrásnější romantická jihokorejská dorama s hezkým poutavým příběhem, krásnou hudbou, prostředím a se skvělými herci. Seriál jsem měl do chvíle shlédnutý a opravdu jsem si jej užil. ()

sara93

První čtyři díly pro mě byli utrpením. Yoona byla strašně protivná a lezl mi na nervy ten její charakter. Když se děj přesunul do přítomnosti, tak mě to konečně chytlo a bavila jsem se až do konce. Culila jsem se a občas i trochu poplakala. Děj byl svižný, romatický a dialogy hl. postav byli roztomile vtipné. No a samozřejmě můj oblíbený JKS byl opět okouzlující a dodal tomu svůj šarm. Na něj se prostě nikdy nevinadívám. Yoona se k němu hodila a tvořili spolu celkem roztomilý pár. Co se týče rodičů hl. postav, tak jsem museli zrychlovat. Moc mě ta jejich láska nevzala. Zbytečné první 4 díly, které mě málem odradili od sledování. ()