Newsroom

• USA The Newsroom (viac)
USA, (2012–2014), 23 h 47 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvorcovia:

Aaron Sorkin

Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Thomas Matthews, Olivia Munn, Sam Waterston, Chris Chalk (viac)

HBO uvádí nový dramatický seriál, jehož autorem je Aaron Sorkin (Sociální síť). Inteligentní, aktuální, vtipný a zábavný Newsroom nahlíží do zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice ACN Network. Soustřeďuje pozornost na život před i za kamerou jejího sarkastického moderátora (Jeff Daniels), nové vedoucí produkce (Emily Mortimerová), ostatních zaměstnanců (John Gallagher Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel,...) a jejich šéfa (Sam Waterston). Zvládnutím hektického prvního společného dne, který vyvrcholí horkou zprávou o výbuchu vrtné plošiny BP v Mexickém zálivu, se tento tým vydává na upřímně míněnou donkichotskou misi - chtějí dělat dobré zpravodajství navzdory všem firemním, obchodním i svým vlastním potížím.

HBO uvádí devět zbrusu nových dílů nadšeně přijatého seriálu Aarona Sorkina. Inteligentní, aktuální, chytře provokativní a zábavné drama Newsroom nahlíží do zákulisí úspěšného zpravodajského pořadu fiktivní kabelové televize Atlantis Cable News (ACN). Zaměřuje se na život před i za kamerou, hlavními postavami jsou jízlivý moderátor (Jeff Daniels), výkonná produkční (Emily Mortimerová), zaměstnanci redakce (John Gallagher, Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel a další), šéf zpravodajství (Sam Waterston) a generální ředitelka mateřské společnosti (Jane Fondová). Druhá řada seriálu se odehrává pět dní před volbami 2012 a připomene četné události z let 2011 a 2012. Jedna z hlavních dějových linií se zaobírá žalobou na protiprávní propuštění podanou zaměstnancem, který údajně zfalšoval zprávu o podezřelém útoku amerického bezpilotního letadla. Zatímco vycházejí najevo důvody a důsledky procesu, tým Newsroomu pokračuje ve své donkichotské misi - ve snaze dělat poctivé zprávy navzdory korporátním a ekonomickým problémům i jejich propleteným osobním vztahům. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (29)

Newsroom (2012)

Seriál jsem si oblíbil už po prvním dílu, zaujala mě perfektní fúze dramatu a inteligentního humoru, který je místy tak suchý, že by se natáčení některých scén bez požární hlídky jistě neobešlo. Přišlo mi fajn, že se můžu zároveň dobře bavit i přemýšlet nad zajímavými tématy a nedovedu si představit, že by seriál koupila Nova nebo Prima, leda že by zodpovědná osoba nepochopila, o co tvůrcům šlo. Obsazení bylo podle mě dokonalé, jednotlivé postavy na mě působily krajně opravdově a byl bych úplně spokojený, kdyby nebylo druhé poloviny třetí řady, která mě po fantastické druhé sérii vyloženě zklamala. Jen lituji toho, že se u nás podobný typ zpravodajství příliš nepodporuje, potřebovali bychom ho jako sůl. ()

Série 1 (2012) (S01)

První řada seriálu se mi velice líbila, jednotlivé postavy měly svoji hloubku, a přestože seriál pojednává o vážných tématech, díky inteligentnímu humoru nejde o suchopárné drama a jistě bych první sezónu ohodnotil pěti hvězdičkami, kdyby nebylo odporně patetické páté epizody. ()

Prostě jsme se rozhodli (2012) (S01E01)

Některým seriálům musím dát šanci, aby mě začaly bavit a vyjde to třeba až od třetí epizody, Newsroom mě chytil hned od počátku, nabídl velmi zajímavé prostředí, zábavný mix žánrů a kvalitní hereckou sestavu. ()

News Night 2.0 (2012) (S01E02)

Jeff Daniels pokračuje ve své roli Rona Burgundyho a já jsem pořád přemýšlel, co mi v seriálu chybí a teď už to vím. Nemají tam sporťáka ani rosničku! Nebývalé! ()

112. kongres (2012) (S01E03)

Tato epizoda mi opět připomněla známou pravdu, kdy lidé tvrdí, že chtějí slyšet upřímné a pravdivé odpovědi, ale ve chvíli, kdy se jim obého dostane, zjistí, že lži jsou mnohem příjemnější a zbytečně nenarušují líně plynoucí životy. ()

Pokusím se tě napravit (2012) (S01E04)

Čtvrtá epizoda přinesla výborně fungující mix zpravodajství, politiky, mezilidských vztahů, zbraní, rozlitého alkoholu, dramatu, humoru a Yettiho. Měl jsem dojem, že hodinu trvající díl, měl maximálně dvacet minut. Chválím! ()

Amen (2012) (S01E05)

Pátá epizoda mě bavila a určitě bych ji ohodnotil čtyřmi hvězdičkami, kdyby nepřišel smrtící americký závěr s nadšeným potleskem podávaným s hektolitry patosu. Tahle odpornost mi zkazila celý díl, ale vzchopil jsem se a nedovolil jsem svému zklamání, aby se hodnocení zhroutilo pod 3*. ()

Tyran (2012) (S01E06)

Šestou epizodu hodnotím jako kvalitní a vtipnou, obzvlášť jsem si užil japonskou pasáž, která mi připomněla whisky Suntory. Taky mi přišlo zajímavé, jak lze udržovat vývoj ve vztazích po šest epizod stále v bodě 0. ()

1. květen (2012) (S01E07)

Vcelku sympaticky podaný největší úspěch amerického protiteroristického tažení. Přestože jsem se po zkušenostech z páté epizody obával nejhoršího, po smrti arciďábla byly projevy patriotismu podány krajně snesitelně a patos jen nesměle vykukoval zpoza kulis. ()

Výpadek proudu, část první: Tragické porno (2012) (S01E08)

Osmá epizoda mě velmi bavila, líbilo se mi lavírování mezi novinářskou etikou a bojem o sledovanost, ale vsadil bych se, že na Nově ani na Primě by z tohoto dílu radost neměli. ()

Výpadek proudu, část druhá: Zkušební debata (2012) (S01E09)

Baví mě, že se můžu tolik zasmát u seriálu, u kterého musím zároveň dost přemýšlet. Emily Mortimer je v roli MacKenzie lepší a lepší, jen milostný (ne)vztah mezi Jimem a Maggie mě už začíná trochu otravovat. ()

Větší hlupák (2012) (S01E10)

Finále první řady mě nezklamalo, MacKenzie vyšilovala víc než obvykle, závažných témat byl dostatek a ani vztahový mišmaš, ve kterém se už tvůrci trochu utápějí, mi nedokázal zkazit náladu. ()

Série 2 (2013) (S02)

Druhá série mě potěšila ještě více než první řada, díky prošetřování vzniku reportáže o operaci Genoa mi děj připadal ucelenější, osobní vztahy, které v závěru první série vykazovaly silnou stagnaci, zdárně prošly vývojem a začaly přispívat ke kvalitě děje. Na to, že je seriál označen jako drama, je v něm použito značné množství kvalitního humoru a já jsem se dobře bavil. ()

Jako první zabijeme všechny právníky (2013) (S02E01)

První epizoda bez viditelného přechodu navázala díky americkému Tálibánu na první řadu a dokonce i milostnými potížemi postižená čtveřice dosáhla jakéhosi vývoje, takže jsem byl spokojen. ()

The Genoa Tip (2013) (S02E02)

Druhá epizoda otevřela spoustu závažných témat a Willovi se rozbíhají členové jeho týmu do světa, Jim se s New Hampshirem příliš neodvázal, když je ve hře i Uganda. ()

Willie Pete (2013) (S02E03)

Třetí díl byl dalším v řadě těch nejlepších, díky tomu, že Jim bojuje o místo v autobusu, není čas na zhrzenou lásku a příběh úspěšně pokračuje. ()

Unintended Consequences (2013) (S02E04)

Čtvrtá epizoda nebyla vůbec špatná, ale opět bylo využito tématu afrických dětí, které mě asi nedojímá tak jako jiné, navíc mi přijde zvláštní, jak dobře umí zanedbaní sirotci anglicky. Část dílu byla jen cílenou hrou na city, ale bylo mi líto ubrat ještě druhou hvězdičku, protože jsem se jinak dobře bavil. ()

Večerní zprávy s Willem McAvoyem (2013) (S02E05)

Pátá epizoda přináší mix intenzivní novinářské práce a vztahového chaosu včetně zveřejněných soukromých fotografií a začínajícího alkoholismu. ()

Kritické rozhodnutí (2013) (S02E06)

Tentokrát jsem jednu hvězdičku z hodnocení ubral, protože mi připadalo, že děj trochu stagnuje a přešlapuje na místě a k mírnému vývoji došlo jen v okrajových záležitostech. ()

Třetí opoziční tým (2013) (S02E07)

Sedmá epizoda byla opět výborná, nadšení střídala deprese a já jsem se moc dobře bavil. Šestý díl mi připadal lehce přibržděný, to tady ale neplatilo, příběh se hnal rychle kupředu a určitě nenudil. ()

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

65. ročník udělování cen Emmy, o nichž rozhodují členové The Academy of Television Arts and Sciences, nepřineslo žádné velké překvapení. Cenu za nejlepší dramatický seriál si konečně (a zaslouženě)… (viac)