Le Mans: Bitva na La Sarthe

• Veľká Británia Mans: Battle of La Sarthe, Le
Veľká Británia, 2010

Stáj Strakka Racing je hrdá, že se zapsala do historie závodu Le Mans 24 hodin. Nejenže při svém prvním pokusu vyhrála kategorii LMP2, ale dokázala to v dominantním stylu, když vedla od startu až do cíle, stanovila nový rekord třídy na jedno kolo, dokončila nejdelší vzdálenost, jakou kdy urazil vůz v kategorii LMP2, vjela do cíle na nejvyšší pozici, jaké kdy vůz LMP2 dosáhl (celkově na 5. místě) a získala cenu Michelin Green X Challenge na Le Mans 2010! (oficiálny text distribútora)

tkabrt

Kratší film z prostředí nejznámějšího a pro mě nejvíce ikonického automobilového závodu na světě v Le Mans z pohledu jednoho nejlepších týmu z druhé řady. Uvítal bych ale dvě věci - delší stopáž - rozhodně by bylo co ukazovat. Druhá moje výtka nebo možná spíš přání by byl detailnější pohled do zákulisí týmu, co všechno obnáší příprava na tento závod. Ve srovnání s Truth in 24 II: Every Second Counts je vidět menší rozpočet snímku, které mají za následek méně atraktivní záběry, ale i tak jsem si při sledování říkal, jaký to musí být pocit nastoupit na startovní rošt a vydat se vstříc 24 hodinám akce, při které závodní speciály jsou schopny ujet 5 tisíc km. ()

Choucas

Miluju závody. Ať už jsou to motorky, auta, ať je to na silnici, v terénu nebo vzduchu. Miluju tu svébytnou kulturu, s místníma bláznama, namyšlenejma hvězdama, klukama co se do špičky promakali svojí poctivou prací a tu strašnou spoustu lidí, co si v takovejch místech plní svůj sen. A o tomhle je ten film - jak si Strakka Racing splnil sen! Mohlo to být delší, víc záběrů na mechaniky, to především, protože za tímhle úspěchem stojí ze 70% kluci co na tom autě šroubujou do zblbnutí, mohlo tam bejt víc ze závodu, víc z zákulisí. Klidně 3 hodiny, protože tahle skvělá párty doprovázená závodem si to zaslouží. Doporučuju každýmu chlapovi, klukovi i holce co miluje zvuk nastartovanýho motoru, závody a vůni benzínu. ()