Ak chceš chytiť zločinca, konaj ako zločinec.
Jack Regan je staromódny londýnsky policajt, ktorého drsné metódy prinášajú dobré výsledky. A to nedáva spať dôstojníkovi z oddelenia vnútorných záležitostí Ivanovi Lewisovi. Zúril by však oveľa viac, keby vedel, že Regan mal aférku s jeho mladou ženou Nancy. Keď Regan neuposlúchne rozkaz, v centre Londýna sa rozpúta prestrelka medzi bankovými lupičmi a políciou, pričom zahynie aj jeho kolegyňa Nancy Lewisová. Regana suspendujú, vyhodia z polície a napokon zatknú. Napokon mu pomôže jeho protežant, mladý a nepodplatiteľný kolega  George Carter a za nitky potiahne aj jeho nadriadený, Frank Haskins. Regana prepustia, aby ďalej mohol bojovať so zločincami z Gravesend Marina a udržal dobrú povesť svojej lietajúcej londýnskej policajnej jednotky, nazývanej The Sweeney. (TV JOJ)

Spooner

Podobná kriminálka tady už dlouho chyběla. Drsná krimi ze staré školy, ovšem s malinko modernějším střihem, ve které se nikdo s ničím nesere. Scénáři by se sice dala vytknout jistá šablovinost, to však v tomto případě vůbec nevadí, protože vzniknul žánrově vybroušený film s bezchybnou režii, pohlcující akcí (přestřelka na Trafalgar square a okolí patří mezi nejintenivnější sekvence loňského roku) a precizní herce. Ray Winstone by svou urputností převálcoval i buldozer, Hayley Atwell je neodolatelná a Plan B překvapivě přesný. Škoda, že podobné filmy jsou podobně jako hlavní hrdina Jack Regan za dinosaury, kteří skoro vymřeli. Víc takových a američtí fušéři typu Roba Cohena by si měli tento film každý den pouštět před spaním.90% ()

mat.ilda

Kriminálka bez rukavic, ostrá jak břitva a soundtrack úderný jako pádné argumenty policejní brutality a já nadšením nadskakuju nad vizí traileru, který by běžel po každých krimi zprávách na Primě tak dlouho, až by se taková šikovná jednotka zformovala i v našich končinách. Potřebovala jsem sice notnou dávku tolerance k akceptování hlavní mužské postavy (přes pupkózní erotiku jsem se bohužel nepřenesla), o to víc mě uspokojoval každičký záběr na Bena Drewa a jeho neřehlédnutelné charisma. I když se snímek řídil v podstatě všemi směrnicemi žánru, včetně odevzdání odznaku, pátrání na vlastní pěst a umístění do vazby, plné nevítaných známostí, a už dopředu dal tušit směr, kterým se bude ubírat, přesto držel a nepustil, a to ani v případě automobilových honiček, které byly jedny z nejlepších, co jsem viděla, a že je nemusím. ()

Radko

Spočiatku sa mi to zdalo ako dementné cvičenie pre stále hlúpejšie publikum. Pár prekvapivých zvratov zhruba v polovici situáciu zlepšilo a jedná sa tak len o hlúposť štandardizovanú. Samotná jednoduchosť scenára nevadila natoľko, aby som naháňačke za lúpežníkmi nedal vyššie ohodnotenie. Vadilo čosi iné: rafinované odoslanie všetkých zástancov práv zadržaných kamsi hlboko do smradľavých hajzľov, pretože len bránia vo vyšetrovaní, sú zmietaní žiarlivosťou a túžia po pomste. Naopak dobrí sú tí, čo majú vytipované podozrivé elementy. No a ak sú podozriví, treba ich bejzbolkami naučiť spravodlivosti. Keď náhodou vinní nie sú, ich chyba bola vo vyvolaní dojmu podozrivosti. Partia búchačov je samozrejme neskorumpovaná, neohrozená a solidárna. Šéf je sympatický, starou školou odchovaný alfa samec, užívajúci si s generačne mladšou kolegyňou. Nejde o nič iné, len o miliónkrát v detektívkach opakovaný koncept manipulácie, snažiaci sa desaťročia divákov presvedčiť o tom, že: 1. policajtom záleží vždy len na vykynožení zločinu, 2. akákoľvek násilná akcia polície je oprávnená a má zmysel, hoci sa zdá, že ho nemá., 3. prisťahovalci sú pliagou, rozvracajúcou systém. 3. občasné údery nevinným sú nevyhnutnou daňou za účinné vykynoženie lotrov. ()

Ouwen

Luxusní Britská kriminálka, která je doprovázená skvělou akcí a neskutečným humorem. Když jsem si film pouštěl, ani jsem netušil, o čem vlastně je, odkládal jsem ho, ale ani nebylo proč, protože jsem se královsky bavil. Námět je fakt dobrý, zpracování nemá chybičku, příběh je luxusně vygradovaný. Co se týče akce, je skvělá, působí realisticky, drsně, 2 souboje, 2 honičky a zbytek se střílí. Herecké obsazení, Ray Winstone je fakt borec, neuvěřitelně to tam kosí, O Benovi Drewovi platí to stejný, úplně žeru typ takových drsných poldů, kteří si stojí za svým, zbytek je slabší, ale jsem i tak spokojen. Kamera a celkově technické zpracování skvělé, akce přehledná a hudba fajn. Nesmím však zapomenout na ten humor, neskutečný komba do sebe parta poldů kosí, Winstone si sám ze sebe dělá prdel, směje se svému břichu, takhle to má vypadat! A jak jsem říkal, příběh je luxusně vygradován, Winstone se dostane na moment do vězení, spoustu věcí divák nečeká, kam se serou sračky s Bondem. Parádní prostředí, ve kterém se akce odehrává a ejvíc mně potěšilo, že konec působí dost otevřeně a možná se najde ještě něco, co by se dalo pochválit. // Akce mohlo být víc, ale to není zas takový zápor, soubojů je bohužel málo, ale cajk, no to je tak asi všechno, co bych vytkl, občas působí moc předvídatelně, někdy Winstone a Ben nejednají, dle mých představ. // Filmu není co vypíchnout, všechno šlape ve skvělém tempu, příběh je fakt parádní, vážně jsem nepočítal s tím, že mně film bude tak bavit, to je tím, že poldové jsou drsní, s nikým se neserou a sami ze sebe si dělají prdel. A ještě něco, Paul Anderson, který hraje hl. záporáka mi připomíná Kata z Prago Union :D, doufám, že bude cvajka. 10/10! ()

Pítrs85

Běžnej den v Engelandu: to si takhle jdete nakoupit pár diamantů do jednoho zapadlýho klenotnictví, ale protože asi vybíráte moc dlouho, naběhnou tam jakýsi Jugoši a střelej vás do krku, hm, smůla no. A přesně v tenhle moment vyjíždí hákovat do další šichty tady chlapci a děvčata z jakési jednotky jménem The Sweeney (o které jaktěživ nikdo neslyšel), aby vás už nikdy žádnej Jugoš do krku nestřelil... teda podle toho filmu je větší pravděpodobnost, že vás do něj střelí někdo z těch povedených detektivů, ale to je teď vedlejší, nezačínejte s tím zase, ti lidi na Trafalgar Square tam neměli co dělat, nějaký Trafalgar Square, pff, když už chci kurva střílet jak dement, tak si budu střílet, i když jsou kolem mě stovky lidí. Jo a ten polda si na tu kulku naběhl sám... dvakrát. Takže cože co? Jo, ten film je děsná pruda, pozérskej jak fanoušci Chelsea a logika tu dostává na prdel víc než otrok v SM salónu... ()

• Richard Hammond počas plánovania akcie s naháňačkou áut zdemoloval karavan, za čo od režiséra filmu skoro dostal bitku. (vander19)
  • George Carter (Ben Drew) nosí hodinky značky Hamilton Khaki Navy UTC. (dyfur)