Přímý přenos udílení 21. výročních hudebních cen Akademie populární hudby z pražské Incheba Arény.  Letošní udílení cen Akademie populární hudby naváže v tom nejlepším slova smyslu na loňský dvacátý ročník, který přinesl mimo jiné hlavně důstojnou oslavu dvaceti let existence českých cen Gramy a mimořádný televizní pořad Ceny Anděl dvacetiletí. Ten zmapoval dvacetiletou éru vývoje populární hudební scény u nás. 21. ročník Cen Anděl představí nejúspěšnější hudební počiny domácích interpretů roku 2011.
Nadcházející ročník nepřinese v počtu a koncepci kategorií žádné změny. Ceny Anděl budou předány celkem v sedmi kategoriích. Dále pak bude udělena cena Deska roku za nejprodávanější album loňského roku a bude vyhlášena tradiční Síň slávy.
Nominovaní ve vybraných kategoriích dostanou opět možnost si na pódiu živě zahrát a zazpívat. Mezi významné hudební hosty večera budou patřit například kapely Kabát a Olympic.
Do role moderátorky letos bude obsazena talentovaná zpěvačka, která je známá nejen u nás, ale i u našich německých sousedů, Marta Jandová. Ta provede diváky celým večerem. (oficiálny text distribútora)

igi B.

Kalamajka mik mik mik, vyhonil si akademik... %-/ . . . Jojo, má to /pa/kadenci, tož děkujeme všem a matkám matek kakademiků a akadketingu obzvláště, ještě že to těm hrajícím (si) děckám ve Stolici všechno tak dobře šlape! Pokud si to teda někdo někde neprolejzá... Nejni holt nad náš malej pěknej rodinnej šašskej šoupissnic a rebelové za sto, vole - teda pardon - vaše důstojnosti!! A ještě trochu toho vypečeného fňukání zas nad >neslušnými lidmi< , co jim to pálí a... Alelůjááá... - - - P.S. A co teda ten Filípek? Má filipa? Bude z něho taky jednou >ob/z/jev< roku? - - - P.P.S. Ona je to vlastně taková piskulturní onanie, žánrem "hudební komedie", tak děkujeme všem a odejděte... 8-[] - - - P.P.P.S. A ještě k těm kro/c/kodejlím (kulový!) slzám (ahoj Peťo!), jak že se prej v dnešních dobách blbě daří byznysu - jojo, tak já si kupuju na koncertech nebo v Indies cédéčka svých dobou prověřených oblíbezných i těch skvělých mladých progresivních zajímavých nezávislých kapel, fak nemůžu za to, že třeba alba Jandové se válejí neprodaná ve výprodeji v regálech Levných knih. A nikdo to nechce ani za těch obligátních 49,00 KuKaček... Fakt to Marti néni vo těch kozách a tetůvkách. Tož Die Happy! Howgh. - - - - - (Nahlédnuto na půl oka a naslechnuto na půl /doslova/ ucha ex post 6.4.2012 na velikonočně nočním >čertoffském prostoru< , hodnocení 98., komentář zde /už po první části, dál už jsem to nedal/ odzívnutý jako čtrnáctý - 7.4.2012) ()

Šakal

Poplivat umí každý. Pojmenovat však konkrétní nedostatky (pokud za ně tedy člověk nepočítá vulgarismy, popř. stěžování si „na vše“), natož přijít s (se svým) řešením, to už je těžší. Tohle byl, je a vždy bude český nešvar. Přičemž nejvíce (v drtivých počtech případů) kritizují Ti, co v životě (doposud) nic nedokázali. Ne nadarmo se říká, že Česká republika má min 2mil. fotbal. („hospodských“) trenérů. Přiznávám, taky nosím v hlavě tu „jedinou=ideální 11-ku“ :-) ANO, kritika je potřeba, musí být, ale konstruktivní. Zpět k cenám (resp. M. Jandové). Asi pouze blázen mohl očekávat kultivovaný projev alá M. Eben. Byť ROZHODNĚ ne vše bylo podle (mých) představ, musím konstatovat jediné. Většinu nedostatků přebyla „popelka“ Marta svou bezprostředností, přirozeností a živelností. Pokud ani to nezabralo, byl tu ještě (v zásobě) těžký kalibr v podobě dekoltu, na který byla i soška Anděla krátká (resp. malá). Btw, jako brož ji (pokud mě má chatrná pamět neklame) ještě nikdo nepoužil :-) Ceny Anděl (2011) jsou v prvé řadě pro samotné (z)účastněné (nominované) a (já) mám pocit, že tenhle večírek si dotyční docela užili. Byť chápu (a naprosto souhlasím) s rýpnutím (si) L. Dusilové . K samotným oceněným: osobně mě potěšilo ocenění posledního alba T. Kluse-Racek. Je vidět, že kvalitní soudobý textař dokáže oslovit... a byť je mému srdci mnohem blíž Anna K než Lenka Dusilová, nemám výraznějších námitek. To je ostatně věc vkusu. V případě objevu roku přiznávám (se) jsem doposud „virgin“ , ale body u mě (Goodfellas) sbírají již za samotný název. Co se V. Neckáře týče, tak přestože mě (po té nedavné rozhlasové masáži) chytá tik do pravého oka již při prvních „libozvučných“ tónech „jeho“ Půlnoční, jsem nakonec nesmírně rád (ze srce mu to přeju a mám pocit, že (nejen) v sále by se nenašel jediný opačně smýšlející člověk), že to byl právě on, kdo byl do síně slávy uveden. A tak jediná (má) podstatná (neomluvitelná) výtka míří k zvukařům. WTF?! p.s. přes vše výše vyřčené, bych příští Anděly přece jenom MNOHEM raději viděl ve zcela jiném „kabátu“ (to včetně moderátora (ky)). ()

triatlet

Dusilenka a Tomáš Klus v přímém přenosu, to se cení. A k tomu je ještě ocení. Marta Jandová je plná energie, na rozdíl od úslužně lví Lucie Bílé působí sice amatérsky, ale nepodbízivě. ()

rodo

Všechno špatně. Dřív jsem ceny Anděl bral jako super alternativu k cenám Zlatý slavík, ke kterým nemám dobrý vztah, ale to co provedli s pořadem z letošního udílení andělských cen, byl naprostý výsměch všemu. Špatná kvalita zvuku, tragické moderování (Martu Jandovou jako zpěvačku uznávám, ale moderovat jí fakt nejde, tolik přežbleptů a trapných situací se najednou jen tak nevidí), nezvládnutá dramaturgie pořadu, atd. O oceněných radši nemluvím, protože za to tvůrci pořadu nemohou. Ale když už jsem to nakous, tak síň slávy pro Václava Neckáře je dobrým tahem, ale dvě ocenění pro unylou, nezáživnou, špatně odintonovanou, falešnou a divnou píseň jakou je Půlnoční, to je fakt trapas. Naprostá ignorance ostatních žánrových Andělů je pro mě také zcela nepochopitelná. Cena pro Tomáše Kluse za album roku je pro mě nepochopitelná také (samozřejmě můj subjektivní názor), ale jak je možné, že nevyhrál Klus album roku tímpádem i v kategorii folk a country, kde zcela zaslouženě dostal na frak od Roberta Křesťana a Druhé trávy s Marcipánem z Toleda. Ano, beru Tomáše Kluse jako svěží vítr do plachet naší populární hudby, ale špička to prostě není. Jsou tu desítky lepších. Nejlépe to shrnul Tomáš Luňák, který se vyjádřil ve smyslu, že by rád vrátil Andělům úroveň. Taky bych to tak viděl. ()

lofa

Vítězové cen: Skupina roku: Mandrage (Moje krevní skupina), Zpěvák roku: Tomáš Klus, Zpěvačka roku: Lenka Dusilová, Album roku: Tomáš Klus: Racek, Objev roku: Goodfellas, Skladba roku: Václav Neckář a Umakart - Půlnoční, Videoklip roku: Václav Neckář a Umakart: Půlnoční, Síň slávy: Václav Neckář, Speciální cena: skupina Olympic 50 let ()

Gabretta

Ne, že by se Marta Jandová měla učit moderovat od Lucie Bílé - právě naopak: Lucie Bílá by se mohla učit moderovat od Marty Jandové... Není to afektované, není to plné lásky a přehnaných výkřiků. Je to své, ale svěží a z mého pohledu i příjemné. Mě Marta Jandová mile překvapila! Lence Dusilové bych nandala Andělů, kolik jich jen unese - Baromantika je totiž naprosto úžasná! ()

ferouser

V porovnání s letošním Českým lvem se mi chce přidat ještě jednu hvězdičku, ale člověk by se neměl unáhlit. Marta Jandová se s tím pere celkem statečně!! ()

Benjo

MArta Jandová, trapná a slabá.....vážně...koho napadlo nechat Lvi moderovat Bílou a Anděly Jandovou .....to se nedalo... A výhra Mandrage je ostuda...ale to je už asi věc názoru. ()

SankaKofik

Spousta přeřeků, vyřknutých nesmyslů, neprofesionalita moderátorky, ani špetka humoru, pomálu dobrých hudebních čísel. Ale v tomhle případě se nad tím dá lehce přimhouřit oko. ()

Stealth2

Jedna hvězda za Lenku Dusilovou a Tonyu Graves. Ovšem ten zvuk , ten se opravdu vyvedl, a to je největší ostuda. Nechápu proč musí tzv "rockerka" Jandová mít na tomhle "podujatí" troje šaty ve kterých se evidentně necítí a to nemluvím o těch botkách....kurva to se tam nemůžou ti samozvaní "rebelové" tvářit tak jak jim rypák narost ??? Ovšem ta dnešní pseudomóda označovat kdejakého komedianta, který se narve do latexu nebo kůže rebelem, mi nejvíce zvedá kufr....prostě byla to zase jedna "Megašou" ()

montrose

V porovnání s Českým lvem to samozřejmě Jandová nad Bílou o parník vyhrála, přesto pořadu na kvalitě rozhodně nepřidala. To už u nás proboha nemáme žádný klasický moderátory/ky, že si na to musejí hrát zpěvačky? Jinak hodnotím pořad ve skrze pozitivně, jednotlivá vystoupení byla fajn. ()

OŠmíd odpad!

Je zajímavé sledovat, kam až může tv tvorba klesnout. Příšerný zvuk, trapné moderování, debilní narážky, pochybné výběry vítězů. Proč tohle vůbec existuje a jakou to má hodnotu? Nelze se ubránit srovnání s Českým lvem, což je taky pořad, který by mohl být ze dne na den zrušen a nikomu by nechyběl. Co bude příště? Zvracení na pódiu? Použitý toaletní papír ve vlasech? Michal David oceněný za album roku? Hnus, hnus, hnus. ()

JUK_JANA

Po Cenách Anděl 2010, které mě namlsaly, následovalo při Cenách Anděl 2011 velké zklamámí. Tragický zvuk, kvůli kterému se musel přenos v polovině přerušovat, byl nakonec pro zveřejnění na iVysílání vyčistěn, bohužel to samé nešlo provést s výkonem moderátorky Marty Jandové, které by měl někdo vysvětlit, že ne každá soukromá historka spojená s hudbou se hodí na prezentaci na hudebních cenách. ()