Bling Ring: Ako VIP-ky

• Česko Bling Ring: Jako VIPky (viac)

Celebrity - jsou slavné, jsou sexy, ve svých dokonalých outfitech vypadají naprosto božsky. Tenagerky Rebecca, Nicki, Chloe a Sam jsou kamarádky z lepších rodin a Hollywoodské hvězdy milují. Vesměs mají vše, na co si vzpomenou, mají ale i velkou touhu se pobavit. A bez zábran. Když k nim do školy nastoupí Marc, jehož tatínek pracuje u filmové distribuce, začne teprve ta parádní jízda. Společně vyrážejí na noční tahy do bytů Hollywoodských celebrit a to rozhodně ne pouze na exkurzi! – V kradených autech si odvážejí hory značkových kousků, ve kterých ohromují na párty. Jak dlouho si ale budou bezstarostně užívat, než spadne klec? (oficiálny text distribútora)

bouncer

Film je asi ok (teda jakože průměr), jen není jasné zda je to kritika situace nebo naopak oslava. Což je trochu škoda, protože ten svět, který to ukazuje, je zvrácený... že oslavujeme celebrity, které nic neumí, je špatné, ale když ještě víc oslavujeme ty, které je vykrádají, aby si na ně mohli hrát, to už je katastrofa. ()

ambron

Z Bling Ringu cítiť prázdnotu a bol som zvláštne znepokojený z filmu. Coppolovej sa vyčíta nedostatok hĺbky a vývoj postáv a povrchnosť, ale podľa mňa len takto, bez moralizovania, dáva možnosť divákovi, vybrať si vlastný názor na celý ten desivý cirkus. Dve veci som si uvedomil po zhliadnutí Bling Ring - na svete pobehujú ľudia, ktorí nevidia rozdiel medzi slávou a hanbou a vôbec ich to netankuje a Paris Hilton je ešte hlúpejšia ako som si myslel. ()

JohnCZ

Mnozí namítají, že se jedná o povrchní film. Ale vždyť o tom to je, film působí povrchně tak, jak působí lidé, o kterých film je. Parta teenagerů chce žít své vysněné povrchní životy v luxusu ve stylu hollywoodských hvězd a tak začnou vykrádat jejich domy. Nicméně se nejedná zrovna o sortu inteligentních adolescentů a netrvá dlouho a nechaj se chytit. Sofia Coppola se s tématem vypořádala skvěle, byť prostředí tohoto snímku není zrovna mě blízké. Co si budeme povídat, na film jsem se těšil hlavně kvůli Emmě, která tentokrát vzala roli nehorázně tupé krávy a zahrála ji tak dobře, že jsem ji žral každé slovo. ()

joehot

Země se sice otáčí dokola, ale svět jde do prdele tou nejpřímější cestou. Celkem souhlasím s tématem snímku, dnešní mládež povětšinou JE povrchní, nezodpovědná, bez smysluplných cílů a těžko v budoucnu využitelná, nicméně forma, kterou o této chorobě společnosti Sophia Coppola vypráví, se sama dá shrnout slůvkem povrchní. Postavy jsou ploché a bez vývoje (že by záměrně?), dynamika nulová, stereotypičnost v podobě opakování téhož dokola a dokola ke konci nudí. Děcka v jejím podání jsou fascinovaná světem laciných celebrit, facebooků a různých omamných látek - o to víc je fascinující, že prakticky nesouloží. P.S. Film de facto stojí na sex-appealu Emmy Watson, o němž si je Coppola moc dobře vědoma, a tak nám Hermionu nakrucuje do různých, oku-libých a představivost-týrajících pozic. Ron by čuměl. ()

hous.enka

Tak povrchní film jsem dlouho neviděla. Neomámí mě honosné vily, šaty od Diora, boty od Laboutina ani taška LV. Nenadchly mě herecké výkony (kromě Emmy Watson a Taissy Farmigy jsem jednotlivé postavy nedokázala ani odlišit - natolik byly všechny stejné: hráli stejně stejné role), nezaujala mě hudba a to, co mělo vypadat jako sonda do života americké mládeže, která se po večerech nudí, a tak podniká dobrodružné výpravy za luxusem (což jí velmi snadno prochází), tak to mě nechávalo chladnou. Proč aspoň někdo neumřel, když si hráli se zbraní? Proč se nikdo nepředávkoval, když se pořád sjížděli (nejrůznějším) fetem? Proč proboha aspoň někdo nepronesl nějakou moudrou myšlenku... NE, NE, NE. Moje filmová cesta nevede přes (sofia)coppolovsky pojaté domy na Hollywood Hills. ()

FFilipCZ

Nebudu chodit kolem horké kaše. Otevřete si galerii, podívejte se na druhý obrázek na Emmu Watson (pro negramotné je to ta v růžovém) a zjistíte, proč jsem si tento film pustil. Ta Amerika je stejně zvláštní. Nezamčený auta, nezamčený domy. V Čechách by stačilo, abych si nezamkl kolo, když jdu do hospy a za půl hodiny by bylo fuč. O domech ani nemluvím,v Čechách se zamykaj i pitomý kůlny na dříví. Celkem nenáročný film z prostředí hollywoodské zlaté teen smetánky, kterému moc bodů nepřidá ani to, že je prý podle skutečné události. Jako pohodová tříhvězdová jednohubka s Emmou to ale stačí. ()

-Ravee-

Pokud bylo uměleckým záměrem přiblížit diváka znuděnosti teenagerů tím, že unudí i jeho, pak asi nejsem takovej hipster, abych to ocenil.. ()

cielnyl

Čekal jsem šit, který bude svojí přítomností držet nad vodou jen Emma Watson. A i když nepředstavovala ani hlavní roli, nebylo to vůbec tak špatné. ()

Wysch

Kdyby to nebylo tak laciný, moralizující a ke všemu ještě mělký, určitě bych si dovolil přirovnat Bling Ring k Somewhere, který využívá stejných prostředků k rozvíjení postav, ale vynechává prázdný řeči, kterýma podle mě Bling Ring přetejká a zbytečně tak kazí emoční dojem z filmu. Respektive tak posouvají film níže k obyčejnému filmovému průměru. Téma netéma, sympatický postavy nesympatický postavy, The Bling Ring je ve výsledku prázdným moralizujícím filmem s nepříjemně naivníma postavama. ()

ivishka

Film o tom jak se skupina teenagerů snažila být jako celebrity. V každé části kdy chodili po domech slavných osobností či pařili na párty jsem se docela nudila a říkala jsem si: ježiši doufám, že už je někdo konečně chytne. "Jak může být dnešní svět tak povrchní?" - říkala jsem si. Být výjimeční jenom tím, kolik drahých věcí mám na sobě apod. Jediné co mě na tomto filmu vcelku zaujalo bylo následující: domovní prohlídky, výpovědi zúčastněných a konečný dopad na postavy. Ten konečný dopad na životy postav ovšem nebyl tolik kvalitně řečen, jak bych si představovala. Řekla bych ještě jedno: chtěli být výjimeční a být oblíbení a to se jim povedlo - akorát trochu v jiném slova smyslu. ()

javak810i

Uff. Film o ničem. Parta holek a jeden blbec si po večerech dělají vycházky do opuštěných rezidencí celebrit, kradou hadry a šperky, a pak to chodí oslavovat na párty. Toť vše. Nemůžu se také vyhnout porovnání s filmem Spring Breakers, který se ale nebral vážně a narozdíl od Bling Ring měl šmrnc, vtip a Jamese Franca :D. Dávám jednu hvězdičku za film a jednu za sexy přehrávající Emmu Watson. ()

golfoxovox1

Přiznám se, že módě a značkovému oblečení opravdu vůbec nerozumím, nicméně tento film je evidentní ukázkou, že pro mnoho lidí je právě oblečení prvkem začlenění se do společnosti nebo při nejmenším prostředkem k hledání svého já. Film vlastně nepřekvapí vůbec ničím, jen nabídne zajímavý pohled do života celebrit a rádoby celebrit a známého faktu, že projde-li mi jedna menší levárna, budu chtít příště udělat větší a čím více mi to bude vycházet, tím odvážnější budu příště. Hranice přestanou existovat. Až do tvrdého pádu zpět na zem. Rychlého návratu k morální realitě :-) ()

Mr. Filuta

KILL IT WITH FIRE before it lays eggs. Nejprve sem si myslel, že jsem napíšu značně generačně pobouřený a znechucený komentář... pak jsem trochu vychladl a zařekl se, že Bling Ringu nedopřeju, aby ve mě splnil svůj účel. Jedná se totiž pouze o prvoplánovou provokaci a trolling, který ve mě chvílemi vyvolával tak silné davivé reflexy, že by na ně mohl být hrdý Herschell Gordon Lewis. Těžko se pak člověk může ovládnout, aby dokázal odlišit rozhořčení z náplně filmu nad jeho kvalitou. Jeden z mála filmů, který opravdu nedoporučuji ke shlédnutí. ()

erased

Trailer sliboval spíš teen komedii pod vedením vynikající režie, jenže Sofia Cappola se vydala jinudy. Ústřední pětice dětí je zatraceně kůl'n'seksy a klubová hudba jim hraje do noty, ale stylem Bling Ring připomíná spíš skoro dokumentárně laděný festivalový film pro úzké publikum, kterým není ta cílená povrchní Californská mládež, jako spíš my nerdi, kteří se takovému životnímu stylu smějeme a zároveň jim ho tak trochu závidíme. Výsledek pak není ani ryba ani rak protože mu chybí náboj svižného teen filmu, který by pomohl se přenést přes ty účelově plytké postavy (kromě překvapivě uvědomělého Marca), přesto je tak nějak sympatickej a já si svoje skřípání zuby vlastně užíval. P.S. Výbornému soundtracku chybí snad jen toto. ()

vorheese

Nadále obdivuju režijní styl Sofie Coppolové, a až zase natočí film o jakkoliv zajímavých lidech, budu první ve frontě na lístky. Ale tohle plítvání talentem a penězi na film o zbytečných nickách moc nechápu. ()

kaylin

Film na základě článku v režii a podle scénáře Sofie Coppoly. Trochu jsem se toho bál, protože slavná dcera slavné režisérské legendy, poslední dobou trochu ztrácí, ale na mě osobně tenhle snímek udělal dojem. Zajímavá kamera, sem tam až moc novátorská, nám vypráví příběh o tom, jak je cool být v domě celebrity a trochu si nakrást. Film skvěle ukazuje to, jací jsme šmejdi, a to v jakémkoli věku. Přátelství? Co to sakra je?! Emma Watson má dobře zaděláno na zajímavou kariéru. ()

ABLABLABLA

Neříkám, že jsem se u toho nudila, to ne. Tempo plynulo rychle, vloupačky do domů Paris Hilton nebo Rachel Bilson střídaly záběry z klubů, občas to Emma Watson proložila nějakou modlitbou od pochybné církve a mezitím vším se míjely scény poflakování na pláži, nákupů, prohlížení si ukradeného zboží a projížděk autem... to všechno bylo spojeno hulením a šňupáním. Tzv. pohodový film. No ale aby to jako každá pohádka skončilo ve prospěch dobra - zde zastoupeného policií a slavných prachatých lidí, tak byla celá tlupa rozmazlených fracků promenádujících se v kradených věcech chycena a odsouzena. Vzhledem k tomu, že je to podle skutečných událostí, tak mi to nedalo a chtěla jsem vědět, jak vypadali ti, ze skutečného Bling Ringu, jestli byli taky tak pohlední jako jejich herečtí představitelé a hle zde posuďte sami. ()

Kaluž

Generační výpověď dnešních výrostků. Permanentně on-line, hip a nad věcí, nejlépe s přepudrovaným nosem. Lískal bych to hlava nehlava. Vyprázdněný film skrz naskrz, ale díky zručné Coppolovic Sofii se na to dá koukat, aniž bych si musel ublinknout. Je to trendy, má to styl a tak se mi to líbí. ()

Po Elvisovi se filmu dočká i jeho žena

Po Elvisovi se filmu dočká i jeho žena

14.09.2022

Letos jsme se dočkali nového biografického snímku Elvis od režiséra Baze Luhrmanna (Moulin Rouge!, Velký Gatsby), u něhož je dost možné, že za pár měsíců pobere i nějaké Oscary. Rodinu legendárního… (viac)

Emma „Hermiona“ Watson hrdinkou další fantasy?

Emma „Hermiona“ Watson hrdinkou další fantasy?

16.06.2013

Hlavní roli v nové disneyovské Popelce Kennetha Branagha odmítla. Proč? Zjevně chystá něco většího. Z dívenky s kouzelnou hůlkou nám mezitím vyrostla femme fatale, jejíž svůdnost třeba Sofia Coppola… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013