Bling Ring: Ako VIP-ky

• Česko Bling Ring: Jako VIPky (viac)

Celebrity - jsou slavné, jsou sexy, ve svých dokonalých outfitech vypadají naprosto božsky. Tenagerky Rebecca, Nicki, Chloe a Sam jsou kamarádky z lepších rodin a Hollywoodské hvězdy milují. Vesměs mají vše, na co si vzpomenou, mají ale i velkou touhu se pobavit. A bez zábran. Když k nim do školy nastoupí Marc, jehož tatínek pracuje u filmové distribuce, začne teprve ta parádní jízda. Společně vyrážejí na noční tahy do bytů Hollywoodských celebrit a to rozhodně ne pouze na exkurzi! – V kradených autech si odvážejí hory značkových kousků, ve kterých ohromují na párty. Jak dlouho si ale budou bezstarostně užívat, než spadne klec? (oficiálny text distribútora)

eLeR

Ja osobne som si myslela, že ma to bude baviť. Kopec pekných handier, žiadne fejky, nezamknuté dvere, muzika, žúrky, celkom pekné baby, ešte lepšie autá ... ale nieeee ... toto bola teda riadna kravina. Jeden bod za tie čierne vybíjané topánky a jeden za Emmu W. ... tu trúbu dávala celkom dobre. ()

Chrustyn

Sofia Coppola je chytrá ženská a dobrá režisérka a o to víc mě mrzí a překvapuje zároveň, že se rozhodla pro zpracování příběhu mladých zlodějek, které mají v oblibě byty celebrit a kradení jejich luxusního oblečení. Zpracování nudné a nezajímavé, herečky neskutečně otravné. Mladé pipinky to ale možná bavit bude. ()

heyda

Aneb jak si užívají rozmazlení fakani z LA. Tak nějak jsem doufal, že tenhle film má mít vzdělávací funkci. Ale být vygumovaným teenagerem, tak si z tohoto film odnesu jen to, že je celkem prča prolízat a vykrádat milinové vily filmových hvězd. Vzhledem k tomu, že je to film spíš pro bulvární čtenáře a hloupé nanynky co si dělají každý týden nové gelové nehty, tak nemůžu hodnitit výš než hodonotím = 25% ()

mcb

Život jako póza. Hlavní hrdinové Bling Ring jako nesympatičtí fracci, s nimiž se na rozdíl od ostatních filmů Sofie Copolly nemůžeme ztotožnit. A celý film jako vyprázdněný pohled do zhýralé duše dnešního teenagera generace 2.0. Autorský záměr je jasný, ale udivuje mě to, že nejde moc do hloubky, spíše klouže po povrchu a nenačrtává žádná hlubší otázky. Pokud by se jednalo o režijní debut, tak by bezpochyby šlo o chvályhodný výsledek, od zkušené režisérky formátu Copolly bych ale čekal mnohem víc než takhle čitelnou podívanou. Z toho hlediska mi přijdou více sympatické tématicky spřízněné Spring Breakers, jež s diváckými očekáváními a vyobrazením MTV generace zašli přeci jen o kousek dál. P.S. Pro fanoušky Emmy Watson však povinnost. ()

Flakotaso

Aha, takže kamery zná jenom jedna celebrita z deseti a alarm nezná ani jedna celebrita z deseti (a to nemluvím o docela všeobecně známém vynálezu, který se skládá z klíče a zámku). No nic, i když pominu tohle, tak je to slabé a špatně uchopené. Coppola se vůbec blíže nezajímá o to, proč tohle dělají zrovna děcka z vysokých poměrů a ne naopak a nejedná se tedy žádné novodobé robinhoodství ani bonnieaclydeovství. Kritika chybí, místo toho pouze klouže po povrchu, což se mi zdá velmi alibistické. Popravdě mě na tom filmu nejvíce zaujala téměř naprostá asexualita všeho a všech (jo, i Emmy Watson) - kdyby se toho režisérka chytla, mohlo by to být zajímavější. Takhle lze těžko odhadovat, zda se jednalo o záměr nebo to vyplynulo z přirozenosti zobrazovaného. Jinak je to natočené hezky, ale opět velmi repetivně a obsah se s postupujícím časem nerozpíná, ale naopak zůstává na úrovni původního novinového článku. ()

Kailo

Typicky festivalový film, ovšem bez toho známého syrového puče, který by mu dával ten "meaningless" nádech. Ústřední petice hraje dobře - a po Perks of Being Wallflower další film, kde Emma září. 70% ()

Thomick odpad!

Vůbec mě nezajímá, že to točila Sofia Coppola - a už vůbec kvůli jejímu renomé nebudu potit ňáký nesmyslný hvězdičky. Viděl jsem od ní totiž jedinej film, kterej mě uchvátil svym filozofovánim; a tohle je docela dobře přesnej opak Lost in Translation. Snímek povrchní stejně nesnesitelně jako jeho protagonisti. Pokaždý jako bych celých sto let čekal, jestli se konečně stane něco spešl, a ono ne - furt dokolečka, jedna celebrita za druhou, jedna velenudná předváděčka před zrcadlem za druhou ... Všichni v USA by měli bejt obezřetnější a vybraný celebrity stokrát chytřejší. Zhruba to mi Bling Ring dalo. A já teď rozhodně lituju toho, že jsem na takový "sdělení" vyplejtval 90 minut svýho volnýho času. ()

claudel

Není to špatný film, má nějakou myšlenku, vyznění, poslání. Ale má vůbec někdo mimo USA tenhle film vidět? Chceme o tomhle tématu, případně skutečné události vidět film? Ze zvědavosti možná ano, ale pak se třeba já zarazím a řeknu si, mohl jsem v záplavě filmů, které jsem ještě neviděl a čekají na mě, zvolit jinak. Plusově hodnotím hudbu a výkon Emmy Watson. ()

eraserhead666

Mě tak při sledování napadlo, že se Sophia Copolla začetla do knih Bretta Eastona Ellise a řekla si, že to zkusí taky, jen z toho vynechá násilí a šoustání. Zajímavý formát. Mohla by to být úplně stejně fabulačně sociologická studie jako ironická karikatura. Faktem ale je, že Emma Watson s Taissou Farmiga a dost střelenou Leslie Mann v pozadí je hodně dobrá kombinace. ()

becki_tu

Pokud je povrchnost zábavy moderní americké mládeže zobrazována zkrze povrchní film, pak byl cíl splněn. Bohužel největší problém je právě v námětu, který nepředstavuje dostatečně zajímavý materiál pro celovečerní film a výsledkem je i vyloženě nezáživný a hloupý scénář. Jediné skutečné lákadlo tak představuje Emma Watson, jejíž marketingový potenciál zajišťuje filmu daleko větší publicitu než by si skutečně zasloužil. A největší poselství? Krást se nemá a krást boty a kabelky u Paris Hilton nebo Lindsay Lohan už vůbec ne. ()

Will_X

Po celou dobu filmu jsem si říkal: WTF co to sakra je?!!! Myslel sem, že se tam stane něco zásadního, ale bohužel. Za Emmu Watson jedna hvězda navíc. 40% ()

Morholt

Banda fracků vykrádá celebritám šatníky a to prosim dvě třetiny filmu. Jeden barák je hotovej, takže hurá na další. Jinak se nedělo ale vůbec nic. Že to takhle nepůjde do nekonečna je jasný už z textu distributora, takže nikoho hromadná zatýkačka nepřekvapí a nemyslím, že se v tomto případě jedná o spoiler. No a to je vlastně všechno. V zásadě je to o tom, jak lidi kradou a pak je zatknou. I v tý nejbéčkovější kriminálce je okolo i nějaká ta šťáva, ale tady ne. A závěrečný poučení? No když vykrádáte baráky Lindsay Lohan a Paris Hilton, může se z vás stát nakonec i celebrita. No to mi poser záda! 10% ()

ScarPoul

Coppolovú mám veľmi rád. Jediné čo nemusím je jej verzia príbehu o Márií. Inak ju považujem za najtalentovanejšiu režisérku. Problém tohto filmu je, že neukazuje vonkoncom nič. Je to len exibícia rovnakých scén, rovnakých životných postojov natočených mierne artovo. Ak je toto mládež, ak je toto tá posadnutosť materializmom a prehnanou slávou, sociálnymi sieťami a neschopnosťou naviazať normálny kontakt s človekom, tak sme odsúdený na zánik. Nie že by to bolo zlé natočené, alebo zahrané, ale podobné posolstvo sa dalo podať iným, zaujímavejším spôsobom a nie takto prvoplánovo. Hlavne ma to celé iritovalo. Rapová hudba, slang a afekt v každom jednom slove a umelyna kam sa človek pozrie. Náhľad do spoločnosti, ktorá je o niekoľko tried vyššie ako tá moja ale pôsobí na mňa podstatne depresívnejšie. Hodnotovo nulový a nezaujímavý film. A Emma Watson, ktorá bola asi lákadlom tohto filmu, neukázala ani spolovice to, čo si asi jej fanúšikovia asi priali vidieť. ()

Litsarch

Obával jsem se toho, jak Coppola tuto kauzu pojme a musím říci, že pro mě dobře. Pomalejší tempo mi velmi sedlo, i když sestra zase čekala něco více akčnějšího. I když některé záběry mi přišly malinko zbytečné (např. záběr na Marca po zavření vrat) a rušily mi celkový dojem z filmu, tak jinak nemám větších námitek. Snímek probíhal přesně tak, jak jsem čekal. Jednu vadu ale měl. Čekal jsem, že Emma Watson bude mít roli Katie Chang a obráceně. Aspoň podle fotek a traileru to tak vypadalo a nakonec byla víceméně jen "ta druhá". V uvozovkách proto, že i přesto dokázala pro mě roli zahrát lépe než Katie (a celkově ostatní). Což je samozřejmé, jelikož Emma má za sebou 12 let hraní a pro Katie to byl debut (se kterým se poprala dobře). To, co jsem od filmu očekával, jsem dostal. Líbil se mi po stránce scénáře, režie - až na ty malé výtky - tak po stránce herecké. A neposlední řadě úchvatnou podívanou na šatníky a domy slavných. :) Chápu ale, že pro někoho Bling Ring mohou být ničím zajímavé. Prostě další průměrný film. ()

Hwaelos

Z hlediska stylu mimořádný film. Režisérka střídá vypravěčské polohy, point of view i různé druhy zcizovacích efektů tak zajímavým způsobem, že by to stálo za analýzu. Obsahově mě to minulo stejně jako předchozí filmy Sofie Coppoly. Jasně, je to určitým způsobem podobenství o podobě současného světa, komentář k aktuálnímu modelu surface play, ale skutečnou hloubku to postrádá. ()

Silence

Všechny bych je seřezal na hromadu, spratky!! Ale za to si film dvě hvězdy nevysloužil... Je to sterilní nuda bez jakékoliv vypovídající hodnoty, i bez filmařské invence, natočené jakoby za trest. Sofie, Sofie.... 4.5/10 ()

Lenchik

Nechapem take negativne reakcie na tento film. Pre mna pecka a o 1000% lepsi film nez Springbreakers! Velmi autenticke dielo o americkej mladezi. Vo veku, ked my sme sa trapili nad fyzikou, chemiou a pod., americke home schooled deti uz veselo koksuju, vykradaju auta a honosne vily celebrit, aby si vecer mohli zmenit profile picture. Takisto sokujuce IQ celebrit, ktore si nechavaju kluce pod rohozkou a peniaze pod postelou?!:D Nevravim, ze u nas nie su povrchni a hlupi ludia, ale v tej Amerike sa jednoducho deju veci, ktore by clovek od tak vyspelej krajiny necakal. Ocenujem namet i reziu a Emma Watson definitivna ikona. ()

Po Elvisovi se filmu dočká i jeho žena

Po Elvisovi se filmu dočká i jeho žena

14.09.2022

Letos jsme se dočkali nového biografického snímku Elvis od režiséra Baze Luhrmanna (Moulin Rouge!, Velký Gatsby), u něhož je dost možné, že za pár měsíců pobere i nějaké Oscary. Rodinu legendárního… (viac)

Emma „Hermiona“ Watson hrdinkou další fantasy?

Emma „Hermiona“ Watson hrdinkou další fantasy?

16.06.2013

Hlavní roli v nové disneyovské Popelce Kennetha Branagha odmítla. Proč? Zjevně chystá něco většího. Z dívenky s kouzelnou hůlkou nám mezitím vyrostla femme fatale, jejíž svůdnost třeba Sofia Coppola… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013