Bling Ring: Ako VIP-ky

• Česko Bling Ring: Jako VIPky (viac)

Celebrity - jsou slavné, jsou sexy, ve svých dokonalých outfitech vypadají naprosto božsky. Tenagerky Rebecca, Nicki, Chloe a Sam jsou kamarádky z lepších rodin a Hollywoodské hvězdy milují. Vesměs mají vše, na co si vzpomenou, mají ale i velkou touhu se pobavit. A bez zábran. Když k nim do školy nastoupí Marc, jehož tatínek pracuje u filmové distribuce, začne teprve ta parádní jízda. Společně vyrážejí na noční tahy do bytů Hollywoodských celebrit a to rozhodně ne pouze na exkurzi! – V kradených autech si odvážejí hory značkových kousků, ve kterých ohromují na párty. Jak dlouho si ale budou bezstarostně užívat, než spadne klec? (oficiálny text distribútora)

viperblade

Zhlédnuto v kině. V roce 2013 si odbyly svou kino premiéru dva filmy, které byly cílené na mladé publikum ("o mladých pro mladé"). Prvním z nich byl Spring Breakers, který se strašně snažil podat jakési svědectví o současné (facebookové) generaci. Bohužel k němu napsal scénář někdo, kdo tak nějak žije v jiné realitě a netrefil tak docela hřebíček na hlavičku. A pak je zde právě The Bling Ring. Dokážu si teď představit některé lidi, jak kroutí hlavami říkajíc: "Ale ty filmy jsou úplně o něčem jiném, to se nedá férově srovnat!" Nesouhlasím. Ano, odehrávají se jinde a témata jsou jiná, ale lidé za těmito filmy (Korine x Coppola) chtěli ukázat dnešní generaci jejich pohledem. A zatímco Korine na to šel, podle mého, líbivější cestou pařeb, koz a dubstepu, Sofia natočila další film, kdy cítíte tu prázdnotu, která (bohužel) vystihuje dnešní zmatenou generaci. Média, celebrity, Twitter, Facebook, neskutečná kvanta (mnohdy zbytečných) informací na ně (nás) útočí každým dnem a my jsme zmateni. Byť máme prakticky všechny znalosti, co bychom mohli potřebovat, neznáme sami sebe a tak se snažíme všemožně zapadnout. Snažíme se dělat, co je populární a správné(?) doufajíc, že se přitom najdeme. A objevujeme svět, který, speciálně v dnešní době, nemá pro mladé žádné limity či omezení a vše je… dovoleno? Takhle bych tady mohl pokračovat ještě dlouho, takže to zkusím zkrátit - Korine se mi snažil ukázat něco, co bych měl poznat, tak mi představil svůj malý svět. A ten svět měl jedinou chybu - v tomhle já nežiju a nevím o tom, že by tohle byl můj svět. Ale po skončení tohoto filmu jsem cítil, jako by Sofia natočila film o reálném světě, ve kterém opravdu žiju o lidech, které tak nějak poznávám (a teď nemyslím tu část, že se vloupávají do domů :-)). Má Sofia mi rozumí, abych parafrázoval Mozarta. 100 %. ()

castor

Sofia Coppola dělala svou hrdinku Marii Antoinettou šťastnou (dortíky, šampaňské, hazard, další a další šaty), i když doba i společnost jí nepřály. Tady dělá radost hned celé skupince z jedné povrchní generace, která trpí na přebytek růžové barvy. Coppola je znovu osobitá, to se musí nechat, ale téhle látce přeci jenom chybí to, co zdobilo třeba výtečné Ztraceno v překladu. Spontánní scény, lehce zapamatovatelné momenty, lehkost, emoce. Bling Ring ve finále nejsou tak povrchní, jak se na první pohled zdálo, nicméně na onom příslibu instantní popularity se film o čtyřech pipkách stavět nedá. Chatují, tráví hodiny na blozích, listují módními časopisy, popíjejí v luxusních barech, nudí se. A nakupují nejen v obchodech. Poměrně naivně se vydávají do honosných sídel hollywoodských hvězd a chtějí si onu hvězdnou auru na čas užít – a ideálně si odnést ty nej botičky, kabelečky nebo halenečku. A zatancovat u tyče, u které se kroutí samotná Paris Hilton. Brakování luxusních vil je samozřejmě cesta do oranžových mundúrů, přesto roli soudce nechává „stále svá“ autorka na divákovi. Možná i proto, že v hollywoodském světě vyrůstala, zřejmě ho moc nemusí a hlavně celý ten kolotoč dokonale zná. Ze všech stran. Nás uprostřed Evropy může štvát ona neúcta k majetku i pohrdání penězi, na druhou stranu oceníme solidní soundtrack, slušný vizuál i prazvláštně přitažlivou atmosféru. A sladkou Emmu Watson. Takže to máme fifty fifty. ()

Spooner

Krádež, kalba, krádež, kalba, krádež.... a takhle pořád dokola asi 70 minut. Je sice hezké, že Sofie Coppola chtěla natočit film o dnešní povrchní mladé generaci, ale paradoxně natočila také malinko povrchní film. To byl možná tvůrčí záměr, ale na ploše 90 minut to bohužel moc nefunguje. Postavy jsou správně nesympatické svině, co se starají jen o hadry a status na facebooku, ale člověk se o nich nedozví prakticky nic a vůbec se nevyvíjejí (max. jsou ještě větší svině). V momentech, kdy mohla Sofia tzv. nastavit zrcadlo a být trochu kousavá, se drží až nezvykle zpátky. I tak ovšem film docela pobaví, pár působivých scén se najde a pro fandy Emmy Watson či Taissy Farmigy z American Horror Story je to to prakticky povinnost. ()

a.kopecka

V podstatě prototyp festivalového filmu, který v běžné kinodistribuci nemá moc co dělat. Programové oddělení KVIFF by mělo plakat. ()

Davies182

Tenhle kousavý film udělal z Emmy Watson konečně bezkompromisní top sexsymbol jedenadvacátého století, a mě fascinuje, jak málo lidí si to nejspíš uvědomuje. Herecká módní policie podle Sofii Coppoly a zároveň bezkonkurenční modla pro magory, kteří potešeně sledují jepičí životy celebrit. Fetishist and proud. ()

pepo

Má to svoje momenty, ale celé to ide do stratena. Ostane z toho iba štúdia ľudskej tupoty (za čo palec hore) a diváckej trpezlivosti (a za to palec dole). Po vynikajúcich Virgin Suicides a takmer dokonalom Lost in Translation Sofia Coppola upadá. 6/10 ()

Shakers

Videl som už veľa filmových vlúpačiek a sám som niektoré v reále aj podnikol, ale toto som teda ešte nevidel. Herecké obsadenie je fajn a Emma Watson kraľuje, ale postavy sú nezaujímavé a príbeh dokáže zaujať, len na pol plynu. 50% - 2* ()

Boogeyman

Sofia Coppola umí prodat i naprostou nudu. Dlouhé záběry o hovnu, kde se někdo natřásá u počítače, zkouší si hadry, nebo prostě někam jde, nebo jede, a ono když je to ve správnou chvíli a se správnou hudbou, tak to prostě funguje. A Sofia už několikrát dokázala, že tohle umí dokonale. ()

playboxguest

Zbytečně natahované, ale určitě lepší než dost podobné (jen zbraně vystřídaly hadry) Spring Breakers. Celkem spokojenost, sice jde spíš o film, který zabaví mladší publikum a holky hlavně, než aby byl naléhavý jako třeba Třináctka, ale i tak slušnej relax, který mě častěji bavil než prudil (narozdíl od zmíněných SB). Na Coppolu ale překvapení, byla jsem zvyklá, že chce svými filmy něco sdělit, jediné, co sděluje s Bling Ring je "dej si pop corn (nebo něco ostřejšího) a buď v klidu." 60% PS: Farmiga ladies jsou sakra vydařenej klan. ()

Rosaviva

Šla jsem do toho s malým očekáváním a tušením, že to bude stejná kravina jako Spring Breakers, ale hle ono mě to docela překvapilo. O Bling Ringu jsem nikdy neslyšela, takže jsem netušila o co půjde, dá se říct, že jsem byla poměrně překvapená vývojem situace. Příjde mi trošku absurdní, že by se do všech těch domů dostali takhle snadlo, ale budiž. Docela to utíkalo a poměrně se mi to i líbilo. 4* ()

Chlupis

Přestože Bling Ring nedosahuje výpovědní tíhy spřízněných Spring Breakers či srbského Klipu, umí být Sofia Coppola pořád tvrdě aktuální. ()

HAL

Fascinující, Bay si letos natočil Pain & Gain, Sofia tohle, a obojí je přitom o tom samém, jen s tím rozdílem ala "zábavně mužský/hloubavě ženský přístup". Polodocu příběh skutečně žijících ultradementů a exploitování dokonale zdegenerovaných kultur - ať už kulturisti, nebo celebrity, obojí je bizarním peklem do kterého ty lobotomické hlavní postavy vlastně tak nějak přirozeně sedí. A obojí jako filmy dojíždí taky v podstatě na to samé, i když Pain & Gain tedy výrazně víc - ti lidé jsou prostě takoví mamrdi že se na ně nedá dívat, obzvlášť když je ty filmy do jisté míry ikonizují jako hlavní postavy příběhu. U Bling Ring to tedy platí víceméně jen o první polovině, která je kvůli tomu fakt dost těžko koukatelná, v druhé půlce už se režisérka konečně trochu víc vzchopí od nezúčastněného pozorování k aspoň tomu dokumentárnímu vsazování do souvislostí a vyprávění příběhu, takže finále je hodně fajn (chápu proč ten začátek tak udělala, ale prostě pro mě bylo dost útrpné to sledovat). 7/10 ()

Vančura

UPDATE 24.11. 2018 - I na druhé zhlédnutí po 5 letech mě to bavilo, byť je na tom filmu znát, že za tu dobu hodně zastaral (starý vzhled Facebooku, staré mobily, žádný Instagram...). Přesto ho ale stále považuji za výbornou kritiku naší současnosti, a to ze dvou stran - jak celebrit, kteří ve svých přepychových rezidencích hromadí absurdní množství věcí (sbírka bot Paris Hilton mluví za vše), tak těch dole, kteří k tomuto životnímu stylu vhlíží a jsou doslova posedlí značkami (v tomto ohledu si myslím, že je to dnes ještě horší než před těmi 5 lety, mj. kvůli zmíněnému Instagramu). Myslím, že Sofia Coppola coby dcera prominentního režiséra a slavná herečka a režisérka tento svět dobře zná, s okradenými celebritami z filmu je nejspíš stará známá (i proto ji asi nechali natáčet v jejich skutečných domech), a proto je ta nejvíc povolaná, komu věřím, když přijde s takovou kritikou. Film je podle mě navíc docela zajímavě natočený, střídá se tam hraný a částečně paradokumentární přístup, obsazení je výborné (Emma Watson nemá chybu), stejně tak soundtrack, a celkově to dost svižně odsýpá a skončí přesně tak, jak si člověk přeje, aby to skončilo. Zdejší nízké hodnocení si mimochodem vysvětluji právě tím, že většině lidem byly hlavní postavy extrémně nesympatické, a při svém hodnocení nedokázali rozlišit mezi svou averzí k postavám a mezi filmem jako takovým. Což je podle mě škoda. ()

dr.horrible

Ploché, prázdne a málo sexi. Coppola sa tak bráni čo i len naznačiť nejakú myšlienku, že popri všetkom tom skúšaní handier a tisícdolárových kabeliek, niekde stratila príbeh. Nakoniec to muselo prísť; kritika aj zdvihnutý prst, ale dopracuje sa k nim hodinovým (takpovediac) behaním po obchodoch, a vyprchá skôr, než by ste stihli povedať Gucci ()

IQ Tiqe

Určitě zajímavej příběh podle skutečný události, ale možná jen jako dokument na čtvrt hodiny. Jako film je to dost jednotvárný: Vloupačka, pařba, vloupačka, pařba, vloupačka, černý svědomí, ... ()

Tsuki

Bling Ring je nádhernou ukázkou extrémně povrchního světa. Zasazený do LA a ukazující líbivé prvky i tu odvrácenou ošklivou stránku tohoto životního stylu, má tento film určitě lecco nabídnout. Táhne to samozřejmě Emma Watson (sama se přiznám, že nebýt ní, tak bych na tenhle film do kina snad ani nešla). Je fajn, že od dob Harryho Pottera se stále víc jako herečka vyvíjí a dokáže zvládnout i podobné negativnější role. Zaujal mě ale i Israel Broussard, jehož postava se jako jediná ukázala na konci být vnitřně čistá a osobnostně méně překroucená než ty ostatní. Film jako celek nutí k zamyšlení hlavně proto, že je natočený podle skutečných událostí. Z toho důvodu mě napadlo i to, jestli je vážně pravda, že si bohatší lidé v Kalifornii tak málo zabezpečují své domy, když je tak jednoduché se do nich vloupat... LA musí být vážně úplně jiný svět. ~(3,3)~ ()

Jordan

sú filmy, ktoré sú vyslovene mužské (séria fast and furious...), ženské (sex v meste...) a potom sú tu filmy sofie coppoly, ktoré sú mužské, ak sa na to pozeráte z jednej perspektívy (kopa krásnych mladých šušuliek, sporo odetých, v slow motion tancujúcich, prezliekajúcich sa, pózujcich, maznajúcich sa...) a zároveň ženské, ak sa na to pozeráte z tej opačnej perspektívy (rieši sa tam móda, handry...); zároveň sa v celej jej filmografii prepletajú 2 hlavné témy, ktoré sú buď prítomné obe naraz (Virgin Suicides) alebo buď dominuje jedna (Lost in Translation, Somewhere) alebo druhá (Maria Antoinetta, Bling Ring); zo začiatku mi to prišlo, ako Hollywoodska verzia srbského KLIPu (mladé, nevybúrené a po zábave bažiace tínedžerky, neustále sa fotiace na mobily), no, samozrejme, tematicky a ideovo sa to veľmi skoro rozchádza a ide svojim vlastným smerom; po predošlom geniálnom SOMEWHERE nemôže byť Bling Ring za 5 *, aj keď je to veľmi dobrý film, hoci odstup, ktorý režisérka vytvorila medzi sebou a svojimi hrdinami môže na niekoho, kto nenazerá na svet s podobne veľkou dávkou cynizmu, irónie a sarkazmu, pôsobiť ako chlad a pre niekoho, kto si voľká v štýlovej a formálnej čistote môže pôsobiť tiež rušivo spôsob rozprávania, ktorý eklekticizmus a nerovnomerné a zdanlivo nahodilé inkorporovanie všetkých možných médií používa zámerne, konceptuálne a v kontexte celého filmu, v kotexte toho, o čom to celé je, čím vytvára dosť dobrý "bordel", podobný tomu, aký majú dotyční v šatníkoch a hlavách... ()

Dzeyna

Pobaví! Rozhodně je to hodně naivní a sebestředné. Ovšem herecké obsazení je hvězdné. Chlapi se stoprocentně mají na co koukat po celou dobu snímku. Já bych to zařadila do kategorie komedie, jelikož mi to přišlo až tak absurdní, že to bylo vtipné. ()

Po Elvisovi se filmu dočká i jeho žena

Po Elvisovi se filmu dočká i jeho žena

14.09.2022

Letos jsme se dočkali nového biografického snímku Elvis od režiséra Baze Luhrmanna (Moulin Rouge!, Velký Gatsby), u něhož je dost možné, že za pár měsíců pobere i nějaké Oscary. Rodinu legendárního… (viac)

Emma „Hermiona“ Watson hrdinkou další fantasy?

Emma „Hermiona“ Watson hrdinkou další fantasy?

16.06.2013

Hlavní roli v nové disneyovské Popelce Kennetha Branagha odmítla. Proč? Zjevně chystá něco většího. Z dívenky s kouzelnou hůlkou nám mezitím vyrostla femme fatale, jejíž svůdnost třeba Sofia Coppola… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013