Bling Ring: Ako VIP-ky

• Česko Bling Ring: Jako VIPky (viac)

Celebrity - jsou slavné, jsou sexy, ve svých dokonalých outfitech vypadají naprosto božsky. Tenagerky Rebecca, Nicki, Chloe a Sam jsou kamarádky z lepších rodin a Hollywoodské hvězdy milují. Vesměs mají vše, na co si vzpomenou, mají ale i velkou touhu se pobavit. A bez zábran. Když k nim do školy nastoupí Marc, jehož tatínek pracuje u filmové distribuce, začne teprve ta parádní jízda. Společně vyrážejí na noční tahy do bytů Hollywoodských celebrit a to rozhodně ne pouze na exkurzi! – V kradených autech si odvážejí hory značkových kousků, ve kterých ohromují na párty. Jak dlouho si ale budou bezstarostně užívat, než spadne klec? (oficiálny text distribútora)

Rover

Plytký a vyprázděný film zajímavým způsobem ilustruje život amerických teenagerů, který je stejně prázdný. Sofia Coppola dosáhla mistrovství v odosobněné filmařině, které se věnuje od Marie Antionette. Já ji na tenhle styl letím jak vosa na med a patřičně si ho užívám. Drobné výtky mám pouze k přílišnému opakování identických záběrů, i když snad rozumím důvodům, proč se ve filmu objevují. Co mě však, jako ostatně u Coppoly vždycky, přesvědčilo o vysokém hodnocení, je hudba. Skvěle vybrané popové a elektro tracky přesně ilustrují a doplňují prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Hudba hraje "na plný pecky" a strhává na sebe hodně pozornosti. Vyloženě mě potěšil track Freeze od Klause Schulzeho (složen pro film Angst a použit už pro Mannova Mannhuntera), který podbarvoval jednu z mála melancholických scén filmu. EDIT: Koukám, jak tu všichni žehrají, že je snímek bez emocí, vývoje postav a že je nudný. Ale přece - vždyť o to tu jde! ()

HAL

Fascinující, Bay si letos natočil Pain & Gain, Sofia tohle, a obojí je přitom o tom samém, jen s tím rozdílem ala "zábavně mužský/hloubavě ženský přístup". Polodocu příběh skutečně žijících ultradementů a exploitování dokonale zdegenerovaných kultur - ať už kulturisti, nebo celebrity, obojí je bizarním peklem do kterého ty lobotomické hlavní postavy vlastně tak nějak přirozeně sedí. A obojí jako filmy dojíždí taky v podstatě na to samé, i když Pain & Gain tedy výrazně víc - ti lidé jsou prostě takoví mamrdi že se na ně nedá dívat, obzvlášť když je ty filmy do jisté míry ikonizují jako hlavní postavy příběhu. U Bling Ring to tedy platí víceméně jen o první polovině, která je kvůli tomu fakt dost těžko koukatelná, v druhé půlce už se režisérka konečně trochu víc vzchopí od nezúčastněného pozorování k aspoň tomu dokumentárnímu vsazování do souvislostí a vyprávění příběhu, takže finále je hodně fajn (chápu proč ten začátek tak udělala, ale prostě pro mě bylo dost útrpné to sledovat). 7/10 ()

hous.enka

Tak povrchní film jsem dlouho neviděla. Neomámí mě honosné vily, šaty od Diora, boty od Laboutina ani taška LV. Nenadchly mě herecké výkony (kromě Emmy Watson a Taissy Farmigy jsem jednotlivé postavy nedokázala ani odlišit - natolik byly všechny stejné: hráli stejně stejné role), nezaujala mě hudba a to, co mělo vypadat jako sonda do života americké mládeže, která se po večerech nudí, a tak podniká dobrodružné výpravy za luxusem (což jí velmi snadno prochází), tak to mě nechávalo chladnou. Proč aspoň někdo neumřel, když si hráli se zbraní? Proč se nikdo nepředávkoval, když se pořád sjížděli (nejrůznějším) fetem? Proč proboha aspoň někdo nepronesl nějakou moudrou myšlenku... NE, NE, NE. Moje filmová cesta nevede přes (sofia)coppolovsky pojaté domy na Hollywood Hills. ()

Dudek

Sofia Coppola natočila řemeslně zdařilý snímek, který ovšem překvapí publikum svou nediváckostí. Hlavním důvodem je výrazná odcizenost, se kterou je podáván, a která je značně kontrastní k dění na plátně. Již od začátku je jasná bezvýchodnost situace, do které se postavy dostanou, a po celou dobu je značně dávkováno cosi, co by se mohlo nazvat ‚neuspokojení‘. Zatímco v příběhové rovině sledujeme partu mladistvých, kteří žijí – alespoň v dané momenty – své vysněné životy, rovina řemeslná nám podává neustále se opakující smyčku téhož děje v jiném balení a výrazně bezeemotizovanou podívanou, o které víme, že může skončit jen jediným způsobem. Problematickým však shledávám scénář, který se nesnaží proniknout do hloubky tématu a svým způsobem vlastně nenabízí vůbec nic navíc než novinový článek, ze kterého vychází. ()

erased

Trailer sliboval spíš teen komedii pod vedením vynikající režie, jenže Sofia Cappola se vydala jinudy. Ústřední pětice dětí je zatraceně kůl'n'seksy a klubová hudba jim hraje do noty, ale stylem Bling Ring připomíná spíš skoro dokumentárně laděný festivalový film pro úzké publikum, kterým není ta cílená povrchní Californská mládež, jako spíš my nerdi, kteří se takovému životnímu stylu smějeme a zároveň jim ho tak trochu závidíme. Výsledek pak není ani ryba ani rak protože mu chybí náboj svižného teen filmu, který by pomohl se přenést přes ty účelově plytké postavy (kromě překvapivě uvědomělého Marca), přesto je tak nějak sympatickej a já si svoje skřípání zuby vlastně užíval. P.S. Výbornému soundtracku chybí snad jen toto. ()

• Pro Sofii Coppolu jsou typické krátké scénáře. Scénář k tomu filmu měl pouze 80 stránek. (Weasley)
  • Natáčení začalo 19. března 2012, skončilo pak okolo 28. dubna 2012 v Los Angeles v Kalifornii. (Weasley)
  • Premiéra snímku se konala na filmovém festivalu ve francouzském Cannes. (Weasley)

Po Elvisovi se filmu dočká i jeho žena

Po Elvisovi se filmu dočká i jeho žena

14.09.2022

Letos jsme se dočkali nového biografického snímku Elvis od režiséra Baze Luhrmanna (Moulin Rouge!, Velký Gatsby), u něhož je dost možné, že za pár měsíců pobere i nějaké Oscary. Rodinu legendárního… (viac)

Emma „Hermiona“ Watson hrdinkou další fantasy?

Emma „Hermiona“ Watson hrdinkou další fantasy?

16.06.2013

Hlavní roli v nové disneyovské Popelce Kennetha Branagha odmítla. Proč? Zjevně chystá něco většího. Z dívenky s kouzelnou hůlkou nám mezitím vyrostla femme fatale, jejíž svůdnost třeba Sofia Coppola… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013