Keď mala Hotaru 10 rokov, stratila sa v lese, v ktorom podľa legiend žijú démoni. Hotaru na takéto veci neverí až dovtedy, kým jedného z nich nestretne a nevytvorí si s ním silné puto. Od tej doby les navštevuje každé letné prázdniny, pretože sa na neho veľmi teší. Má to však jeden háčik – keď sa démona človek dotkne, navždy zmizne z povrchu zemského. To vytvára problémy, pretože Hotaru má stále väčšiu a väčšiu chuť dotknúť sa ho. (TomX2)

Mkqp

Asi po třech letech si to pouštím znovu, a i když momentálně neslzím, tak se opět nad tímto něžným snímkem rozplývám. Jednoduše, citlivě a s grácií vytvořené anime. Ačkoliv je Hotarubi no mori e film krátký, dokáže dostatečně zaujmout a nepůsobí neosobně jako spousta mnohem delších. Určitěl si jej v budoucnu plánuji pustit znovu. Občas je v jednoduchosti síla. Zde to platí dvojnásob. ()

yenn

Dívka, o níž se mnoho nedozvíme, si během letních prázdnin u strýčka najde v lese prázdninovou lásku, strašidlo (jókai), jež má podobu člověka a také se diváku nepřiblíží. Každý rok se scházejí, procházejí se lesem a jednou zavítají na slavnosti strašidel, které vypadají stejně jako ty lidské. A pak se stane něco, co by mělo být dojemné. Motiv jókai je tu tedy téměř zbytečný a romance se jím jen snaží zakrýt svou tuctovost. Navíc tak činí po dobu dvojnásobně dlouhou, než by bylo vhodné. 3/10 ()

kareen

Magické...a tím nemyslím jen křehké pouto mezi Hotaru a Ginem, ale i samotný les, který je krásnou animací doveden málem k dokonalosti, tak živoucí, že jsem téměř cítila každý lísteček na stromech, každý závan větru. A i když tento citlivý snímek musel skončit, tak jak skončil, můj smutek má takovou poetickou příchuť. ()

Devadesát Dva

Je to obstojný kraťas, velmi, velmi minimalistický, přesně dávkovaný... ale popravdě, už někdy přestávám mít chuť přistupovat na tu nekonečnou hru na city. A za těch posledních pár let, co jsem podobných filmů viděl, mě tenhle nakonec až tolik nevzal. Možná je to jednoduše mým rozpoložením - tím, v jakém stavu se sami nacházíte, při sledování. A že pokud bych tohle viděl ve správný den, několik let zpátky, nebo několik let později, možná by mě to střelilo a zamiloval bych si to. Ale taky už něco, okolo čeho jsem kroužil dlouho a chtěl jsem to vidět. ()

pytlik...

Dlouho jsem se bál, že příběh skončí špatně (tj. banálně), ale závěr mě příjemně překvapil... Je dobré, že jsou Japonci v těch anime tak zdvořilí a neustále opakují stejné fráze, člověk se naučí základy slušné japonštiny vč. správného přízvuku (např. aligatóóó = děkuji). Animace je na standardně velmi vysoké úrovni, vyzdvihl bych zejména realisticky znázorněný úder klackem do hlavy z pohledu bitého, při kterém má člověk pocit, že se mu seknul počítač. ()

• Snímek je adaptací stejnojmenné mangy od Yuki Midorikawy. (Hromino)
  • Lesní svatyně zobrazená v anime i v původním manze doopravdy existuje. Jmenuje se Kamishikimi Kumanoimasu Shrine a leží v prefektuře Kumamoto na ostrově Kjúšú. (Jirka_Šč)
  • Jedná se o druhé dílo autorky předlohy, které režisér Takahiro Ōmori adaptoval. Prvním byl seriál Natsume yūjinchō (od r. 2008). (Hromino)