Magnesia Litera 2012

(relácia)
všetky plagáty
Publicistický
Česko, 2012, 2 min

Anna Geislerová představuje autory a díla nominované na cenu Magnesia Litera. (oficiálny text distribútora)

igi B.

Jo (citlivě cituji z finišové kulturní vložky!) - "MAGNÉZIA LITERLULA", jóóó... %-o . . . A kdo nečte není Čech! Kiš piš piss...!!! . . . Nu, po všech těch zrychlených dvouminut/off/kách jak šlo předčasí oddrmolených odduševnělou Ankou tu máme (opět cituji) "dynamické" celovečerní finále, napadené náhle jakousi epidemií čudláctví - a to jsme se zase velice polekali a nasmáli. Leč na léčbu tu máme naštěstí naši >drahou veřejnosrádní< a taky umíme číst, že, i když čistě stran těch kníg i po více jak dvou desetiletích svobodného zduřeného literatuření (viz. P.P.P.S.) zdá se býti lépe navštěvovat antikvariáty, už i pro tu typografickou, výtvarnou vůbec, materiálovou a zhusta i knihařskou úpravu knižní materie, jelikož na valnou část dnešní produkce se čistě z hlediska estetického nedá moc koukat. Naštěstí na Anku se hledět furt ještě dá, Anka je pořád šumná, krom smyslu pro přehrávání má jistě i bystrý počtěváček, jen to kazí to její drmolení a kdyby trošku zpomalila výtok slůvek, možná by bylo i míň těch brebtíků, že... A pak teda děs a běs - občasný nájezd kamery do hlediště, protože co si budem namlouvat, ač byla ta jáma trošku prořídlá, k vidění tam bylo přes všechnu tu načančanost chudobných (sic!) "literátů" i pár pěkných lidských hnusů z parazitní kleptokracie a pobliticko-společenské žumpy. Super, ještě že to ta minerálka všechno hravě spláchne... Jinak na to... A tak dál... °-| . . . Takže igitátor musí uznat, že oproti obdobně >nosné< filmařské lvové srajdě zde je to doslova oslava oslova intelechtuálního onanýrování, zvláště pak při uvědomení si toho propojení erárně parazitující >vyšší kultůry< a zločineckých struktur, ovládajích tušašskou stádní společnost. Tak konečně chápeme, kam mizí prostředky ministzvěrstva pisskultůry (díky soudruzi), zdravíme i ty >elity< a knižnímu světu osvětu a zdar! - - - P.S. A za koho teda teď kope ten Cibulák Erik? A jak dlouho ještě bude Daška vařit z Vaška?? A smrdí čudlárně z huby i po vykloktání Magnézií??? - - - P.P.S. A hej paně Ajvaze, dvakrát opakovaný fftip už není vtipem! Zbyla jen kysel(kov)á pachuť z toho vašeho pochlapení - nebo to bylo domluvené coby náprava dle metody s pyjárovým oddělením dotyčného (pod)vodného byznysu? - - - P.P.P.S. Poznámka nakonec... Signifikantní ke všemu tomu oborovému fňukání je článek v dnešních (4.4.) Lidových novinách s titulkem "KNIH VYCHÁZÍ JAKO NIKDY"! Ejhle "krize", ejhle "dépéháčko", ejhle "úbytek čtenářů"! Více na straně 8, počtěte si! . . . Ale kasta mohutně uplácená erárem a i jinak živená všelijakými granty, dotacemi, daňovými šmé a praním pofiderních peněz bude stejně pořád fňukat, že... - - - - - (Sledováno občasně nahodile až po pupencové finále ze studijních důvodů na >epizdemickém prostoru< , hodnocení magneticky šťastné 13., komentář zde s úšklebkem jako druhý - 4.4.2012) ()

*Elfík*

Není nač nadávat. Aňa se sice přeřekla několikrát, ale za to ji nikdo odsuzovat nemůže a ani nesmí. Vtipné ,,vjezdy, přejezdy'' či jak to mám nazvat byly opravdu vtipné a jen si někdo zkuste režírovat TV pořad, kde v hlavní roli jsou jen a jen knížky. A ano, uznávám, že hlediště bylo jak po epidemii (uhodněte jaké) a ti co tam zbyli, byli politici či zasloužilí literáti a mladé tváře zajímající se o literaturu trochu chyběly. Ale co se dá dělat, sice bych ten čtecí koutek na ulici uvítala i ten knihomat není vůbec špatný nápad, pokuste se toto vysvětlovat dnešním dětem, mládeži (inu...), kteří znají jen názvy her, natož pak aby znali název knihy. Vy prolhané děti, až zjistíte, že povinnou četbu prostě číst musíte (dobře, ono se to dá taky dobře ošulit, ale to musíte buď geniální a vše si zapamatovat nebo mít výbornou fotogenickou paměť nebo mít jen obrovskou dávku štěstí). To mi připomíná, že si musím odskočit dočíst Větrnou hůrku a otevřít toho slavného Egypťana. Mějte se tu pěkně, vy, co nechápete, že člověk je unavený velkou část života a proto musí chodit brzy spát a to s ratolestmi jde trochu hůře a také tedy vy, co ještě jste v obraze a nevadí vám číst úplně cokoliv, pokud to má alespoň vazbu, která se dá držet v ruce a nerozpadne se po otočení první stránky. Tím nechci urazit vaše oblíbené knihy, které jsou v jistém stupni rozkladu, protože je berete jednoduše všude sebou. Ale už jsem se do toho moc zapletla a budu jen ráda za investování pár milionů Magnesií na ctihodné stavby. Už se na vás také přenesla ta zlá epidemie? (Ano, počkat, aby to bylo úplné, komentář se smutným výrazem ve tváři třetí). Cha - 4.4. a ten další rok! ()

Paity

Ocenění literárních děl, respektive autorů asi nebude pro většinu nic důležitého. Přesto oceňuji, že takové záležitosti i v dnešní době dokáže někdo ocenit. ()