Marguerite a Julien

• Česko Marguerite a Julien (viac)

Moderná rozprávka o túžbe, vášni, nádeji, láske a smrti. Nadčasový príbeh za hranicami bežnej morálky a povrchného delenia na dobro a zlo. Julien a Marguerite de Ravalet, syn a dcéra lorda z Tourlaville, sa nežne milujú už od detstva. Ale ako rastú a dospievajú, ich náklonnosť sa stáča smerom k nenásytnej vášni. Spoločnosť, pobúrená ich aférou, donúti dvojicu, neschopnú ovládať svoje city, k úteku. (Film Europe)

kaylin

Celkem zajímavý příběh, u kterého mi prostě nesedělo historické zpracování, i když předpokládám, že je podle předlohy, a celkově snaha o uměleckost, která už mi přijde u mnohých filmů opravdu jen samoúčelná. Pomalé, zdlouhavé záběry, které se snaží něco říct, ale ve skutečnosti k tomu mají docela daleko. ()

SaraSoldier

Na filme mimoriadne oceňujem, že sa nikam neponáhľa a ani nepotrebuje obsahovať rôzne prvky typické pre dnešných tvorcov. Téma tiež nie je práve najbežnejšia a tým, že je to francúzsky film; čiže i herci sú Francúzi a nie amíci ako zažívame takmer vo všetkých filmoch, ktoré nás dnes pohlcujú, je toto dielo ešte sviežejšie. Ďalšie plus je vo vyvrcholení. Ani tu tvorcovia nepodľahli klasickému klišé o šťastných koncoch. Skvelý počin naozaj. 95%. ()

tidwell

Postmoderní vyprávěnka s nezakrývanou stylizovaností, sentimentalitou, s patosem romantických příběhů se všemi tradičními kýčovitými motivy, která však v citlivé režii V. Donzelli neztratila syrovost emocí a sílu (sic trochu neobvyklé) lásky. Od začátku jsem si vyprávění ve vyprávění užíval, vždyť se nám nijak nezakrývá (docela vtipné) vykrádání motivů i různé filmové aluze (Bonnie a Clyde např.) a pointa celého příběhu je skvělá. Prostě jen originální film s dobrým příběhem, a to není málo. Nebýt rušivého věkového rozdílu mezi hlavními představiteli... ()

angel74

Francouzský snímek Marguerite a Julien vypráví tragický příběh o zakázané incestní lásce mezi sestrou a bratrem. S námětem v zásadě nemám žádný problém, jen mě mrzí, že celé pojetí (včetně hereckých výkonů) působí trochu chladným dojmem. Tento film zkrátka výraznější emoci divákům nepředá. (60%) ()

Pevek2

Pres negativni ohlasy je to suverenni prevypraveni romanticke legendy, ktere ma styl, atmosfert a u ktereho se tematizuje samotne vypraveni. Staci par zaberu ze zacatku a jste uvnitr cele te zvlastni historie, ktera pripomene napriklad pasaze z Mannova Vyvoleneho. Pro me rozhodne to lepsi z hlavni souteze v Cannes 2015. ()