Those People

Charlie (Jonathan Gordon), mladý študent umenia z New Yorku, je prenasledovaný. Jeho najlepší priateľ Sebastian (Jason Ralph) ho žiada, aby sa presťahoval. Charlie má dlhodobý jednostranný romantický pocit voči Sebastianovi. V noci so Sebastianom a širšou skupinou priateľov sa Charlie stretne a flirtuje s libanonským bar-klaviristom Timom (Haaz Sleiman). Ako sa bude vyvíjať tento príbeh lásky? A ako skončí Charlie a Sebastian? (Emanuela)

jiri.twist

Na filmu si cením především to, že se téměř zcela věnuje problematice gay komunity, kterou ani nehaní, ani nepitvoří vykroucenými tetkami, a za to rozhodně bodík nahoru. A navíc, není to snímek, který by patřil obrazně do filmového odpadkového koše. dodatek: film jsem zhlédl a recenzi napsal v době, kdy byl film nepřeložený, nyní jsou již k dispozici skvělé titulky od Matt Bianco ... 7777 ()

bllm

Trochu jiní Sebastian a Charles, tentokrát skoro o sto let později, s různě spřeházenými rysy postav. Myslím, že to není podobnost náhodná. Nebylo to španté, trochu nedotažené, předvídatelné, občas byly postavy trochu moc teatrální, ale to byl asi záměr. Ocenila bych trochu větší vhled do pstavy Sebastiana. Charlie se chvílema dost divně kření. Hudba krásná, ikdyž se jakoby hodí víc k tomu příběhu z konce 20. let. Ušmudlaný 4*. ()

Stanislaus

"Real men say goodbye." Charlie a Sebastian mají na jednu stranu ryzí a léty zušlechtěný, na druhé straně však nezdravě toxický vztah, jenž je oba ničí a drží pospolu zároveň. Those People je snímek o přátelství, hledání lásky a vztazích celkově, který má silné i slabé momenty. Z hereckého hlediska jde o vcelku dobře zvládnutý film, byť se chvílemi některé postavy chovaly až příliš teatrálně a vyhroceně. Scéna Sebastiana s otcem mi přišla asi nejsilnější. Ve výsledku lepší tři hvězdičky! ()

• Joey Kuhn opísal film ako inšpirovaný vlastnou skúsenosťou zamilovanou do jeho najlepšieho kamaráta na vysokej škole, ako aj fascinujúcim príbehom syna Bernieho Madoffa Marka, ktorý spáchal samovraždu dva roky po zatknutí jeho otca. (Emanuela)