13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 264 h 5 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvorcovia:

Martin Komárek

Réžia:

Yvonne Vavrová, Petr Slavík, Simona Oktábcová, Zuzana Burešová, Zdeněk Tyc, Václav Žmolík (viac)

Scenár:

Jan Mudra, Milan Fridrich, Jindra Horská, Jana Ciglerová, Tereza Brdečková (viac)

Zuzana Burešová, Jana Klusáková, Petr Šmolka, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Jiří Blažek, Patricie Strouhalová, Jan Železný, Jeroným Klimeš, Ivo Pavlík, Robert Reichel, Přemysl Rabas (viac)

Recenzie používateľa Cacorka_eliz k tomuto seriálu (15)

13. komnata Zory Ully Keslerové (2017) (S13E25)

Opravdu solidní dokument s velkou dámou evropského filmu. Uznávám, že to nebyla nikdy velká dramatická herečka, ale její kariéra je pozoruhodná i vzhledem ke všem žánrům a rolím, které ztvárnila. V Itálii se mnohé z těchto filmů staly kultovními, a ty, které tady vůbec neznáme se dodnes reprízují a mají zastoupení i na žánrových festivalech. Hapka jí sice dost ublížil, ale i díky její lásce a půbavu určitě zkomponoval spoustu krásných melodií. ()

13. komnata Jána Jackuliaka (2021) (S17E04)

Hezká životní bilance a skutečná osobnost J. Jackuliaka. Hezké záběry Bratislavy, super ukázky a jednoznačná výpověď. ()

13. komnata Lubomíra Brabce (2021) (S17E07)

Osobost pana Brabce je větší, než celý tento umaštěný dokument, který vypadá stejně špatně, jako Toulavá kamera, či Gejzíry apod. Místy to až vypadalo, jako by byl střih jen náhodný, nebo jako by se jednalo o tzv. hrubý střih. ()

13. komnata Radima Uzla (2021) (S17E08)

V době, kdy máme kovidu plné zuby, přidělává nám ČT s kovidem další starosti v podobě sebestředného Uzla. Teď bude jistě další série komnat o přeživších kovidu včetně Kopty a Čtvrtníčka? Ach Bože... Dokumentaristicky jinak celkem průbměrné dílko, alespoň to trochu vypadá jako dokument, narozdíl od jiných dílů. ()

13. komnata Miroslava Šimůnka (2021) (S17E09)

Je divné, že se herec tolika věcí bál: říct matce o tom, že celé noci nespí. Přiznat se blízkému kamarádovi, že má extrémní problémy s nespavostí a je závislý na lécích. Pak se bál léčebny samotné, pak se bál zase jít zpět do normálního života. O tom je taky tenhle dokument. O tom, jak se Mirek Šimůnek všeho bál. V mediálním prostředí i v těch brakových seriálech vždy působil tak nebojácně a v tomhle portrétu je vykreslen úplně jinak, než by mě mohlo napadnout. Věřím, že je to výpověď pravdivá, nicméně jsem i ráda, že Boudová trochu vyvažovala někdy až moc laskavé výpovědi jeho blízkých. Když jsou inteligentní lidi před kamerou i za kamerou, krásné prostředí i působivá hudba, musí vzniknout dobrý dokument... to se nedá svítit. ()

13. komnata Jiřího Adamce (2021) (S17E11)

Kameraman byl opilý, nebo co? Vždyť to pořád padalo doleva, nebo doprava, to neměli na stativu vodováhu? Teda, měli vůbec stativ? Čekala jsem mnohem víc, Adamec by si to zasloužil. ()

13. komnata Ronyho Martona (2021) (S17E12)

Docela slušná komnata, která se odvážila portrétovat méně známého člověka a cílila na životní osud a ne jen na "popularitu" osobností typu Kuklová a Svěcený... Hastrmane tatrmane nikdo z mých přátel nezná, ani já jsem o této písni nevěděla, nicméně to vůbec není důležité. Mistr Ronny je zajímavý i bez dávné "hudebnní" kariéry a po filamřské stránce je také velmi dobře zpracovaný. Nadprůměrná komnata. ()

13. komnata Hany Robinson (2021) (S18E13)

Krásná a talentovaná osobnost. Škoda, že dokument o ní byl spíše průměrný. ()

13. komnata Simony Votyové (2022) (S18E30) odpad!

Absolutně nezajímavá osobnost s příběhem, který vůbec nepotřebuje takovouhle reportáž s rozpočtem čtvrt milionu korun. ()

13. komnata Sáry Struhařové (2022) (S19E03)

Krásná žena, ale tento pořad jí ždímal, jak mohl, ale o ničem vlastně nevypovídal. Nafouknutá reportáž bez ladu a skladu. ()

13. komnata Aleše Cibulky (2022) (S19E05)

Z letošních komnat zatím jediná, nebo jedna z mála, která alespoň o něčem vypráví a je dokumentaristicky alespoň trochu slušně zpracovaná. Obecně ty středeční komnaty jsou ovšem odpady. ()

13. komnata Marcely Králové (2022) (S19E06)

Nezajímavá osobnost, nezajímavé zpracování, celé to vypadá jako amatérská reportáž, i vedení rozhovorů už není od Burešové, co bývalo.... S úcty k účinkujícím dávám alespoň jednu hvězdu a přeji hodně zdraví. Je mi ale trochu líto, že se s tímto svým trápením musí vystavovat v televizi. ()