13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 264 h 5 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvorcovia:

Martin Komárek

Réžia:

Yvonne Vavrová, Petr Slavík, Simona Oktábcová, Zuzana Burešová, Zdeněk Tyc, Václav Žmolík (viac)

Scenár:

Jan Mudra, Milan Fridrich, Jindra Horská, Jana Ciglerová, Tereza Brdečková (viac)

Zuzana Burešová, Jana Klusáková, Petr Šmolka, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Jiří Blažek, Patricie Strouhalová, Jan Železný, Jeroným Klimeš, Ivo Pavlík, Robert Reichel, Přemysl Rabas (viac)

Recenzie používateľa Benigni k tomuto seriálu (31)

13. komnata Zory Ully Keslerové (2017) (S13E25)

Zajímavé, vkusné a inteligentní. Mnohem kultivovanější, než jiné komnaty - překvapilo. ()

13. komnata Petra Jančaříka (2017) (S14E04)

Povedený díl se sympatickou osobností a kvalitní kamerou, což u tohoto pořadu nebývá časté. Díl plný tajemství. ()

13. komnata Milana Schelingera (2017) (S14E06)

Zdánlivě nezajímavý a nenápadný člověk s mimořádným příběhem a posláním. Je to opravdu stigma. ()

13. komnata Zdeňky Pohlreichové (2017) (S14E08)

Nemohu posoudit práci dokumentaristů, asi to není jednoduché někoho takhle "portrétovat", ale sofistikované vyprávění mě vždy nutí dát plný počet hvězd, i když by se dal dokument podle mě natočit i mnohem atraktivněji. Škoda, že "jen" televize. Citlivé zpracování s atraktivními lidmi. ()

13. komnata Tonyho Linharta (2017) (S14E10)

Absolutně nezajímavý příběh a osobnost, která tento cyklus stahuje na dno televizního zoufalství. Dávám hvězdu za Martinu Vrbovou, protože režie byla velmi slabá. ()

13. komnata Bohuše Matuše (2018) (S14E14)

Ach, kdyby byly tak záživné a profesionální všechny komnaty. Vysoká laťka do roku 2018! ()

13. komnata Jana Kuželky (2018) (S14E20)

Těší mě, že pořad 13. komnata portrétuje zajímavé osobnosti, i když to nemusí být vyloženě slavné hvězdy. Pan Kuželka je velmi známý, alespoň jeho tvář a teď už známe i jeho jméno, život, hereckou tvorbu a zkušenosti. Ve druhé třetině dokumentu se mi úplně zatajil dech. Silné vzpomínky, dechberoucí situace, fotografie s hudbou působící až děsivě. A pak už jsem se od obrazovky netrhla. Jsem ráda, že to byl spíše portrét, než klasická trapná komnata a režiséři mají možnost jít trochu více do hloubky a nejsou tam jen hloupé kecy nějakých psychologů a doktorů. ()

13. komnata Ivana Vyskočila (2018) (S14E23)

Tentokrát mně ani nevadil ten psychologický rozbor, asi to tvůrci vážně dělat musí a doufám, že to jednoho dne skončí, nicméně díky za to, že tam nebyla Anife, ani žádné skandály s manželkami a milenkami! ()

13. komnata Mojmíra Maděriče (2018) (S15E07) odpad!

Něco strašného, kamera, Maděrič, Olmer a Chytrová totálně špatné a vyhaslé. Divím se ČT, že to odvysílala... ()

13. komnata Zdeňka Maryšky (2018) (S15E10)

Kdyby tam nebyl Maryška a pár zajímavých osobností, myslím si, že by mě dokumentaristická práce tvůrců ničím nezaujala. Proč řekl Heřmánek jen pár vět? Absolutně nevytěžené! Reif už je asi taky unavený. ()

13. komnata Josefa Cardy (2018) (S15E13)

No, na to že to točil Olmer, tak to ještě celkem ujde. Chápu, že už se mu nechce nic vymýšlet. Bylo tam pár kýčů (černobílá cesta autem apod.), nevhodná kompozice a ošklivé prostředí za tím doktorem a vůbec všechny rozhovory z ruky, které vypadaly jako z mobilu. Obsahově celkem pohromadě, formálně téměř amatérské. 30% ()

13. komnata Petra Baťka (2019) (S15E18)

Jsem vždycky mile překvapena, když vidím komnatu P. Ulricha. Je v ní cítit něco víc, než jen to co mají ostatní díly tohoto pořadu (soulad citů a informací). A taky je vidět, že je řemeslně mnohem dál, než někteří jeho kolegové. Je to asi tou poctivostí. Byť není Petr Batěk úplně známý a megaúspěšný herec, dokázali o něm tvůrci udělat portrét, za který by se vůbec nemuseli stydět i v jiných formátech (Gen, Neobyčejné životy). Chválím to i proto, že jsem měla pocit jisté odlišnosti v kamerovém pojetí, střihu apod. ()

13. komnata Kateřiny Kněžíkové (2019) (S16E05)

Největší problém vidím v režii, v kameře, ve střihu. Ani ty hudební ukázky nebyly poutavé, s ohledem, jak je poutavá Kněžíková. Měla smůlu, že vyfasovala tak mizerného tvůrce, který to odflákl. Z kamery se mi zvedal žaludek, vypadalo to, jako by kameraman chodil po mole na řece. Viděla jsem Knežíkové koncert naživo a určitě jednou zajdu i na operu. Svou krásou boří operní standard, svým talentem se blíží ke Kožené, Urbanové, Peckové! Důležitější, že už je zdravá a né jakou má komnatu. Václav Žmolík měl příliš připravené otázky a Kněžíková nevyprávěla spontánně. ()

13. komnata Ondřeje Kepky (2019) (S16E06)

Ondřej Kepka je pro mne synonymem moudrosti, laskavosti. Byť možná není jako režisér geniálním talentem, jako prezident herecké asociace, i jako moderátor je velmi zdatný a umí kolem sebe vytvořit příjemnou atmosféru. Na téhle komnatě se mi líbilo, že jsem ho poznala jinak A možná mnohem pravdivěji, než jak se o něm psalo v souvislosti s matkou apod.. Hezké byly autentické archivy, nápaditý režijní koncept s fotografováním a fotografiemi, a také výlet na kánoi. Konečně zase po dlouhé době komnata, která (na rozdíl třeba od Kněžíkové) nepostrádá řemeslnou kvalitu, nápaditost a harmonii. Škoda, že už tam nemohla vystoupit Gábi a Jaroslav. Pro úplnou spokojenost mi tam chybělo více Jiřího Stracha, nechápu, proč by to nemohlo být třeba o jeho povídání prodloužené o pár minut. Nebo třeba vyměněné za téma kamarádů, které mohlo být klidně kratší. ()

13. komnata Mahuleny Bočanové (2019) (S16E10)

Režisérsky a kameramansky dost nemoderní, publicistické a kýčovité. Ne vždy je ale nutné mít zrovna estetický a hudební vkus, když máte tak dobrý příběh a osobnost, která je nejen krásná a talentovaná, ale i duchapřítomná a citlivá. Lepší průměr, co se komnat týče - až na to zpracování. ()

13. komnata Jaroslava Svěceného (2021) (S17E01)

Opět taková banální televizní publicistika. Je vidět, že 13. komnata dýchá z posledního, jako by byla také na ventilátoru. Ve finále to byly jen Svěceného historky, byť nechci jeho příběh a bolest nějak zlehčovat. Po kovidové pauze teda velmi slaboučké pokračování. Kociánová mluví zase mechanicky jako z rozhlasu, je to neupřímné, strojené - pozérské a snobské nastavení projevu. Kameramansky a režijně obsahově nijak bohaté. Svěcený je milý člověk, je jasné, že nepatří k těm nejlepším evropským špičkám, ale myslím, že současné pozitivní a šťastné rozpoložení si rozhodně zaslouží. Snad ho to polepšilo a posilnilo. ()

13. komnata Michaely Kuklové (2021) (S17E03) odpad!

Jedna z nejhorších komnat, které jsem kdy viděla. Míša je krásná a atraktivní žena, ale její příběh měl být zpracovaný jinak, než takhle bulvárně. A větší důraz na zmalovanou a potetovanou moderátorku mi přišlo jako velký režijní přestřel. Průvodce by měl být dle mého názoru umenšený. Nešlo by to nakonec bez něj, jako je to v seriózních dokumentech? ()

13. komnata Bořka Slezáčka (2021) (S17E05)

Slezáčka jsem neznala, a ani po shlédnutí tohoto pořadu jsem ho nepoznala. Dvacetpět minut o chlastu a o kalení s milenkama - zcela o ničem. Navíc hnusná kamera, hnusné fotky, uboze napsané komentáře. Jediné plus byla M. Hynková, která celému pořadu dodala alespoň trochu sympatie. ()

13. komnata Marka Kysely (2021) (S17E06)

Mladí lidé tomuto cyklu sluší. I když je Kysela zcela neznámým sportovcem, vůbec to nevadí, naopak se člověk může soustředit na příběh a nemá tvář spojenou se všemi vedlejšími podcasty. Černošková se do komnaty hodí, mohla by dělat i jiné tváře, než sportovce. Tísíckrát lepší, než třeba paní Červinková apod. ()