13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 264 h 5 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvorcovia:

Martin Komárek

Réžia:

Yvonne Vavrová, Petr Slavík, Simona Oktábcová, Zuzana Burešová, Zdeněk Tyc, Václav Žmolík (viac)

Scenár:

Jan Mudra, Milan Fridrich, Jindra Horská, Jana Ciglerová, Tereza Brdečková (viac)

Zuzana Burešová, Jana Klusáková, Petr Šmolka, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Jiří Blažek, Patricie Strouhalová, Jan Železný, Jeroným Klimeš, Ivo Pavlík, Robert Reichel, Přemysl Rabas (viac)

Recenzie používateľa hous.enka k tomuto seriálu (7)

13. komnata Věry Špinarové (2007) (S03E15)

Hlas a písničky Věry Špinarové jsou výborné. O tom ted žádná. Pokud jde ale o její třináctou komnatu, tak to celé vlastně jen nakousla. Možná by nebylo úplně od věci, kdyby se ČT pokusila vyžádat nějaké vyjádření odborníků (a to v tomto pořadu obvykle bývá). Tenhle jistě velmi osobní, ale jednostranný pohled je tak trochu bulvárního rázu. Nějak se mi prostě nezdálo, že by tenhle díl šel nějak do hloubky. Škoda. ()

13. komnata Ladislava Chudíka (2010) (S05E29)

Ladislav Chudík je z mého pohledu Pan Herec a jeho třináctá komnata, ve které je uzamčena (a on s ní) jeho bývalá nemocná manželka mě zaujala. Zejména pak fakt, že to došlo tak daleko, že musel dát na radu MUDr. Plzáka, a situaci vyřešil chlapsky (?). Rozhodně se o této Třinácté komnatě nedá říct, že by byla černo-bílá, a asi proto mi připadá jako jedna z těch lepších. Nenabízí správné řešení, neukazuje chudáka, ale snaží se zprostředkovat exkurzi do světa, kam se obvykle hosti nezvou. ()

13. komnata Kláry Pollertové-Trojanové (2011) (S07E09)

Víc takových Třináctých komnat. Líbila se mi Klářina upřímnost a bezelstnost, s jakou se o své nemoci rozpovídala, a má štěstí, že si v těch dvaceti vybrala (když na ni mrkal) Ivana za manžela. Jednoduchý scénář, jasně definovaný problém - skvěle odvedená práce natáčecího týmu. Držím Kláře palce, aby boj s depresemi vyhrávala a ať je mimčo zdravý. ()

13. komnata Hany Čížkové (2012) (S07E15)

Jedna ze slabších Komnat. Ne snad příběhem (ten byl dokonce velmi silný a nadprůměrný, byť jsem tuto herečku znala jen velmi povrchně), ale svým zpracováním. Afektovaně rozesmátá Jitka Asterová a její styl "nejky" mi nesedí - přinejmenším ne v tomto typu pořadů. Její vševědoucnost a všudypřítomnost mě odrazuje, proto bych jako "moderátorku" této Třinácté komnaty viděla radši kohokoli jiného, kdo třeba nebude v životě paní Čížkové tak angažovaný, ale o to lépe o ní a její třináctce bude mluvit. ()

13. komnata Pavlíny Němcové (2012) (S07E31)

Asi by to mohla bejt jedna z těch lepších Třináctek, ale vzhledem k tomu, že jaksi pozapomněli na druhý úhel pohledu, stalo se z toho jen fluchtování (tohle slovo fakt miluju) na bývalého manžela, který se - kupodivu - dost naštval, když Pavlína Němcová unesla jejich dítě do České republiky. Jak píše kingik: fakt nevěděla, že v arabských zemích rodinou vnímají trochu jinak než my? Chápu, že Třináctá komnata je o tom jediném úhlu pohledu, ale to všeobecné sebevychvalování a jak zvládá desatero řemesel (modelka, herečka, práva na Sorbonně atd.) mi dost vadilo. ()

13. komnata Dagmar Patrasové (2014) (S09E17)

Ano, Dagmar Patrasová má nad svým traumatizujícícm zážitkem nadhled, ale... ale tenhle díl mi přišel plytký, povrchní. Chyběla mi vyšší účast "otevírače komnaty" a hlavně smysl celého toho dílu. No, viděla jsem zkrátka lepší "komnaty". ()

13. komnata Pavla Bělobrádka (2014) (S09E36)

Obdivuji, jak naplno jde Pavel Bělobrádek do svého života: vrcholová politika, žena, děti... To, o čem někteří přemýšlejí roky, on dokáže zvládnout během pár měsíců. Možná právě i díky své chorobě, kterou je diagnostikovaná roztroušená skleróza. Pavel Bělobrádek je z mého pohledu (nebo to alespň tak to z tohoto pořadu vyplynulo) se svou nemocí smířen, a to nikoli ve smyslu, že na svůj život rezinoval. Režisérka tohoto dílu: Veronika Stehlíková. ()