13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 264 h 5 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvorcovia:

Martin Komárek

Réžia:

Yvonne Vavrová, Petr Slavík, Simona Oktábcová, Zuzana Burešová, Zdeněk Tyc, Václav Žmolík (viac)

Scenár:

Jan Mudra, Milan Fridrich, Jindra Horská, Jana Ciglerová, Tereza Brdečková (viac)

Zuzana Burešová, Jana Klusáková, Petr Šmolka, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Jiří Blažek, Patricie Strouhalová, Jan Železný, Jeroným Klimeš, Ivo Pavlík, Robert Reichel, Přemysl Rabas (viac)

Recenzie používateľa WANDRWALL k tomuto seriálu (37)

13. komnata Mirky Čejkové (2006) (S01E07)

Kolik jen mužů zničuila tato na pohled nevinná a populární žena! Myslím si, že to číslo ještě není konečné! MUŽI, třeste se, co přijdete na řadu nyní, Mirka to umí, a bere hodně vysoké alimenty, jedny z nejvyšších v zemi, a golfista aby se nyn bál sem cestovat.... ()

13. komnata Aleny Mihulové (2006) (S02E03)

Je třeba asi vysvětlovat. Každý díl 13.komnaty je o jiné osobě, tedy i o jiném osudu. A každá tato osoba má právo, zde možnost prezentovat svůj život, jeho nejproblematičtější část. Mihulová není herečka, jen jí pomohl k filmu Kachyňa. Po jeho smrti život neustála, život si nedokázala uspořádat, šahala raději po alkoholu než aby se držela kupeckých počtů, a ještě naříká, stěžuje si, ale jen na druhé, ne na sebe. ()

13. komnata Jožo Ráže (2006) (S02E14)

Bývalý psycholog, co ale asi nikdy psychologii nepraktikoval. Jeho schopnost vypít enormní množství alkoholu byla pověstná. Je zajímavé sledovat jeho proměnu v bystrého a sympatického chlapíka v usazeného a obžérního maníka. ()

13. komnata Tomáše Hanáka (2006) (S02E16)

T.Hanák je skvělý člověk, bavič, herec. A tenhle pořad se moc povedl. Je tragikomický, chytrý, a jak často nemusím Ester Kočičkovou, tak zde vše zahrála bravurně. ()

13. komnata Luďka Soboty (2007) (S02E17)

Mám do konce svého života rád tohoto člověka. Jednak za to období, kdy se mu herecky neskutečně dařilo, a náhoda tomu chtěla, že především "Jáchyme hoď ho do stroje" či "Jen ho nechte ať se bojí", tak bez něho si neumím představit; jednak za to, co v životě zkusil, jaký má náhled na život a že pobavil tolik lidí. A jeho filmy budou lidi bavit dál. A taky ho musím obdivovat, že bojuje s depresemi, což ale obzvláště u komiků je časté. On byl komik, ne bavič. Dneska snad žije jakž takž spokojeně. A přeji mu těch dnů co nejvíc. ()

13. komnata Tomáše Halíka (2007) (S02E23)

David Vávra uctivě přikyvuje Halíkovi, který se tak rád poslouchá, že je mi tím moc protivný. ()

13. komnata Nadi Urbánkové (2007) (S02E34)

V posledních letech se nějak lidsky a profesně vytratila, zato na to že je nemocná, tak hodně přibrala. ()

13. komnata Ester Janečkové (2007) (S03E03)

Prácě Ester je velice laciná a ubohá. Ale kdyby v Poště nebyla Ester, tak by sladkobolné slzy lízala jiná ženská, takže by byla hloupá, kdyby si nechala takové ryto uniknout. ()

13. komnata Jana Saudka (2007) (S03E10)

Rád jsem mu naslouchal, jen nechápu, jak mohl dát soud zapravdu jeho bývalé milence, co ho oškubala o jeho dílo a peníze a tak neuměle ho napodobuje. Co dělají anarchisti, proč po ní něco nehodí?! ()

13. komnata Martina Dejdara (2008) (S03E31)

Natočil film s velkými herci. Sedí mu role mužů trpících pro pravdu, ale rád si vydělává jako bavič, ale v tom se mi nikdy nelíbil. Přestože je nyní znovu žádaný, jako nobvý druh šaška, což dělá, neb musí zaplatit dluh, o kterém mluví v tmhle pořadu. Ale nechápu jak to, že ho nezaplatil z peněz za takové množství rolí v nichž hrál a z peněz za moderování a šaškování. ()

13. komnata Luby Skořepové (2008) (S04E04)

Pro mě je od ní nejzajímavější, když povídala o svých partnerských zkušenostech. V seriozních filmech dostávala malé role, v blbinách větší. ()

13. komnata Pavla Landovského (2008) (S04E05)

Oprávněně se P.Landovskému věnovali dokumentaristé víc, než jiným lidem přinuceným emigrovat. Tohle je další zajímavý příspěvek k poznávání jeho bohatých životních zkušeností. ()

13. komnata Jiřího Krampola (2008) (S04E06)

Moudrý chlap, správný žižkovský frajer, trefný herec, milovník života, bojovník s nejtěžší lidskou chorobou - endogení depresí. ()

13. komnata Jaroslava Čejky (2008) (S04E07)

Jsem moc rád, že televize poctila tohoto skvělého mima pořadem o něm. Svého času byl famózní, všude na světě, kde by svou show předváděl by byl vítán, ale režim a jeho nechápavá matka byli proti. Navíc byl a je, jinak sexuálně orietovám. Fandím těmto lidem, protože tedy lidské stádo si na nich ráda léčí svou pýchu a malost. ()

13. komnata Ladislava Freje ml. (2008) (S04E08)

Smutná 13. komnata L.Freje ml. Díky dobrému zázemí ale snáží svůj úděl lépe než asi ti, co mají podobné problémy, ale nemají tak dobré zázemí, nevyrůstali v tak dobrých rodinných podmínkách, jako L.F. Nemoc si ale nevybírá. Může zasáhnout kohokoli a kdykoli, neb je součástí našeho lidského bytí. Je proto jen dobře, že v 13. komnatě řada lidí mluví často právě o nemocích, které jim znemožňovali žít jako zdravým lidem. nemoc omezuje, nemoc ničí, na nemoc umíráme. Proto je dobré se dovědět, jaké nejrůznější neduhy mohou člověka napadnout! Bolístky člověk překoná, jsou běžné, ale těžká nemoc, nad ní nemůže člověk zvítězit a vždy prohrává! L.Frej ml. bojuje, snad se mu bude dařit bojovat s touhle zákeřnou nemocí i nadále. Moc mu to přeji! ()

13. komnata Jany Lorencové (2009) (S04E19)

Pět hvězdiček za to, do jak těžké role sama sebe vystavila v mnoha kauzách! A tím k sobě poštvala hodně nepoctivých a podvodných živlů. ()