13. komnata - Série 16 (2019) (séria)

13. komnata Karlose Vémoly (S16E09)

(epizóda)

Zápasník smíšených bojových umění dokázal po propuštění z vězení a těžkých zraněních pokračovat v úspěšné kariéře... Karlos „Terminátor“ Vémola, vlastním jménem Karel Vémola, se narodil 1. července 1985. Je hvězdou smíšených bojových umění MMA, začínal jako zápasník a kulturista. Jako první Čech se dostal do prestižní organizace Ultimate Fighting Championship. Je držitelem několika titulů ve střední i v polotěžké váze, a to v anglických i českých organizacích. A zároveň šestinásobným mistrem České republiky v řeckořímském zapase. Od roku 2013 začal střídavě zápasit v Česku i Anglii. Pak ale nastal začátek temného období. V roce 2016 začaly bulváry šířit informace, že ho čeká pobyt za mřížemi. První zprávy mluvily o drogách, pěstování a distribuci konopí. Pravým důvodem byl ve skutečnosti tzv. daňový únik, který je v Anglii přísně trestán. Byl odsouzen na rok, pak mu byl trest snížen. Poté ještě houževnatěji pokračoval v zápasnické kariéře. V Čechách se mu podařilo výrazně zvednout prestiž a popularitu MMA. Jeho nezdolná houževnatost se projevila, když se vážně zranil po absolvování dlouhé série zápasů. Jednalo se o těžký úraz páteře. I přes varování lékařů o možné hrozbě ochrnutí nastoupil během rekonvalescence k avizovanému utkání, v němž zvítězil. Karlos Vémola je profesionální sportovec a člověk se srdcem na správném místě, jenž také pomáhá vychovávat novou generaci zápasníků. Pořádá besedy a semináře spojené s tréninky bojových technik. Pro policisty také natáčí motivační videa. Je otcem dvou dětí, žije střídavě v Praze a v Londýně. Jeho koníčkem jsou vzácní motýli a chov exotických ryb, obzvláště má rád žraloky a krokodýly. Přestože se se v Čechách často setkává s projevy závisti a nedocenění, zůstává stále sportovním šampionem, který propaguje Českou republiku v zahraničí. Na svém dresu má vždy na levé straně u srdce místo pro českou vlaječku. (Česká televize)

Marze

Výrazná úspěšná osobnost. Zpracováno je to hezky, škoda že je málo času probrat některá témata hlouběji a vyslechnout si Karlosovi historky, kterých třeba jen v práci "dveřníka" na diskotékách musel mít v životě hodně. ()

bohemia_regent

Filmařské řemeslo výborně vychází vstříc obsahu a především osobě protagonisty. Že bych měl mít potřebu se s ním ztotožnit? Ne, vůbec ne. Společného nemáme skoro nic: nejen to, že Karlos Vémola byl - a nejspíš jen kvůli natáčení - poprvé v životě v divadle, zatímco já tam byl nejmíň 300x častěji :-) Kdybych ale nedokázal rozlišit, jestli hodnotím kvalitu filmu, anebo stupeň svých sympatií k hlavní postavě, těžko bych si zasloužil být považován za svéprávného jedince. ()

sator

Vrcholový Sport je fajn, feferonky na prázdný, žaludek celou noc ve vaně s horkou vodou... Velké dítě co se pere a nejen v kleci... Já o tom nepřemýšlím je častá věta...😎 Mimochodem pane olmere co byla Vémolova třináctá komnata? ()