13. komnata - Série 15 (2018) (séria)

13. komnata Magdaleny Reifové (S15E21)

(epizóda)

Herečka, moderátorka a zpěvačka podstoupila vážné operace srdce. To jí nyní chrání kardiostimulátor. Herečka, moderátorka a zpěvačka Magdalena Reifová se narodila 24. listopadu 1963 a před kamerou se objevila už jako malá. Dětskou hvězdu diváci zaznamenali především v dobrodružném filmu pro děti a mládež, který podle Twainových knih Dobrodružství Toma Sawyera a Huckleberryho Finna pod názvem Páni kluci volně natočila režisérka Věra Plívová-Šimková. Zahrála si v něm roli Blanky a považuje ho za nejkrásnější film svého dětství. Po dokončení konzervatoře v roce 1986 byla krátce v angažmá Divadla E. F. Buriana a po letech mateřských povinností se na divadelní prkna občas vrací. Diváci ji také znají z dětských filmů Jak se točí rozmarýny, Brácha za všechny peníze, Leť, ptáku, leť!, nebo ze seriálu Tajemství proutěného košíku. Dospělé postavy si zahrála například v seriálech Hříchy pro pátera Knoxe, Náves nebo Na lavici obžalovaných justice. Jako moderátorka je známá zvláště dětskému televiznímu publiku, například z oblíbené Kouzelné školky. Pěvecký talent prokázala v muzikálu Hello, Dolly! na prknech Hudebního divadla Karlín. Má tři dnes už dospělé děti. Magdalena je typem člověka, který si téměř nestěžuje, naopak kolem sebe rozsévá úsměvy a pozitivní náladu. Přestože zažila strastiplné chvíle a obavy o život, když se několikrát potýkala s vážnými zdravotními problémy, jež se týkaly jejího srdce. Dvakrát prodělala infarkt, který kvůli pracovním povinnostem zanedbala. A nakonec musela být za pět minut dvanáct operována v pražském IKEMu. Po operaci se sice cítila slabá, ale naplánované natáčení speciálního dílu Kouzelné školky k oslavě jejího výročí šlo stěží odříci. Vzpomíná: „Zákrok jsem podstoupila začátkem května. Z nemocnice mě pustili za pár dní, byl to pátek, a v úterý jsem už natáčela.” Přitom o své srdeční vadě neměla před infarktem ani tušení. „Byla jsem posledních deset let unavená, ale přikládala jsem to věku. Pak mi ale lékaři zjistili specifický problém se srdcem a dokonce zvažovali jeho transplantaci.“ Kvůli obtížím s arytmií jí byl nedávno implantován kardiostimulátor. Nyní dochází na pravidelné kontroly a je šťastná, že se jí postupně vrátila energie, potřebná k náročné herecké a moderátorské práci. Otevřenou zpovědí o svém zdravotním stavu chce dodat vzpruhu těm, kteří se potýkají s podobnými zdravotními obtížemi. (Česká televize)