13. komnata - Série 6 (2010) (séria)

13. komnata Ivanky Deváté (S06E34)

(epizóda)

"Všichni věří, že jsem ze železa, že všechno zvládnu. A smutná skutečnost? Zvládnu!" To říká Ivanka Devátá, herečka a autorka humorných fejetonů, do které by skutečně nikdo neřekl, že někde uvnitř ukrývá nastřádané smutky a zranění. Odmala tvůrčí osobnost, "našlápnutá" slibná herecká kariéra. To všechno ale změnil osudový muž, kterého si vzala z velké lásky a v jejímž jménu byla ochotná podřídit svůj život manželovým nárokům i sobectví. Tím osudovým mužem byl známý herec Josef Vinklář, který o Ivanku Devátou tak dlouho usiloval, až se kvůli němu rozvedla se svým prvním mužem, hercem Milošem Hlavicou. V druhém manželství se však z energické herečky postupně stala nevýrazná "hausfrau", čím dál víc ubíjená pocitem méněcennosti, citového strádání a opakovanou nevěrou manžela, což vyústilo v kolaps a nutnost psychiatrické pomoci. Rozvod byl sice cesta do nejistoty, ale paradoxně i úlevou z napětí a trápení. Sotva se ale Ivanka dokázala opět postavit na nohy, došla k jakémusi vyrovnání, dokonce našla novou lásku, bývalý manžel se rozhodl vrátit. Silný tlak i vydírání přes děti vyvrcholily opakovaným sňatkem. Když ji opět zradil, Ivanka Devátá byla už trochu připravená. Přesto zůstala v 48 letech sama se dvěma dětmi. Nabídky na role byly minimální. Byl to syn Marek, který první řekl - PIŠ! Možná to myslel i jako terapii. A tehdy se vlastně odrazila ode dna. Fejetony se líbily a z neúspěšné herečky se stala úspěšná spisovatelka, která má dnes "na svém kontě" 12 knih. Všechno dřívější trápení jako by mělo svůj důvod a ona ho nyní dokázala zúročit. (oficiálny text distribútora)