13. komnata - Série 6 (2010) (séria)

13. komnata Ivany Jirešové (S06E08)

(epizóda)

Ivana Jirešová snila od druhé třídy základní školy o tom, že bude herečkou, a svůj sen si splnila. V roce 1990 jako čtrnáctiletá odešla z rodného Písku do Prahy studovat konzervatoř a už o sedm let později ji televizní diváci v anketě TýTý ocenili jako Objev roku. Svoje první angažmá získala v Liberci. Bydlela na divadelní ubytovně a pracovala v baru, aby vyšla s penězi? ale na jevišti se jí dařilo. V Liberci hrála Ondinu i Elektru, v Plzni hostovala v roli Lizy Doolittlové v My Fair Lady, v Praze hrála Morganu v muzikálu Excalibur. Ivana Jirešová má šestiletou dceru Sofii z předchozího vztahu, který se rozhodla po nějaké době ukončit a žít s jiným partnerem, muzikálovým zpěvákem a hudebníkem Viktorem Dykem. Spolu s ním nyní žije v domku za Prahou. Otec Sofie Ivaně neupírá roli matky, ale rozhodl se bojovat o právo a dcery na oba rodiče. Soud ve spolupráci s psychology rozhodl, že pro dítě je za daných okolností nejvhodnější střídavá péče. Sofie žije v systému střídavé péče již tři roky, což je více než polovina jejího života. Ivana Jirešová se modelem střídavé péče smiřuje jen obtížně. Dobu, kdy je dcera v nové rodině svého otce, se Ivana pokouší smysluplně naplnit. Věnuje se zahradě a józe, ve které nachází zklidnění a protiváhu své dynamické povahy. Tato 13. komnata se zabývá tím, jak se smířit se situací, ve které se nacházíme neradi, ale nemůžeme ji ovlivnit jinak než změnou vlastního přístupu. V druhém plánu se příběh dotýká rodičovské odpovědnosti a toho, že nejdůležitější je spokojenost dítěte. Pořadem provází moderátorka Šárka Volemanová. (oficiálny text distribútora)

amyth odpad!

Bohužel opět za peníze nás všech ...... hysterka dostala prostor poplakat si o tom, čeho běžní lidé mají plné života. Jak by se s tím asi vyrovnala, kdyby do toho ještě měla existenční problémy a musela pracovat. ()