Oldřich Navrátil je známým filmovým a televizním hercem. Diváci si ho oblíbili například jako vytrvalého nápadníka Emila Nádeníčka z filmu Jak svět přichází o básníky nebo tatínka ze seriálu Bylo nás pět. Návštěvníci pražského divadla Minor ho obdivují jako otce Klapzubu v úspěšném představení bratří Formanů Klapzubova jedenáctka. Na obrazovce Oldřich Navrátil působí jako rozhněvaný, energický, vzteklý, či komický muž. Ve svém soukromí je ale plachý a jeho třináctá komnata ukrývá řadu zranění, o nichž nemluví, a která znají jen jeho nejbližší přátelé. Jeho těžké období začalo nedefinovatelnými zdravotními potížemi. Chodil po různých vyšetřeních. Nakonec se ukázalo, že má v mozku podezřelou krevní sraženinu. Dozvěděl se, že je nutná operace, a že mu hrozí ochrnutí, ztráta řeči a další zdravotní následky. Oldřich Navrátil pak prodělal operaci hlavy u známého neurochirurga Vladimíra Beneše. Zákrok naštěstí dopadl dobře, neměl žádné z obávaných následků a Oldřich Navrátil si tedy mohl oddechnout. To ještě nevěděl, že to byl teprve počátek nesnází. V krátké době ho po čtyřiadvacetiletém manželství nečekaně opustila žena, která se zamilovala do rodinného přítele. Během několika měsíců Oldřichu Navrátilovi zemřela matka na rakovinu tlustého střeva. Manželka Dáša udělala ještě jeden pokus se vrátit, nakonec si to ale rozmyslela a následoval rozvod. Oldřich Navrátil zůstal sám, bez rodičů, bez ženy. Jediná dcera Tereza odešla studovat dějiny umění do Itálie. Jak sám říká, nebýt jí, asi by to musel skoncovat. Z deprese mu ale nakonec pomohla jeho práce v divadle, u filmu a v televizi a také přátelé jako například Jaroslava Obermaierová, Vlastimil Třešňák, Kateřina Kornová, nebo Miroslav Wagner, kteří mu životní krizi pomáhali překonat. (oficiálny text distribútora)

claudel

Tohle byla dosti nezvyklá 13. komnata. Oldřich Navrátil byl vykreslen v úplně jiném světle, než jak jsem si ho představoval. Patří navíc do té Smyczkovy úspěšné party a té já tuze fandím, takže mě jeho osudy nalákaly k obrazovce. ()

Radek99

Pro Oldřicha Navrátila mám jakožto herce po pravdě slabost, byť skřípu zuby nad jeho hereckou účastí v pochybných televizních projektech typu Poste restante atd. I v soukromí je to člověk velmi rázovitý a sympatický. Proč se ale nemohu zbavit dojmu, že 13. komnata začíná být tak trochu začarovaná a svého diváka si asi trošku plete s divákem Pošty pro tebe? ()

castor

Odkrývání skutečných bolístek se začíná trošku zajídat, protože vybírané tváře se jaksi nemají kam/jak otevírat. A tvůrci už netuší, kde další duše, které chtějí vyprávět o svých strastech, hledat. Nebylo by lepší nechat průměrný cyklus průměrným a nenechat ho spadnout do projektu s přívlastkem zbytečný? Tento díl je tradičně průměrný, ale díky osobě Oldřicha Navrátila, kterému léta fandím, velmi sympatický, vkusný, názorově čistý. ()

petaspur

Kraťasový bourák Olda Navrátil je mým oblíbeným zpestřením spousty filmů, ale tohle se příliš nepovedlo. Starší chlap zkrátka musí počítat s tím, že mu zemřou rodiče, tu a tam si ho vyhlídne nějaká ta choroba, dcera vyletí z hnízda a zanedbávaná manželka využije první solidní příležitosti prchnout s vhodným opečovávatelem. Tento díl pořadu beru jako nepříliš povedený dokument o jeho životě, při kterém nedošlo k naplnění účelu tohoto cyklu - odkrývání hluboko skrytých bolístek na duši. ()

triatlet

Hajný Plavec, Emil Nádeníček, otec Bajza a další rázovité postavy Oldřichu Navrátilovi svědčí. Problém této 13. komnaty je, že autorka (Barbora Kroužková) neví, co má odkrývat - nemoc (tam převažuje vystupování lékaře), vztah k předkům, vztah partnerský (redaktorčino perlení graduje v závěru "Za jako dlouho po rozvodu se stal vašim nejlepším kamarádem?") nebo otcovský? Naštěstí redaktorčino tápání vyvažuje Navrátil svým povídáním. Krásná moudrost Navrátilových předků: "V zimě na hřbitov nechoď, to se akorát zašlape." ()

Rodriguez

Olda byl a je supr hercem. Nejvíce se mi dostal pod kůži ve snímku Prázdniny pro psa, kde s Tomášem Holým a Vladimírem Kratinou vytvořili nezapomenutelné filmové dílo. Jinak jeho samotná 13.komnata nic zajímavého nevypovídá. 65% ()