13. komnata - Série 5 (2009) (séria)

13. komnata Petry Černocké (S05E13)

(epizóda)

Populární zpěvačka, která se nejvíce proslavila rolí Saxany z filmu Dívka na koštěti, se musela vyrovnávat s předčasným odchodem svých nejbližších.  Lidé znají zpěvačku Petru Černockou jako milou, vtipnou, inteligentní a neustále mladě vypadající zpěvačku. Jakoby ji nikdy nemohlo potkat nic špatného. Opak je ale pravdou.
Petra je druhorozené dítě, má staršího bratra Pavla, také muzikanta. Její talent k hudbě a tancování byl zřetelný už, když byla malá a maminka ji ve všem podporovala. Petra však přesto na dětství vzpomíná se smutkem. Maminka byla vážně nemocná, trpěla vrozenou nedomykavostí srdečních chlopní a bylo jí stále špatně. Když bylo Petře devět let, maminka na svoji chorobu zemřela. Tatínek potom výchovu sám nestíhal. Starší bratr byl ve věku, kdy poslouchal rádio Luxembourg, nosil dlouhé vlasy a kytičkované kalhoty, zakládal kapely a na mladší sestru neměl čas. Petra se cítila osamělá. Situace se zlepšila, až když se tatínek podruhé oženil a ona si s nevlastní matkou dobře rozuměla.
Když bylo Petře Černocké jednadvacet let, vdala se a čekala miminko. Po komplikovaném a prý i zanedbaném porodu se narodil chlapeček. Narodil se ale přidušený a byl na světě jen tři dny. S touto ranou osudu se Petra nedokázala celá léta vyrovnat. Její manželství se díky této těžké zkoušce po čase rozpadlo. Trvalo osm let, než se Petra stala matkou podruhé a jak ona říká o své dnes třicetileté dceři Báře: "To už naštěstí není žádná třináctá komnata." (Česká televize)

sportovec

Že Saxana ze stříbrného plátna je stejně veselá a optimistická také ve svém soukromí, je asi nejvíce potěšující poznání ze zhlédnutí medailonu o životě přední české zpěvačky poslední čtvrtiny minulého století. Její spontánnost, neafektovanost, nakažlivý, živelný humor jsou obdivuhodné. I tak se dá žít v současném Česku. ()

ivishka

To je tak vždycky, když někdo natočí něco kultovního tak se nikdy pořádně nevyzuje z té své osudové postavy ...Nyní je to Saxana v Dívce na koštěti aneb Petra Černocká. Jenže mě ani v jiném filmu nezaujala a nezajímala a pokračování Saxany jsem brala jako ohyzdnou nechutnou nevoli českého národa, že musí bezpodmínečně natočit další pokračování něčeho neopakovatelného. Herečka Petra v podstatě neexistuje a místo ní je tu průměrná pěvecká hvězda Petra Černocká.Proto shledávám i její 13.komnatu nezajímavou-ani ona mě nezajímá. ()