13. komnata - Série 3 (2007) (séria)

13. komnata Veroniky Žilkové (S03E41)

(epizóda)

Veronika Žilková je známá filmová, televizní a divadelní herečka, představitelka žen rozervaných, zoufalých, umírajících, ale i veselých a rázných, které si ví rady se životem. Kromě toho je také matkou šesti dětí - čtyř biologických dětí a dvou, které si přivezla z dětského domova a vzala si je do pěstounské péče. Její poslední dítě, syn Melichar, v loňském roce zemřel krátce po narození. V témže roce Veronika přišla také o svého milovaného otce - profesora Václava Žilku, který byl jejím celoživotním vzorem. Letos v dubnu, aby splnila přání otce, kterému se nelíbilo, kdyby vnučka Kordula vyrůstala jako nemanželské dítě, se Veronika Žilková vdala za hereckého kolegu a bývalého velvyslance ve Vatikánu Martina Stropnického. Stropnický má z prvního manželství tři děti. Veroniku Žilkovou si diváci oblíbili jako umírající Marjánku v Zapomenutém světle režiséra Vladimíra Michálka (za tuto roli získala Českého lva). Stejně přesvědčivá je i jako panna Julinka, nevěsta na vdávání v Deskovém statku, který hraje ve svém domovském Činoherním klubu... Jaká je Veronika ve skutečnosti? Je známá tím, že má prořízlou pusu - co na srdci, to na jazyku, platí v jejím případě na více než sto procent. Přesto i ona má svou skrytou třináctou komnatu, kterou příliš na světlo nevytahuje. Není to ani smrt jejího dítěte, ani starost o pěstounské děti nebo vztahy s bývalými manžely. Je to její přísná katolická výchova. Když se Veronika poprvé musela vdávat, maminka vyhrožovala, že kdyby měla její dcera být svobodnou matkou, raději se oběsí. Veronika poslechla rodiče, vdala se v kostele, ale už za tři roky následoval rozvod. Podruhé se vdávala pár dní po rozvodu, tentokrát v pátém měsíci těhotenství. Sňatek byl civilní, protože církevní manželství bylo vyloučeno. S druhým manželem měla dvě děti, dvě si společně přivezli z dětského domova. Manželství ale po sedmnácti letech skončilo. Veronika Žilková je věřící, nepraktikující katolička, která do kostela pravidelně nechodí. Cítila ale potřebu dát do souladu svůj soukromý život, a proto se letos provdala potřetí. Přitom ani její současný manžel, ani ti předchozí, nebyli věřící. Jak se jí podařilo vyrovnat se s katolickou výchovou? Sama říká, že chtěla být jeptiškou a o panenství přišla až v devatenácti letech. Jaké to je vdávat se s šesti dětmi na krku? Nejen na toto téma bude 13. komnata Veroniky Žilkové. Průvodcem je dramaturg a redaktor náboženských pořadů Michael Otřísal. (oficiálny text distribútora)

Paity

Vcelku nudné povídání o osudech ženy, která se protloukala jak uměla a mnohokrát to neuměla, v čemž pokračuje její dcera Agáta, která je patrně tím nejvíce zbytečným člověkem českého šoubyznysu. ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 1/10 Hudba 2/10 Efekty 3/10/// +snad jen zaujme pár starších záběrů -spousta náboženských keců, nesmyslných žvástů, zbytečných dialogů, hodně se mluví, přesto se nic zajímavého nedozvíme, téměř bez hudby/// Nejvíc mě zklamalo "Vy jste tady všichni za prachy a já jediná zadarmo" a odňekud ze strany se ozvalo "však něco dostanete za Třináctou" Nic proti Veronice, ale tento pořad už neví koho by tam strčil./// Celkem 21%/// ()

MM_Ramone

Zdá sa mi, že dokumentárny cyklus českej televízie "13. komnata" začína upadať. Zrejme už tam nemajú koho dávať, tak dostávajú priestor aj ľudia, ktorý vlastne ani žiadnu svoju tajnú komnatu odhaliť nechcú. Česká herečka Veronika Žílková je toho jasným príkladom. Stále len hihne, hovorí, hovorí, ale vlastne nič podstatné o sebe nepovie. Taktiež aj človek, akýsi rozvedený, evanielický kňaz, ktorý sa ju snaží spovedať, nie je na to dostatočne pripravený. Jeho otázky neotvárajú žiadne témy, čo by sa hodili do takéhoto typu relácie. * ()