13. komnata - Série 1 (2006) (séria)

13. komnata Mirky Čejkové (S01E07)

(epizóda)

Mirka Čejková byla kdysi nejúspěšnější moderátorkou v zemi. V tom nejlepším z České televize odešla a začala moderovat pořad, který na tehdejší Premiéře sledovaly dvě procenta lidí. Na výsluní ji znovu vytáhl až Vladimír Železný, když jí nabídl moderování Televizních novin s Pavlem Zunou. I odtud později odešla, aby odjela do Ameriky za svým manželem, s nímž se později za dramatických okolností rozešla. Po rozvodu se soudí o výživné pro dva malé syny. Nyní je Mirka Čejková zamilovaná do muže, kterého s ní navštívíme ve vězení, kam ho odvedli pro vážné podezření z podvodů. Po dokončení natáčení se za něj vdala. V bulváru o ní píšou jako o hysterické zlatokopce a podrobně popisují, jak se soudí s bývalým manželem o astronomické sumy. Jaká je Mirka Čejková doopravdy? Čím to je, že jde do všeho naplno a nadoraz a dělá série riskantních rozhodnutí? A proč její vztahy končí často nešťastně? Jaké je žena, vychovávající s láskou postiženou dceru? Proč nechce mluvit o své mamince?
Tyto otázky klade průvodkyně pořadem, novinářka Jana Ciglerová. Příběh Mirky Čejkové nám přiblíží s porozuměním a s ženskou empatií a dostává se pod kůži jí i divákům. (oficiálny text distribútora)

petaspur

Mirka Čejková dokáže být velmi příjemnou a inteligentní společnicí, která však na druhou stranu dokáže plodit unáhlená zásadní životní rozhodnutí. Pokud nedokáže svou citovou nevyrovnanost ovládnout v průběhu profesionálního golfového turnaje, tak se nemůže divit, že manžel golfista, jehož výkon minimálně z poloviny závisí na vyrovnané psychice, se k ní v takové chvíli nebude chovat gentlemansky. Je ovšem třeba podotknout, že Alex Čejka měl během turnaje posílat rodinu na nějaké nádherné místo, aby se mohl soustředit na své zaměstnání. ()

NinonL

Nesympatická a nevyrovnaná žena a její životní historie plná zlých a zákeřných mužů. Ten poslední v dokumentu ještě zlý a zákeřný není, zatím sedí jen v kriminále. ()

pfa

Tento cyklus dokumentů (medailonků či profilů) o neřestech či potížích známých osobností hodnotím jako celek, jako projekt. Pravda, některý dokument je lepší než jiný, ovšem to jistě záleží na tom, jak dobrý, špatný, či pestrý příběh si pro nás připravil daný protagonista. [8/1O] Mirka Čejková: neznám / vadí mi / neutral / mám rád ()

WANDRWALL

Kolik jen mužů zničuila tato na pohled nevinná a populární žena! Myslím si, že to číslo ještě není konečné! MUŽI, třeste se, co přijdete na řadu nyní, Mirka to umí, a bere hodně vysoké alimenty, jedny z nejvyšších v zemi, a golfista aby se nyn bál sem cestovat.... ()