13. komnata - Série 18 (2021) (séria)

13. komnata Carmen Mayerové (S18E18)

(epizóda)

Carmen Mayerová je česká herečka německo-španělského původu. Její matka pocházela z chudé horské vsi na Mallorce. Za otce Carmen dlouho pokládala trutnovského architekta a malíře německé národnosti Karla Mayera, s kterým se maminka seznámila při pobytu ve Francii. Až ve svých 16 se Carmen a její 23letá starší sestra dozvěděly, že Karl zřejmě nemohl mít děti a jejich biologickým otcem byl ženatý důstojník německého wehrmachtu, který ke konci války padl do zajetí a s největší pravděpodobností zemřel. Karlovi, kterého do jeho smrti v Itálii navštěvovala, nikdy neřekla, že ví, že je „pouhým“ otčímem, měli celý život krásný vztah. Carmen si našla angažmá v hradeckém divadle, vdala se za kolegu herce Maxmiliána Hornyše, ale manželství nevyšlo. Po rozvodu se s tříletou dcerou vydala do Prahy, kde nastoupila do Městských divadel pražských (1967–1991). Tady se potkala s nedávno ovdovělým Petrem Kostkou, jehož manželka zahynula při autonehodě, a tak Carmen přijala macešskou roli a začala se starat i o jeho dvě malé dcery. V roce 1972 se s Petrem vzali a o 4 roky později se jim narodila Tereza. Její matka ve stáří trpěla Parkinsonovou nemocí, a tak se Carmen o ni několik let starala. Musela přerušit hereckou dráhu a po matčině smrti se jen s obtížemi vracela na jeviště. Carmen je vděčná za svůj naplněný život a velkou rodinu, má velice pěkný vztah se všemi dcerami, šesti vnoučaty a třemi pravnoučaty, hraje v Divadle na Vinohradech, Na Fidlovačce i ve Studiu Dva a s dcerou Terezou představení pro dvě herečky v Divadle Kalich. (Česká televize)

Benigni

Zajímavý příběh, ale velmi fádně režisérsky i obrazově zpracován. Navíc jsme tento příběh viděli už zajímavěji a barvitěji exponovaný v sérii Tajemství rodu (Tereza Kostková), taky nechápu proč se točila tato reportáž. Vidím, že 13.komnata nerecykluje už jenom příběhy a osobnosti, ale také vlastí pořady.  :D :-D ()